Alternatif Tıbbın Avantajları ve Dezavantajları

İnsanların alternatif tıbbı seçmelerinin nedenleri ve geleneksel tıbbı tercih etmelerinden kaçınma nedenleri var. Alternatif tıp standart sağlık tedavilerinden daha güvenlidir ve genellikle işe yarar. Araba kazaları veya diğer ciddi acil durumlar gibi ağır koşullarda kullanılamayacağı doğrudur, ancak olabileceği gibi, alternatif tıbbın önerildiği yeterli durumlar vardır. Duygusal ve manevi ihtiyaçlara gelince, geleneksel olmayan tıp çözümle ortaya çıkabilir. Ayrıca, hastalıkları önlemek için standart ilaçtan daha iyidir. Günümüzde giderek daha fazla hekim, alternatif tıbbın yararları üzerinde hemfikir ve hatta müşterilerine en iyi doğal tedaviyi seçmelerini tavsiye ediyor.

Alternatif tıbbın avantajlarından biri, çok çeşitli tedavileri, tedavileri ve ürünleri kapsamasıdır, bu nedenle pozitif sonuçlar elde etme arayışı dar bir yolda akmaz.

Oldukça önemli bir dezavantaj, akupunktur veya kayropraktik kullanma masraflarının bazen sağlık sigortaları tarafından karşılanmasına rağmen, alternatif tedavilerin çoğunun geri ödenmediği fikrini ortaya koymaktadır.

Doğal ilaçların kullanımının beraberinde getirdiği bazı riskler var. Yıllar boyunca ve hatta eski zamanlardaki bitkilerin kullanımına rağmen, hepsi güvenlik ve etkinlikleri konusunda çalışılmamıştır. Saflıklarına ve konvansiyonel tedavilerle ilgili diğer maddelerle olası etkileşimlerine ilişkin sorunlar vardır. Otlarla ilgili bilgilerin çoğu, tarih boyunca ve geleneklerin yardımıyla sürdürüldü. Pek çok insan bitkisel ilaçların sentetik ilaçlardan daha iyi olduğunu varsayıyor, çünkü doğal ve sentetik değiller, bu nedenle risk oluşturmuyorlar. Ancak risksiz değiller; vücut üzerindeki etkilerinin ayrıntılarına sahip olmadan alındığında iyiden daha fazla zarar verebilirler.

İnsanlar doğal ilaçları kötüye kullanmakla, sentetik ilaçlar için yaptıkları gibi kullanabilirler. Alışılmadık tıp doğal olan bitkisel ürünlerden oluşuyorsa, dozu üç katına çıkarsa veya daha fazla katkısı yapılmadığında, hiçbir zararı olmadığı kanısındadırlar. Bu tamamen yanlıştır ve ciddi sonuçları olabilir. Mesela vitamin al. Onlar sadece vitamin, değil mi? Vücudun içinde herhangi bir hasar göremezler. Ama yaparlar. Aşırı dozda Vitamin veya vitamin toksisitesi, bir defadan fazla alınmış olan vitaminlere bağlı olarak rahatsız edici etkilere neden olabilir. Aşırı A vitamini dozu karaciğer problemlerine, osteoporoz, saç dökülmesine ve diğer tehlikeli etkilere neden olabilir ve Hipervitaminozu D dehidrasyon, kusma, anoreksi ve hatta böbrek taşlarına yol açar.

  Golf Eldiveni Alternatif

Bitkisel ilaçların kullanılmasının bir avantajı, geleneksel ilaçlara iyi cevap vermeyen ve hatta hiç yanıt vermeyen kronik sağlık sorunlarıyla ilgili etkinliğidir. Uzun süreli ilaç tedavisi gerekiyorsa, otlar geleneksel ilaçlardan çok daha güvenlidir. Alternatif tıp endüstrisi bundan faydalanır ve sürekli olarak doğal yollara olan ihtiyaç nedeniyle gelişmeye ve gelişmeye devam eder.

Diğer bir avantajı, bitkisel araştırmalara kıyasla, ürünlerin araştırılmasının ve test edilmesinin pahalı olması nedeniyle yüksek fiyatlı olan sentetik ilaçlara kıyasla düşük maliyetli olmasıdır. Ayrıca, bitkisel ürünler reçetesiz satın alınabilir ve temin edilmesi kolaydır. Doğal ilaçların bulunması olağanüstü; örneğin papatya yakındaki bir tarladan kolaylıkla seçilebilir.

Bitkisel ilaç kullanmanın avantajları çoktur, ancak dezavantajları da vardır. En iyi fikir, modern tıbbı hastalığın ciddiyetine göre düşünmek, doğru ilaç ve dozaj konusunda doktora danışmak ve alternatif tıbbı seçerseniz, doğal veya sentetik her iki terapi türü hakkında yeterli bilgi toplamaya çalışmak olacaktır. Bu nedenle, sağlık durumunuzu dengelemek için doğru kararı aldığınızdan emin olabilirsiniz.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın