Çocuklar İçin Doğa İle İlgili El Sanatları

Çocuklarınızla yapılacak doğadan ilham alan etkinlikler mi arıyorsunuz? Ortak iç mekan aktivitelerinden ve dış mekan oyunlarından farklı bir şey ister misiniz? Geçen hafta dört yaşındaki oğlum evde sıkıldı, arkadaşlarından biri onunla oynamak için hazırdı ve cep telefonlarını ve dizüstü bilgisayarlarını kullanma zamanı gelmişti.

Bazı ucuz el sanatları materyalleri çıkardım ve dallar, mermiler, çubuklar gibi bazı doğal ürünler topladım ve sizinle paylaşacağım fikirleri denedim. Koruma için oyun alanlarına yönelik bu fantezi açık oyun alanı ekipmanı ve köpük dolgusu için para harcamanıza gerek yoktur.

1. Kuş Cep

Düz mermilerden farklı mermi şekilleri denedim ve sonuçlar çok güzeldi. Tecrübelerime göre, çocuğunuzun hayal gücünü ve yaratıcılığını artıracağını söyleyebilirim. Bunları gruplara ya da ayrı ayrı raptiyelerle asın, böylece düşmemeleri için. Kuş sürüsünü denedim, ben de sana bunu tavsiye ediyorum.

2. Çakıl Taşlı Baykuş Ailesi

Çocuğun yaratıcılığını maksimuma çıkaracak itici bir baykuş ailesidir. Çakıl taşları boyama için fazla yer vermediğinden, küçük alanlarda kullanılabilen fırçaları kullanın. Ancak, fırça kalemleri ve akrilik boyalar bu amaç için en iyi sonucu verir. Yassı altlıkları olan çakıl taşları toplayın, böylece düşmemeleri ve uzun süre ayakta durmaları gerekir.

3. Bir Kağıt Torba Boyayın

En kolay aktivite kağıt torbaya papatya basmaktı. Bu hediye vermek için şimdi ve sonra her ihtiyacınız olan bir şey. Düz kumaş çantalar, hediyelik eşya veya el sanatları dükkanlarında kolayca bulunur, hatta bir tane bile çevrimiçi satın alabilirsiniz. Onları güzel desenlerle süsleyin ve mümkün olduğunca çekici hale getirin. Çanta bulamazsanız, beyaz bir tişört boyamayı deneyin.

4. Yaprak Baskı Yumurtaları

Çocuklar, taşları ve yaprakları toplamayı severler. Onlara yumurta kabuğu üzerine boyayabileceğiniz ve çeşitli şekillerde dekore edebileceğiniz farklı yaprak şekillerini öğretmek için en iyi aktivite budur. Onlara yeni bir görünüm kazandırmak için bir kabuk üzerine farklı yaprak şekilleri boyamayı da deneyebilirsiniz. Yumurta kabukları genellikle gıda boyası ile boyanır; Ancak, onları daha çekici hale getirmek için bazı pastel renkler kullandım.

  Çocuklara ve Gençlere El Sanatları ile Kar Öğretimi - Öğrenilebilecek 5 Değerli Ders

5. Twigs ile Mektuplar

Bebeğinizin isminin dallarını harflerle yazıp kurdela ve boya ile süsleyin. Mektupları, odasını kişiselleştirmek için, çocuğunuzun yatağının üzerine, başının üzerine yerleştiriniz. Ayrıca, BFF'nin adını, kendi işini bitirdikten sonra yapmasını da isteyebilirsiniz. Alıcının adını hediye kutusuna aynı şekilde eklemek de hediye kutusunu süslemek için harika bir yoldur.

6. Güneş Plakası

Çocuğunuzdan bahçede bulabilecekleri farklı çim türlerini toplamasını isteyin. Aslında kaç tane olduğunu görünce şaşıracaksınız. En sevdiklerinizi seçin ve bir plak hazırlayın. Daha eğlenceli hale getirmek için güler yüz verin. Özellikle bir oyun odasında harika görünüyor ya da verandanızda deneyebilirsiniz.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın