Ağaç İşine Girmenin Üç Yolu

Elleriniz üzerinde biraz boş zamanınız varsa veya evin içinde tamamlamak istediğiniz birkaç projeniz varsa, ağaç işine girmeyi düşünüyor olabilirsiniz. Harika bir hobi ve daha önce deneyiminiz olmasa bile tadını çıkarabileceğiniz bir oyundur. Gerçek şu ki, ahşap proje planlarının çevrimiçi bulunması zor değil, birçok site, adım adım kılavuzları ve ihtiyacınız olacak öğelerin listesini içeren ayrıntılı planlar sunan sitelerle birlikte. Fakat bunu hobiniz yapmak için asla odunla çalışmamış olmaktan nasıl geçersiniz? İşte üç aşamalı süreç.

1. Temelleri Başlarken

Ağaç işleme planlarını araştırmaya başlamadan önce, temelleri almanızı tavsiye ederiz. Mezura, marangoz kalemleri, kombinasyon kareleri ve daha fazlası gibi ölçüm için uygun araçlara sahip olduğunuzdan emin olun. Dekupaj testereleri, el testeresi testereleri ve el testereleri gibi odun kesmeniz gereken aletleri de almak isteyeceksiniz. Sadece bir tanesine sahip olmanız ve pahalı elektrikli el aletlerine sahip olmanıza gerek yok. Bunu elektrikli testerelere ihtiyaç duymadan kendi başınıza yapabilirsiniz.

2. Ahşap Doğrama Nasıl Çalışır Anlamak

Odunu nasıl keseceğinizi ve yeniden şekillendireceğinizi öğrenmenin yanı sıra, odun parçalarının nasıl bir araya geldiğini de anlamalısınız. Basit ve karmaşık projeler geliştirirken bu size yardımcı olacaktır. Ahşap parçaları birbirine yapıştırmanın en temel yollarından biri olduğu için yapıştırılmış veya vidalanmış bir popo eklemi ile başlayın. Ayrıca, nasıl yararlı olabileceklerini görmek için yapıştırılmış bağlantılar gibi şeyleri denemek isteyebilirsiniz.

3. Ağaç İşleme Planları için En İyi Site Bulun

Kendi başına bir ağaç işleme hobisi olabileceğinden şüphe yok, ancak ağaç işleme planlarını inceleyip tanımlayabileceğin siteleri kullanmak çok faydalı. Bu siteler size farklı ahşap objeler gösterecek ve ardından nasıl yapıldığını gösterecek. Görsel ve yazılı rehberler olacak ve ihtiyacınız olacak öğelerin bir listesini göreceksiniz.

  Kendi Evinizde Ağaç İşleme Sektörüne Başlarken İpuçları

Ağaç işleme planlarına gitmek yararlı bir başlangıçtır çünkü başlangıç ​​seviyesindeki hataları ortadan kaldıracaktır. Ahşap işlemeye başladığınızda, bir rehbere gitmek çok yararlıdır. Herhangi bir görevi tamamlamak gibi sadece adımları takip ediyorsunuz. Anında düşünmek veya bir şeyin nasıl sonuçlandığına bağlı olarak ayarlamak zorunda değilsiniz. Sadece adımları takip ediyorsunuz ve sitede gösterilen ürüne inanılmaz şekilde benzeyen bir şeyle karşılaşacaksınız.

Ağaç işçiliğinin sizin için zor olacak bir hobi olduğunu düşünmeyin. İşleri yavaşça aldığınız sürece ve ilk projeniz olarak aşırı karmaşık bir yapı oluşturmaya çalışmadığınızdan, bir patlama yaşayacağınıza söz veriyoruz. Ahşabı farklı testerelerle nasıl işleyebileceğinizi anlamaya başlayacaksınız ve sonra keseceğiniz parçaların nasıl bir araya gelebileceğini göreceksiniz.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın