Alternatif Gerçekler ve Paralel Evrenler: Onları Yaşıyor musunuz?

Amatör bilimde son birkaç yıldır popüler olan konulardan biri, Alternatif Gerçeklikler kavramı olmuştur. Bilim adamları çok boyutlu bir teori önerdiğinde insanlar çıldırdı. Sınırsız sayıda Alternatif Gerçeklik veya Paralel Evren kavramıyla kıyaslandığında, bu durum bir anlam ifade etmez. Konseptlerini ispatlamak için size karmaşık hesaplamalar yapabilirler, ancak bunu bu şekilde düşünmeyi tercih ediyorum … Hiç bir zaman her gün aynı yerde sakladığınız anahtar veya cüzdan gibi bir şeyi yanlış yerleştirdiğinizi düşündünüz mü; sadece kısa bir süre sonra tekrar orada bulabilmek için mi? Arkadaşlarınız, akrabalarınız ya da iş arkadaşlarınız sizi gördüklerine ve o zamanlar yakınınızda olmayan bir yerle konuşmuş olabileceğine yemin ettiler mi? Bunlar, Bazılarının Alternatif Gerçekliklerin kesiştiği ve hayatlarımızı nasıl etkilediğini varsaydığı örnekleridir.

Eski zamanlarda insanlar, eğer unutkan bir insan olmasaydınız ve evin çevresinde eksik olan şeyleri bulursanız, ikametinizi yaramaz perilerle paylaşıyor olabilirsiniz. İnsanlar sizi bir yerde göremezlerse, yakınınızda hiçbir yerde bulunmadığınızı söyleyebilirler doppelgänger. Bilim adamları, herhangi bir şeyi açıklamak için doğaüstü ya da doğaüstü olanları kullanmayı hor görürler, bu nedenle Alternatif Gerçeklikler fikrini daha bilimsel ve gerçekçi bir açıklama olarak sunacaklarını düşünürler. Konseptleri aynı anda birçok Gerçeklikte var olabileceğimizi söylüyor. Bazen realitelerin birbirine geçtiğini ve birbirine karıştığını iddia ediyorlar.

Hipotezlerinin ilginç yanı, her gerçeklikte farklı olabileceğiniz veya bizim gerçekliğimizde var olabileceğiniz ve başkalarında bulunmayabileceğinizdir. 1950'lerde Avrupa'dan ticari bir uçağa inen bir insan gibi örnekleri işaret ediyorlar. Pasaportu, ehliyet ve gerçekliğimizde olmayan bir ülkeden gelen diğer belgeleri vardı. YouTube, hiçbir yerden çıkan otomobillerin veya insanların videolarına yüklenmiştir. Bugünlerde her yerde bulunan kameraların sayısıyla, tuhaf veya olağandışı olayların videoya yakalanması şaşırtıcı değildir. Nihai komplo sevenler hepimizin Matrix tipi bir durumda yaşadığını ve bu tür olayları matris olarak adlandırdıklarını söylüyor. Alternatif Gerçekler açıklamasını daha çok seviyorum sanırım.

  Hazine Avcılığı ve Hobi Simbiyozu

Alacakaranlık Bölge TV Şovunda, modern bir havaalanına inen Birinci Dünya Savaşı pilotu hakkında bir bölüm yer aldı. Bir İngiliz Afişinin daha sonra göründüğü gibi bir hava sahası gördüğünde gerçek bir olaya dayanıyordu. Ayrıca, yolcu veya mürettebatsız inen ticari bir uçuşu içeren bir bölüm vardı. Bir araştırmacı araştırmaya geldi. Uçak ve araştırmacı, olayı hatırlayan sadece bir kişi bırakarak ortadan kayboldu. Yıllar geçtikten sonra gemide kimsenin olmadığı ve iniş yaptıktan yıllar sonra iniş yapan “hayalet uçakların” hikayeleri olmuştur.

Alternatif Gerçekliklerin bizim tarafımızdan izinsiz girdiği teorisinin destekçileri “Mandela Etkisi” ni işaret ediyor. Bir zamanlar mahkum ve daha yakın bir süre önce Güney Afrika Cumhurbaşkanı adını aldı. Bazı insanlar 1980'lerde Nelson Mandela'nın hapishanede öldüğünü hatırladıklarından emin. Diğerleri emin değil. Sonra filmler var. İnsanlar “buraya geliyorum” gibi ikonik çizgilerin bir zamanlar “buraya geliyorum” olduğuna yemin ediyorlardı. Bu konuda kendi tecrübelerimi yaşadım. Birkaç evden uzakta ve sokağımızda yaşayan yaşlı bir çifti açıkça hatırlıyorum. Başka hiç kimse onları hatırlamıyor, hatta yakın ailemi bile. Sanırım bunları açıklamak için Alternatif Gerçeklikler teorisini kullanarak bazı UFO manzaraları, hayalet aktiviteleri ve diğer görünüşte paranormal olayları hesaba katabilirsiniz. Şu an buna ikna olmadım.

Şimdi gökbilimciler söyledikleri şeylerle övündü, sadece Evren yerine bir Çokyüzlede yaşadığımızın kanıtı. Multiverse teorisi sonsuz sayıda Evren'in birbirine paralel olarak var olduğunu söylemektedir. Bu bizimkine dahildir. Bunların aynı oldukları kadar farklı olabileceğine inanıyorlar. Tamam, şimdi başım ağrıyor! Gökbilimciler, devasa bir Süper Boşluk Soğuk Noktası'nın keşfedilmesinin, Dr. Stephen Hawking gibi birkaç bilimsel ağırlığın desteklediği Paralel Evren teorisini desteklediğini söylüyor. Soğuk noktanın olduğu gibi var olmaması gerektiğini gördüler çünkü gerçekliğimizi açıklamaya yardımcı olan mevcut modellerin hiçbirine uymuyordu. Başım ağrıyor, daha da kötüleşti. Sonunda bir gün bir caddede yürürken kendi kendimize girene kadar beklemeliyiz sanırım.

  Özetle Arama Motoru Pazarlaması

SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın