Astronomi Bingo Kartları

Technology in the hands of businessmen

Tarih araştırması ve diğer bazı konular hakkında düşündüğümüzde, içgüdüsel olarak bu konuların birçok gerçeği öğrenmeyi içerdiğini biliyoruz. Örneğin tarihte, belirli bir tarihte olanlar veya belirli bir zamanda Fransa Kralı olan kişiler gibi bilgiler kritik bilgilerdir. Öte yandan, genellikle fen derslerini çalışmanın birçok gerçeği öğrenmeyi de içerdiğini unutmaya meyilliyiz. Astronomi bu genel kuraldan istisna değildir – öğrencilerin aşina olması gereken birçok gerçek vardır – gezegenlerin, ayların ve diğer yıldız nesnelerinin, farklı yıldız türlerinin ve elbette astronomik jargon ve terminolojinin adları.

Bu nedenle, eğitimcilerin astronomi öğretirken karşılaştıkları zorluklardan biri, bu gerçeklerin öğrencilerin kolayca hatırlayabileceği şekilde nasıl aşılacağıdır. Eski günlerde, öğretmenler sınıflarının önünde durur ve öğrencilerine ders verirdi. Bugün ise, hem öğretmenler hem de öğrenciler daha etkileşimli ve biraz daha eğlenceli bir şeyler arıyor! Eğitsel oyunlar sınıfta giderek daha fazla popülerlik kazanmaktadır ve özellikle de tombala oyununun eğitsel değişkenleri giderek daha yaygın kullanılmaktadır.

Bingo, eğitimde kullanım için ideal hale geldi. Bu, genel olarak herkesin zaten tombala oynamayı bildiğinden, ancak oyun çok basit olduğundan, hızlı bir şekilde oynamayı öğrenemeyen insanlar bile, artı, tombala, astronomi de dahil olmak üzere hemen her konuyu öğretmeye uyarlanabilir. basitçe astronomiyle ilgili kelime veya kelime öbekleri içeren kareler ile basılmış bingo kartlarını kullanmak yerine. Ayrıca, tombala, oyunun pahalı özel materyaller gerektirmediğine dair belirgin bir avantaja sahip – ki bu, eğitimcilerin bugün altında çalıştığı finansal kısıtlamaları göz önünde bulundurarak oldukça avantajlı.

Sınıfta tombala oynamak için her öğrenciye basılı bir tombala kartı verilir, öğretmen tombala arayan rolünü üstlenir ve sonra oynarsınız. Tabii ki, bir öğretmen, öğrencilerden eğitim unsurlarına odaklanmak için, belki de öğrencilerden kartlarından çıkardıkları öğeleri açıklamalarını isteyerek veya her bir madde adı verilen bir sınıf tartışması yaparak, oyun eğitimini değiştirmeyi seçebilir. dışarı.

  Küresel Kümeler İlkel Evrenin Sırlarını Ortaya Çıkarıyor

Elbette astronomi tombala oynamak istiyorsanız, dersin konusunu oluşturan eşyaları içeren tombala kartlarınız olmadığı sürece oynayamazsınız. Bu tür kartları almanın en kolay yolu, bilgisayar kullanarak yazdırmaktır. Internet üzerinden indirilebilen hazır ücretsiz tombala basılabilirleri ve istediğiniz türde tombala kartlarını basabilen uygun fiyatlı tombala kart makinesi yazılımı sayesinde bu çok kolaydır.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın