Arama Motoru Pazarlaması – SEO, SEM ve Sosyal Medya Mükemmel Bir Karışımı

Arama motoru pazarlaması (SEM), hedef kitlenize ulaşmak ve dönüşümleri yönlendirmek için en güvenilir strateji haline gelmiştir. Şirketinizin alanınızdaki maruz kalmasını artırır; pazarınızı web sitenizi ziyaret etmeye zorlar; ürününüzü sorunlarının çözümü olarak konumlandırır. Sonuç olarak, satışlarınız artar. Geliriniz ve kârınız yükselir. Yatırım getiriniz yükselir. Ve işiniz süreçte daha güçlü markalaşma ve müşteri sadakatine sahip.

Rakiplerinizin çoğu, pazarınızın daha büyük bir bölümünü yakalamak için SEM'i kullanıyor. Bölgenizi korumak ve genişletmek için daha iyi bir zaman olmamıştı. Bu makale, arama motoru pazarlamasının neden çevrimiçi pazarlama stratejinizin kritik bir parçası olması gerektiğini açıklayacaktır. Kendi başınıza bir yol çizmeye karşı bir SEM uzmanını işe almanın değerini keşfedeceksiniz. Ayrıca, SEM PR ve SEM sosyal medya taktiklerini, bir momentum alanı oluşturmak için SEO ve PPC ile nasıl birleştiklerini de açıklayacağız.

Arama Motoru Pazarlaması Neden Kritik?

SEM, şirketinize arama motorlarının listelerinde daha yüksek bir görünürlük düzeyi sağlamak için SEO, tıklama başına ödeme reklamcılığı ve sosyal medya stratejilerini harmanlamaktadır. Ancak, satış olmadan görünürlük yararsızdır. Ve orada SEM'in gerçek değeri yatıyor.

Çevrimiçi pazarlama çabalarınızın, yatırımı haklı çıkarmak için dönüşümler üretmesi gerekir. Dönüşümler, ürününüzü satın alma, bülteninize kaydolma veya satış ortağınız olma olasılığını içerebilir. Aylık gelir getiren bir süreklilik programına abone olmayı içerebilir. Arama motoru pazarlaması, yalnızca şirketinizin hedef kitlenize yaklaşmasına izin vermekle kalmaz, aynı zamanda zaten aklında olan bir sohbeti de içine alır. Dönüşüm oranınızı yükselten eylemi zorlar.

Bir Arama Motoru Pazarlaması (SEM) Uzmanının İşe Alınması Gerekiyor mu?

Kapsamlı bir arama motoru pazarlamacılığı dağıtımında kullanılan her bir taktik öğrenilebilir. Sorun şu ki, bunu yapmak inanılmaz zaman alıyor. Arama motorunun organik sıralamasını düzenleyen algoritmalar sürekli değişir. Büyük PPC platformları görünüşte sonsuz bir ayaklanma dizisine dayanır. Sosyal medya siteleri hala başlangıç ​​aşamasındadır; Onlar olgunlaştıkça da, onları güçlendirmek için gerekli olan taktikler olacaktır. Arama motoru pazarlamasının her alanında uzmanlığın geliştirilmesi çok zaman alır.

  Üç Sandalye Perspektifinizi Genişletmek İçin Egzersiz Yapıyor

Bir SEM uzmanı, web sitenizi seçtiğiniz anahtar kelimeler için en üst sıralamaya iten bir arama motoru optimizasyonu kampanyası tasarlar. Ayrıca, gösterinizi daha da artıran tıklama başına ödeme reklam kampanyası başlatabilirler. Sosyal medya pazarlama taktikleri, arama motoru pazarlaması dağıtımınızın geri kalanıyla uyum sağlayacak şekilde entegre edilebilir. Bu stratejileri kendi başınıza başlatabilseniz bile, bunları öğrenmek ve uygulamak için zamanınız var mı?

SEM PR: Halkla İlişkiler ile Arama Motoru Pazarlamasını Eritmek

SEM PR, arama motorları optimizasyonunda köklerine sahiptir. Yıllar önce, çevrimiçi basın ilişkileri, çevrimiçi basın bültenlerinin oluşturulması ve dağıtılması yoluyla büyük ölçüde yönetildi. Bu bugün hala etkilidir. Bu basın bültenleri, arama motorlarının organik listelerinde çekiş sağlar. Olumsuz tanıtımın ilk sonuç sayfasından çekilmesine yardımcı olurken şirketinizin markasını oluşturur.

Bugün, çevrimiçi PR, SEO, PPC ve çevrimiçi itibar yönetimi (ORM) içeren daha geniş bir SEM bağlamına dahil edilmiştir. Örneğin, doğal listelerde bir çekiş elde etmek için bir basın bülteni çevrimiçi olarak dağıtılabilir. Ardından, kitlenizi web sitenizdeki basın açıklamasına yönlendirmek için bir PPC kampanyası başlatılabilir. Bağlantılar sayfa boyunca diğer olumlu kapsama alanlarına yerleştirilebilir. Ne kadar fazla pozlama noktası olursa, negatif olan basın o kadar az olur, arama motorlarında üst sıralara girer. Bu ORM'nin temel bir unsurudur ve uzantı olarak, arama motoru pazarlamasıdır.

yararlanma SEM Sosyal Medya Optimizasyonu Rekabetçi Bir Kenar İçin

Sosyal medya siteleri, birkaç yıl önce büyük arama motorlarında sıralama yetkisine sahip olmaya başladı. Bu otorite yalnızca zaman içinde artmıştır, bu da sosyal medyayı arama motoru pazarlamasında önemli bir çark haline getirmektedir. SEM sosyal medya optimizasyonunun niş pazarlara ulaşması gereken şirketler için kritik olmasının nedeni budur.

En iyi sosyal medya sitelerinde bir varlık oluşturarak, bir SEM SEO ajansı organik listelerde birden fazla giriş noktası geliştirebilir. Bu kitlenize maruz kalmanızı arttırır. Ayrıca, kötü basının, anahtar kelimelerinizin en üst sıralarına sızmasını da önler. Bu avantajlar, şirketinize rekabet üstünlüğü sağlamak için bir araya geliyor.

  7.Sınıf Sosyal Bilgiler | 2.Dönem 2.Yazılı Provası

Profesyonel SEO Pazarlama Danışmanı Kiralama Değeri

Zaman, en değerli maldır. Süresi dolduktan sonra alınamaz. Bu nedenle rakipleriniz de dahil olmak üzere artan sayıda şirket profesyonel bir SEO pazarlama danışmanı seçmeyi tercih ediyor. Arama motoru pazarlaması stratejilerinin karmaşık olduğunu fark ederler. Öğrenme eğrisi dik. Dahası, SEO, PPC ve SMO taktiklerini kötü bir şekilde dağıtmak yarardan çok daha fazla zarar verebilir. Uygulamada hassasiyet çok önemlidir.

SEM'i oluşturan stratejilerin her birine hâkim olduysanız ve bunları uygulayabileceğiniz rafine bir sisteme sahipseniz, bir SEM uzmanına ihtiyacınız olmayabilir. Aksi takdirde, yokuş yukarı bir mücadele ile mücadele ediyor olabilirsiniz. Bugün bir arama motoru pazarlama uzmanıyla iletişim kurmayı düşünün.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın