Çocuğunuzun Teknoloji Bağımlılığından Kurtulmasına Yardımcı Olacak Beş Tavsiye

Çok fazla teknik zaman, uygunsuz davranışa yol açabilir veya çocuğunuzla daha da kötüleşebilir mi?

Iowa'lı bir genç, ailesi, cep telefonunu elinden aldığında geçenlerde evden kaçtı.

Çoğu büyük satış noktasında bildirildiği gibi, 13 yaşındaki çocuk beş gün sonra ölü bulundu.

Hiç kimse bu çocuğun ölümüne gerçekten neyin neden olduğunu bilemez ve bazı konular davranışını etkileyebilirdi, cep telefonunu elinden almak kesinlikle çocuk ve ebeveynleri arasındaki tartışmaya katkıda bulunan bir faktördü.

Bugün birçok genç, erken yaşta teknoloji cihazlarına bağımlı hale geliyor. Birçok anne-baba, çocuklarına iPad ve tabletleri 2 yaşında, bazıları daha küçük olarak veriyor.

Teknoloji bağımlılığı ile ilgili sorunları belirten çalışmalar ortaya çıkmaya başladı.

Çok fazla cihaz süresi, sosyal becerilerin yavaş gelişmesine ve iletişim eksikliğine yol açabilir. Beyin gelişimi ve bununla ilgili konularda da uzun vadeli fiziksel etkileri olabilir.

İşte teknik bağımlılığı azaltmak ve sağlıklı konuşmaları artırmak için beş ipucu.

1. Çok küçük çocuklara cihaz değil, blok ve oyuncak verin. En iyi oyuncaklar bir çocuğun duyularını harekete geçirecek, hayal güçlerini harekete geçirecek ve başkalarıyla etkileşime geçmelerini teşvik edecektir. Bebekler büyüdükçe, nesnelerin kalıcılığını keşfetmek ve sebep-sonuç ilişkilerini bulmak için oyuncakları kullanabilirler. Ayrıca motor becerilerin geliştirilmesine ve el-göz koordinasyonunun geliştirilmesine yardımcı olacak bloklar gibi nesnelere ihtiyaçları var.

2. Ebeveynlerin cihazlarını uzaklaştırmaları ve iyi bir örnek oluşturmaları gerekir. Toplumun talepleri karşılanabilir, ancak annenin ve babanın cihazlarından uzak durmaları ve çocuklarıyla konuşmaları gerekir. Akşam yemeğinde ve daha sonra serbest zaman cihaz oluşturun. Masa oyunları ve konuşmayı teşvik eden diğer aktiviteler oynayarak çocuklarınızla iletişim kurun. İşle ilgili mesajlar, çocuklar yatmadan sonra her zaman cevaplanabilir.

3. Çocuğunuza / çocuğunuza akıllı telefon yerine flip telefon verin. Bir flip telefon daha fazla konuşmayı teşvik eder ve internet erişimini ve uygulama kullanımını engeller. Çocuğunuza bir telefon vermeniz gerektiğinden, sabit bir hattınız olmadığından ve çocuğunuz evde yalnız kalıyorsa veya çocuğunuzu okuldan ya da uygulamadan almanız ve iletişim kurabilmeniz gerekiyorsa, bir flip telefon yeterli.

  10 Sebep Genç Kızlar Hamile Kalmamalı

4 Çocuğunuz ve arkadaşlarınız arasındaki “cihaz sınırlarını” koruyun, böylece yaşamlarına hükmetmez. Oynatma maçları, uyurlar ve sosyal geziler planladığınızda … ebeveynlere cihaz politikalarının ne olduğunu sorun ve buna saygı gösterin. Çocuğunuzun cihazsız bir politikası varsa, çocuğunuzun cihazını bir arkadaşının evine getirmesine izin vermeyin. Çocuğunuza ulaşmanız gerekirse, çocuğunuzla iletişim kurmak için ebeveyn telefon numarasını edinin.

5. Ekran zamanını nasıl sınırlayacağınızı ve içeriği engelleyeceğinizi öğrenin. Teknoloji ile ilgili endişeleriniz varsa, ancak hepsinin birlikte alınması gerektiğini düşündüğünüz noktaya gelmiyorsanız, içeriği engellemek, ekran süresi sınırlarını zorlamak vb. İçin kendinizi piyasadaki en iyi ürünler konusunda eğitin. Bunun için bazı iyi uygulamalar Circle. ve Bark.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın