Çocuklarınız Sizden Daha İyi Kişisel Finans Yöneticileri Olabilir

Projecting The Future. A hand holding a holographic projection.

Kişisel finansal yönetim her okulda veya kolejde öğretilen bir konu değildir. Bu neredeyse hepimizin er ya da geç karşılaştığı bir şey. Kişisel finans ile başa çıkma konusundaki yetkinliğimiz, ebeveynlerin çocuklarına harçlıklarını nasıl yöneteceklerini öğretmeye fazla dikkat etmediği için kişisel deneyime büyük ölçüde bağımlı olmuştur. GoBankingRates, Amerikalıların üçte birinin emeklilik tasarrufu olmadığını söylüyor. İnsanlar, zorlu ekonomik zamanları hesaba katarak kişisel mali kaynaklarını verimli bir şekilde yönetme ihtiyacının giderek daha fazla farkındalar.

Şimdiki moda

Ebeveynler, kişisel finansal yönetim kurallarını, çocuklarına daha önce hiç olmadığı kadar, çocuklarına yetişkin olarak yaşama hazırlamak için açıklama konusunda daha yatkındır. Fakat ne yazık ki, birçok anne-baba bu kuralları kendileri bilmemektedir. Bu sorunun üstesinden gelmek için ne yapılabilir? Cevap çok basit: BT çözümleri kullanılabilir. Her birimizin mobil bir cihaza sahip olduğu bir zamanda yaşıyoruz ve çocuklar bu tür cihazları çok erken yaşlarda kullanmaya başlıyor: LittleThings.com web sitesi 2 yaşındakilerin% 90'ının tablet ve akıllı telefonlar kullandığını iddia ediyor. Bu nedenle, çocukların finansmanlarını teknoloji yardımıyla yönetmeyi öğrenirken kendilerini rahatsız hissetmeleri pek mümkün değildir.

Hangi Çözümler Kullanılabilir?

Web siteleri, ele alınması gereken ilk eğitim kaynağıdır. Kişisel finansal yönetim ile ilgili bir hazine veri hazinesidir. İçeriği bu konuyu kapsayan makalelerle sınırlı değildir. Bu tür web siteleri, çocuklara mali kaynaklarını, videolarını ve daha fazlasını yönetmeyi öğreten çok sayıda oyun ve kısa sınav içerebilir. Bazıları belirli türdeki eğitim materyallerinde uzmanlaşmıştır (örneğin Finansal Eğlence, bir finansal oyun kütüphanesini temsil eder).

Visa'nın Pratik Para Becerileri web sitesine bakalım.

Bu Web sitesi yetişkinler ve çocuklar tarafından kullanılabilecek eğitim materyalleriyle doludur. Ebeveynler, çocuğun tercihlerine ve gereksinimlerine göre materyal seçebilir. Makaleler basit kelimelerle yazılmıştır ve çocuklar bunları kolayca anlayabilir. Ebeveynler veya çocuklar tarafından okunabilirler.

  Toprağa Neden Yatırım Yapmalısınız?

Çocuklar oyunları severler ve orada çevrimiçi oyunlar oynayabilirler ve bu oyunlar onlara para yönetmeyi öğretir. Çocuklar (özellikle gençler) tasarruf yapmak ve finansal seçimlerini değerlendirmek için ek bir eğitime ihtiyaç duyarlarsa, hesap makineleri kullanabilirler. Örneğin, üniversiteye başlamadan önce bir yıl izin almayı planlayan gençler genellikle yurtdışına seyahat eder. Sınırlı bir bütçesi var, bu yüzden bir seyahat bütçesi planlamak çok önemli bir rol oynuyor. Seyahat Bütçe Hesaplayıcısı, seyahate ne kadar harcayacaklarını onlara gösterebilir.

Peki ya çizgi roman? Onlar gibi farklı yaşlardaki insanlar. Bu web sitesi, okuyuculara temel para yönetimi kavramlarını tanıtan ziyaretçilere birkaç çizgi roman sunuyor.

Bu web sitesinde bulunan bazı diğer materyaller videolar, Infographics, ders planları (eğitimciler için) vb.

Diğer Seçenekler nelerdir?

Cihazınıza bir mobil uygulama indirmeyi düşünün. Özel finansal yazılım mobil uygulama geliştiricileri, katil bir ürün sunmak için ellerinden geleni yaparlar. Çocuklar tarafından kullanılabilecek birçok iyi finansal uygulama var.

Bunlardan bazıları:

1. Temizlik Görevi: ev işleri, ödüller, tasarruf. Uygulamanın ebeveynlere çocuklarına istedikleri şeyleri kurtarmak ve para kazanmak için öğretmek yardımcı olabilir. Çocuklar, almak istedikleri bir öğeyi almak için ne kadar çaba gerektiğini görüyorlar. Ebeveynler bu uygulamayı kullanarak görev ve ev işleri (ücretli / ücretsiz) ekleyebilir ve bir görev tamamlandıktan sonra çocukları ödüllendirebilirler.

2. Yuby. Bu uygulama çocuklar için ilk finansal araç olabilir. Küçük kullanıcılarına, görevlerinin ne olduğunu ve her görev için ne kadar para kazanabileceklerini hatırlatan Görev Listesi'ne sahiptir. Yuby, çocuklara şu anda sahip oldukları paranın toplamını gösterir ve finansal faaliyetlerini gösterir. Çocuklar, Dilek Listesinden mal almak için ne kadar paraya ihtiyaçları olduğunu da görebilirler.

3. 'n' Parlatıcı ile büyütün. Bu, lise öğrencilerine kişisel finanslarını yönetmelerini öğreten eğitici bir macera oyunudur. Uygulama, kullanıcıların beğendikleri avatarlar oluşturmasını sağlar. Oyuncular ihtiyaçlarını dengelemeyi ve farklı ödüller kazanmayı ve öğrenmeyi öğrenir. Bu oyunda bölüm sınavları ve son özet değerlendirmeler var. Öğretmenler (veya ebeveynler) çevrimiçi bir gösterge panosu kullanarak çocukların ilerlemesini izleyebilir.

  19 Tekil, ikil, çoğul ve ayrık zamirler 3 - Sıfırdan Arapça Eğitim Seti

4. bankaroo. Bu uygulama, paranın değeri hakkında çocuklara öğreten sanal bir banka temsil eder. Ebeveynler ve çocuklar, çocukların kurtardığı veya harcadığı parayı takip etmek için bu uygulamayı kullanabilir. Çocukların önemli hedefler için tasarruf yapmalarına yardımcı olur. Uygulamanın farklı dilleri ve para birimleri destekler. Ayrıca ücretli (okul) bir sürümü de vardır.

5. Öğle Yemeği Takibi. Uygulamaya çocuklar öğle yemeğinde harcamalarını izleyerek tasarruf alışkanlıklarını yönetmeyi öğretir. Tasarruf ipuçları içerir. Kullanıcılar dışarıda yemek yemek, evde yemek yemek veya öğlen yemeği paketlemek için ne kadar para harcadıklarını görebilirler. Çocuklar ayrıca aylık olarak ne kadar tasarruf ettiklerini öğrenmek için 30 günlük mücadeleye katılabilirler.

Sonuç

Çocuklukta öğrenilen kişisel finansal yönetim kuralları yetişkin yaşamında kullanılabildiğinden, erken yaştan itibaren kişisel finans meraklısı yöneticiler olmak çok önemlidir. BT çözümleri bu kuralları öğretmenin bir aracı olabilir. Ebeveynler, çocuklarının istediği herhangi bir çözümü seçebilir, ister çevrimiçi bir oyun, bulmaca, mobil uygulama veya başka bir şey.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın