Balık Havuzları Bahçeleri İlginç Yapar ve Vahşi Hayatı Etkiler

Ailemin yaşadığı her yere bahçede bir balık göleti takıldı. Bunlar genellikle kendim veya çocuklar tarafından kazıldı ve hepimize çok büyük zevk verdi. En önemlisi, vahşi yaşam için atmosfer ve su sağlarlar. Sahip olduğumuz havuzların bir kısmı balık, kurbağa yavruları ve kurbağalarla doluydu. Geceleri yatakta yatmak, kurbağayı dinlemek dinlerken rahatlatıcıydı.

Günler boyunca, özellikle yaz aylarında, su, böceklerin yanı sıra sıkça ziyaret edilen kuşlar için de önemlidir. Her zaman kendi beslenme kaynaklarını bulabilecekleri ve insanlara bağımlı kalmamaları gerektiği için içeceklerin yiyeceklerden verilmesi çok daha önemlidir.

Arılar, kelebekler, güveler ve diğer böceklerin hepsi göletten yararlanır. Bunları balıklarla dolu tutmak, sivrisinek popülasyonunu azaltmak için esastır. Bir pompa ilgiye katkıda bulunur ve onu oksijenli tutar.

Özelliğin içinde ve çevresinde yetişebilen güzel su bitkileri de vardır. Bazıları doğal kaynaksa tencerelerde olabilir veya doğrudan bankaya ekilebilir. Bununla birlikte, çoğu havuzlar, plastik, kauçuk veya kil içeren çizgilerdir ve bu malzemelere ekilmek iyi bir fikir değildir.

Göletlerim genellikle yanlarından daha derin görünmelerini sağlayan höyüklere yerleştirilir. Güzel Su Süsenleri yaz boyunca çiçek açar ve harika bir gösteri çıkarır. Hebe ve diğer çiçekli çalılar arıları ve eşekarısı getirir ve hepsi tesisten içerler.

Bahçeye bir başka büyük faydası, bir göletin sunduğu nemdir. Bu, eğrelti otları gibi özel bitkilerin kenarların etrafına yerleştirilmesine izin verir ve hatta yosunların stratejik olarak yerleştirilmiş kayaları süslemesi için teşvik edilebilir.

Benim için, içinde en az bir su özelliği olmadığı sürece hiçbir bahçe tamamlanamaz. Bir aşamada bahçelerimin etrafına dağılmış altı tane gölet vardı. Sonuç olarak, bahçelerin görünmemesini sağlayan, onları içermemenin utanç verici olduğu büyük bir varlıktır.

  hz Muhammed(sav)in hayatı kısaca - kısa kıssa

SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın