Çocuk ve Gençler Yoga Nedir?

Çocuklar yoga zorlu, enerjik ve eğlencelidir. Çocuklar yoga iyi yapıldığında gerçekten yoga için eğlenceli ve yaratıcı bir yaklaşımdır. Hayvan pozları ve temel germe egzersizlerini kullanarak, sınıflar çocuklarda güç, esneklik, koordinasyon ve vücut bilincini arttırır. Bedenleri hala gelişmekte olan çocuklar için çok yararlı olabilir. Pozlar güven ve konsantrasyonun aşılması ve sakin olma hissini aşılamaya yardımcı olur.

Kids Yoga, 5 yaş ve üstü içindir ve çocukları koltuktan çıkarmak ve düzenli bir egzersiz programına dahil etmek için harika bir yoldur. Yoga kulübü, bakımlı, temiz ve sıcak, sıcak bir atmosfere sahip tesisler sağlamalıdır.

Gençler ve daha büyük çocukların yogaları geleneksel yoga duruşlarının bir karışımıdır ve bu popüler müzik ve felsefenin bir karışımı ile ortaya çıkma eğilimindedir. Bu tür sınıflar gençlere yöneliktir ve 13 ila 18 yaş arasındaki hem erkek hem de kadınlara açıktır. Bir genç yoga sınıfı, YogaAylum'da, daha önce deneyime sahip olan veya olmayan herhangi bir öğrenci için tasarlanmış, sürekli açılan bir sınıf olarak sunulmaktadır. Öğrenciler, genç yaştaki vücudun uzun kemiklerinin yanı sıra, iç organların olgunlaşması için büyük bir destek olabilecek fiziksel duruşları (asanalar) uygulayacaktır. Bunun gibi daha fazla sayıda kurs sunuluyor.

Dinamik olarak ve düzenli olarak diğer günlük aktivitelerinizle birlikte uygulandığında, vinyasas gibi bir yoga okulu yağsız ve tonda kalmanızı sağlar ve sonuçta ortaya çıkan yüksek metabolik hızınız fazla kalorileri yakar.

Yoga arayışı her yaş için iyidir, ancak son zamanlarda hamilelikte olanlar için de kullanılmıştır.

Hamilelikte Yoga uygulamak, kasları güçlendirmeye ve germeye, gerginliği serbest bırakmaya ve iyi duruşu sürdürmeye yardımcı olur.

Çocukların yoga ne olduğu sorusuna cevap veren herhangi bir makale, sanatın kökenleri ve doğası hakkında biraz açıklama yapmasa da bitmemiş olur. Yoga sadece bir egzersiz formundan daha fazlasıdır; 5.000 yıl öncesine dayanan çok yönlü bir felsefenin bir parçasıdır.

  Risk Analizi

Beş temel Elementin ve Çakranın dengelenmesi, bozuklukları çeşitli yojik yollarla gidermenin ana anahtarıdır. Hindistan'da var olan birçok farklı yoga okulu var. Örneğin, Patanjali'nin Yoga'sı esasen zihin ve onun modifikasyonları ile ilgilidir. Evrenle birliği sağlamak için zihnin eğitimi ile ilgilenir. Patanjali öğrencileri Upanishads geleneğini takip ediyor.

Hatha yoga muhtemelen dünya çapında en iyi bilinendir. Öğrenciler kısa okumalar / açıklamalar ve yoga pozları ile hatha yoga anlam ve uygulamalarına yönelecekler. Fitness odaklı destekleyici bir ortamla çevrili genç kızlar rahatlayabilir, eğlenebilir, fiziksel olarak aktif olabilir ve yeni arkadaşlar edinir. Öğrenciler stüdyoya, sahne dekorlarına, dekorasyonlara ve birbirlerine saygı duymaya teşvik edilir.

Bazı yoga kurslarında müzik yapımı bulunmaktadır. Bu kurslarda, kendinizi ifade etmenize izin veren bir topluluk ortamında müzik yapma sevincini hissedebilirsiniz. Unutma, kendini ifade etmekten daha terapötik bir ilaç yoktur. Savasana'da rahat hissetmek, Virabhadrasana'nın gücü, Sirsasana'da baş aşağı durmanın coşkusu ve hatta Kapalabhati nefesinin inceliği bile kendi sihrini yaratıyor. Sihir doğrudan deneyimdedir.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın