Çocuklarla ve Gençlerle Yemek Pişirme

İş yerinde geçen uzun bir günden sonra, tabak, içecek, peçete ve çatallarla ayarlanmış bir akşam yemeği masasına gelmek güzel olur mu? Ya da daha iyisi, mutfağınızdan çıkan aromatik lezzet kokusuna girmeye ne dersiniz? Çocuğunuza sahip olmak, babanızın gözetimi altında ve bazı başlangıç ​​eğitim ve öğretimleriyle yemek hazırlamak mümkündür.

Çocuklar doğal olarak keşfetmeyi severler ve yemek pişirmek yaratıcı olmaları için en iyi yoldur. Niye ya? Güven, yaratıcılık, matematik, bilim, okuma, coğrafya, beslenme, sağlıklı beslenme alışkanlıkları, kültür ve organizasyon dahil olmak üzere pek çok beceri öğretir. Bu kadar zenginliği gerçekten birleştiren başka bir konu alanı ya da hobi yoktur. Bir düşünmeye çalışıyorum? Okul konularına bakarsanız, çoğu şey yalıtımlı olarak öğretilir. Yemek yapmamak. Bildiğim en iyi yuvarlak konudur.

Peki, çocuklarınızı nasıl pişirmeye başlatacaksınız? Sadece kaç yaşında olursanız olun mutfakta başlayın. Basit görevleri yerine getirmelerine, karıştırmalarına ve yardımcı olmalarına izin verin. Çocuğunuzla mutfakta zaman geçirin, onlara yemek yapmanın sadece mükemmel bir yaşam becerisi olmadığını, aynı zamanda yaratıcı olabileceklerini ve çok fazla malzemeyle bir şeyler yapabileceklerini öğretin. Onlarla karışıklıklarda ve hatalarda gülün, sonra da onlara nasıl temizleneceklerini veya hatalarını nasıl düzeltebileceklerini öğretin. Yemek pişirme konusundaki ilginizi teşvik etmek için bazı öneriler:

1) Siz ve çocuğunuzun bir öğünde alışveriş yaptığınız bir aile gecesi planlayın, çocuğunuzun bir şeyler seçmesine ve sürece dahil olmasına izin verin.

2) Çocuğunuzun bir parti için yemek hazırlamanıza yardım etmesini sağlayın, partiye katılan çocuklar için “çocuk dostu bir menü” hazırlayın ve yemeğin isimlerini belirten bir işaret oluşturun ve çocuğunuzun resmini “Chef____” başlığıyla yazın.

3) Çocuğunuzu mutfakta en basit işi bile yapmak için övün.

  Çocuklar ve Gençler ve Telefon: Aileniz İçin Yaratıcı Çözümler

4) Çocuğunuzu bir dizi yemek kursuna alın (en az dört kişi). Bir sınıf çok fazla şey öğrenmek için çok kısa ve çocuk ilk başta utangaç olabilir. Ama dördüncü sınıfa kadar dikkat et! Çocuğunuz daha fazla ders almak isteyecektir.

5) Evinizde yemek pişirmeye öncelik verin, böylece çocuklar sıfırdan yapılan yiyeceklerin değerini anlarlar.

6) Çocuğunuzun mutfakta mücadele ettiğinizi görmesine izin vermeyin. Sakin ol ve yemeklerle eğlenmeye çalış. “Kutulu yiyecekler” hazırlamayın, eğlenceli veya ilginç değillerdir.

Çocuğunuza aşçılığın değerini öğrettiğinizde, geri adım atabilir ve çocuğunuzun sizin için eğlenceli bir şeyler hazırlamasını sağlayabilirsiniz. Ama önce örgün eğitimi unutma ……. özellikle zamanın olmadığında. Çocuğunuzu bir dizi yemek kursuna götürün veya çocuğunuzu yemek pişirme kampına kaydedin, sonra da eve gelip sizin için sınıfta öğrendiklerini pişirsin. Her şeyden önce, çocuğunuz için yemek yapmayı eğlenceli ve zevkli hale getirin. Ve her zaman bir yetişkin için mutfakta güvenlik nedenleriyle çocuğu denetleyin.

Çocuğunuzu resmi bir yemek kursuna kaydettirirken, çocuğunuzun öğrenebileceği temel temel şeyleri arayın: bir bıçağın nasıl güvenli bir şekilde kullanılacağı (yaşa göre), cihazların güvenli bir şekilde nasıl kullanılacağı (yaşa bağlı olarak), otlar ve baharatlar, kekleri, kurabiyeleri, ekmekleri nasıl pişirir, lezzetler bir tabakta nasıl bir araya gelir, ölçülür, karıştırılır, katlanır, nasıl düzenlenir ve tarif edilir, sıfırdan temel bir yemek nasıl yapılır, çorba ve sos nasıl yapılır, ve yemek yaparken nasıl temizleneceğini. Çocuğunuz sizi şaşırtacak ve çocuğunuzun bir ömür boyu sürecek sağlıklı bir beceri öğrenmesi konusunda kendinizi iyi hissedeceksiniz. Resmi yemek pişirme kursları çocuğunuza eve gelip mutfağınızda yemek pişirmek için bir güven verecektir. Yemek pişirme: öğrenmek için en iyi yaşam becerisi!

  Çocuğunuzun Teknoloji Bağımlılığından Kurtulmasına Yardımcı Olacak Beş Tavsiye

SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın