Aile Evcil Hayvanlarını Yaban Hayatı'ndan Güvende Tutmak

Rakunlar, opossumlar, fareler, yarasalar ve kuşların izlenmesi çok hoş ve eğlenceli olabilir, ancak bazı insanlar bu vahşi yaşam biçimlerinin ailelerine ve evcil hayvanlarına maruz kalabileceği potansiyel tehlikeleri anlamıyor. Mülkünüze giden yolunu bulan küçük ve görünüşte zararsız bir vahşi hayvanla karşılaşmanız sizin, çocuklarınız ve lüks köpekleriniz ve kedileriniz için ciddi sonuçlar doğurabilir.

Yabani memeliler ve kuşlar mülkünüze zarar verebilir, çöp haznelerini bozabilir ve bahçenizde, kulübenizde hatta evinizin erişilebilir alanlarında yuva kurabilir. Bazı yaban hayatı türleri pire, bit ve keneleri taşır ve kuduz gibi potansiyel olarak ölümcül hastalıklar tehdidini getirebilir.

Ailenizi ve Evcil Hayvanlarınızı Koruyacak Basit Adımlar

Vahşi yaşam manzaralarının çok yaygın olduğu bir bölgede yaşıyor olsanız bile, mutlaka çocuklarınız, köpekleriniz ve kedileriniz için yakın bir tehlike olması gerektiği anlamına gelmez. Aslında, istenmeyen bir yaban hayatı karşılaşmasının olası riskini en aza indirmek için atabileceğiniz çok basit adımlar vardır:

Çöp Kutularını Güvenli Bir Şekilde Tutun

Sincaplar, sıçanlar, rakunlar, opossumlar ve vahşi kedilerin hepsi yiyecek artıkları içeren çöpler arasında dolaşmaya bayılır. Çöpleri sıkıca bağlanmış torbalarda ve güvenli kapaklı kutularda tutarak, vahşi yaşam için önemli bir çekim kaynağını ortadan kaldırırsınız.

Çitinizin iyi durumda olduğundan emin olun

Mülkünüzün etrafındaki çite yerleştirilen boşluklarda delikler yerleştirmek veya eksik tahtaları değiştirmek, tavşanlar, rakunlar ve diğer birçok memelileri mülkünüzden uzak tutar. Güvenli bir sınır, vahşi bir hayvan ile evcil hayvanlarınız veya çocuklarınız arasındaki potansiyel olarak tehlikeli bir karşılaşma şansını en aza indirir.

Evcil Hayvanı Katılımsız Dışarıda Bırakma

Sağlam bir çitle bile, bazı hayvanlar bahçenize girmeye devam edecektir. Köpekleriniz uzun süre dolaşımdaysa, mülkünüze doğru ilerleyen vahşi bir hayvana rastlama şansı daha yüksektir. Hayvanın yakınında bir yuva veya yiyecek kaynağı varsa, saldırgan olabilir ve kaçış yerine korunmaya çalışabilir. Bu, evcil hayvanınızın ve vahşi hayvanınızın ciddi şekilde yaralanmasına neden olabilir.

  7. Ev ve Plaj Giyimi Tasarım Yarışması Başlıyor

Kedileri kapalı tutmak

Kediler doğal avcılardır ve çitiniz tarafından mutlaka engellenmeleri gerekmez. Bir komşunun bahçesinde bir kuş ya da tavşan varsa, kovalamayı büyük olasılıkla takip ederler. Mülkünüzün sınırlarından çıkan bir kedi, vahşi bir hayvan saldırısı nedeniyle, ancak diğer tehlikelere (yaban hayatı için başkaları tarafından bırakılan trafik, zehir veya tuzaklar vb.) Karşı daha büyük yaralanma riski altındadır.

Ultrasonik haşere koruma

Ultrasonik zararlı kovucuları, çeşitli zararlı böcekleri, kemirgenleri ve böcekleri uzaklaştırmak için yüksek frekanslı ses dalgaları kullanır. Bir el arayan ve istenmeyen zararlıları evlerinden uzak tutmak için ücretsiz bir yöntem arayan ev sahipleri için bu güvenli ve etkili bir çözüm olabilir.

Ultrasonik kovucular insanlar ve aile hayvanları için güvenlidir (sesleri duyamazsınız, evcil hayvanlarınız ya da zehirleriniz olmaz, evcil hayvanların veya çıtırtı tuzaklarından kaynaklanan yaralanmalara maruz kalan çocukların tehlikesi yoktur). Hızlı ve kolay ilk kurulumdan sonra, istenmeyen zararlıları gidermek için cihazın çalışmasına izin vermekten başka yapacak bir şey yoktur.

Yukarıdaki adımlara ek olarak, vahşi yaşamla temastan kaçınmak, evcil hayvanları ve aile üyelerini güvende tutmak için de önemli bir faktördür. Yiyecekleri vahşi hayvanlar için dışarıda bırakmayın, bilerek uğraşmayın ve evcil hayvanlarınızı asla vahşi yaşamla etkileşime geçmeye teşvik etmeyin.

Niyeti en iyi niyetli olanlar ve yukarıda belirtilen proaktif önlemleri almış olanlar bile kendilerini vahşi bir hayvanın evlerine veya garajlarına girdikleri ve potansiyel bir tehdit oluşturduğu bir konumda bulabilirler. Bu gibi durumlarda, riski en aza indirmek için durumun uygun şekilde ele alınması önemlidir.

Mülkünüzde vahşi bir hayvan zehirlemeye çalışmak asla iyi bir fikir değildir. Zehirli yemler, ailenizin evcil hayvanlarını çekebilecek vahşi yaşamı çeken (yiyecek gibi görünen ve kokan) elementlere sahiptir.

  Bilgilendirici Bir Makale Yazmanın Püf Noktaları

Vahşi bir hayvanı köşeye sıkıştırmak da tavsiye edilmez. Rakunlar, opossumlar ve kuşlar, özellikle yakınlarda yuvaları varsa, çok fazla toprak haline gelebilir. Bunları köşeye sıkıştırmak, bölgedeki herhangi bir kişi veya evcil hayvan için ciddi yaralanmalara neden olabilecek bir saldırı hakkında fikir verebilir.

Yabani bir hayvan evinizde, garajda veya bahçede ikametgah ayarladıysa veya aileniz için bir tehdit oluşturuyorsa, bir profesyonelin yardımını almak mantıklı olacaktır. Bir yaban hayatı kontrol uzmanı, mülkünüzdeki vahşi yaşam tehdidini hızlı bir şekilde analiz edebilir ve ailenizin ve evcil hayvanlarınızın güvenliğini sağlayacak ve vahşi hayvan için en az risk altında olacak şekilde çıkarılması yönünde en iyi adımları atabilir.

Eğitimli bir vahşi yaşam kontrol uzmanı ayrıca çıkarıldıktan sonra alanı temizlemek ve sterilize etmek için en iyi yöntemleri önerebilir ve gelecekteki istenmeyen karşılaşmalar olasılığını en aza indirmek için koruyucu önlemler alınmasına yardımcı olabilir.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın