Darbeye Yatırım Yapmanın 11 Yolu İşinize Yardımcı Olur

Projecting The Future. A hand holding a holographic projection.

İşinize yatırım yapmanın iyi bir fikir olduğu fikrine sahip oldunuz. Sonuçları eylemde gördünüz, yatırım getirisini.

YG hiçbir şekilde bir garanti değildir. Asla olmaz. Durum tespiti ve araştırmanızın ardından istediğiniz getiri için hesaplanmış riske değip değmeyeceğine karar verirsiniz.

Ancak, garantili olan yatırım olmadan – zaman, enerji ve para – geri dönüşü olmamasıdır.

Stratejik bir değişime yatırım kararı en zorlayıcı olabilir çünkü faydalar çoğu zaman gecikmektedir. Neden yaptın? Çünkü strateji işinizdeki her şeyi yönlendirir.

Etkiye odaklanan stratejik bir yaklaşıma olan bağlılığınız, yatırım yapma kararınızın merkezindedir.

Peki neden etki yatırım? İşte 11 neden, iadeleri elde etmenin 11 yolu:

 1. Etkiye odaklanan şirketler, yalnızca kâra odaklanan şirketlerden 12-14 kat daha fazla gelire sahiptir. Jim Collins'in en iyi uygulama şirketlerinden bile daha iyi performans gösteriyorlar. İyi için harika liste.
 1. Kendine özgü konumlandırma var. Bu, özellikle kalabalık pazarlar ve yerleşik ve saygın oyuncuları olanlar için önemlidir. Hem bin yıllık hem de 40 yaş üstü şirketler, alımlarının önemli olduğunu bilerek daha yüksek bir amaca sahip şirketlere çekiliyor. İnsanlar ürünlere ve hizmetlere yalnızca mallar olarak değil, aynı zamanda etkiye dayanan değeri yüksek bir deneyime sahip olma fırsatı ve yalnızca etki odaklı şirketleri destekleyerek kendilerine katkıda bulunma yeteneği olarak bakmaya isteklidirler.
 1. En iyi insanları çekiyorsungöreviniz tarafından motive edilmiş olanlar. Bu, nişanlı bir işgücü demektir. İnsanlar, çalışmalarını daha eksiksiz hale getirmek için yukarıda ve öteye performans sergilemek için ilham alıyorlar. Günlerimizin çoğunu harcadığımız iş yerine getirmek, tatmin edici bir yaşam sürmemize yardımcı olur.
 1. İşçi çıkış karmaşasını azaltırsınız. Artan ciro ve değerli çalışanların kaybı nedeniyle kaybedilen para ve bilgiden kaçınırsınız. Değerli çalışanların deneyim zenginliği ve gelecek vaat eden genç oyuncuları ile daha büyük yaş aralığında tuttukları ve daha ilgi çekici insanları da içine alan, yenilenen bir çarktır. işgücü ve bağlı çalışanlar olarak potansiyel olarak yeni müşteriler bile marka elçisi haline geldi.
 1. Daha yüksek bir amaç ile gelişiyorsun. Bu zor zamanları atlamanıza yardımcı olan şey daha büyük bir resim, yapmak istediğiniz büyük bir katkı. Böylece engeller arasında daha kolay gezinirsiniz, onlardan geçmek için motive kalırsınız ve çok fazla zaman harcamazsınız ve enerji isteyen şeyler farklıdır.
 1. Metalaşmadan kaçınırsın. Etki vizyonunuzla uyumlu insanlar için, şirketinizden bir satın alma işlemi yalnızca maliyet karşılaştırması değil ahlaki ve etik bir karar haline gelir.
 1. Etkiye yatırım yapmazsanız, bu şirketler ile birlikte ölen kâr ekonomisinde daha hızlı ve daha hızlı bir şekilde sıkışıp kalıyorsunuz. Etki ekonomisine geçiş, şirketinizde darbeye odaklanan bir eksen ile sürdürülebilir olmanıza yardımcı olur.

 1. İnsanların gelişmesine yardımcı olan bir şirket kültürünü besliyorsunuz. Hepimiz kendimizden daha büyük bir şeye katkıda bulunmak istiyoruz. Sadece ürün ve hizmetleri ayarlayan bir tekerleğin dişlisi olmak istemiyoruz. Yaptığımız şeyin önemli olduğunu bilmek istiyoruz. Akılda tutularak, günlük işleri bu arttırılmış katkı ve yaratıcılık seviyesine yükseltiriz. Bunu başarmak için birlikte çalışıyoruz.
 1. Tüm paydaşlar için değer yaratıyorsunuz. Bu, birden fazla düzeyde gerçekleşir: finans, çalışanlar, tedarikçiler, yatırımcılar ve topluluğunuz.
 1. Şirketiniz pazar değerlemesini geliştirdi. Finansal performansınız doğrudan etki ile ilgilidir. Satmak için inşa olmasanız bile, artan piyasa değerlemesi size yatırımcılardan kaldıraç kazandırabilir.
 1. Fark yarat. Yenilik yapmak, inşa etmek ve katkıda bulunmak için daha fazla fırsatınız var. Şirketler dünyada iyi yapabilir. Etki odağıyla paranın ötesine, çalışanlarınıza, müşterilerinize ve daha büyük dünyaya katkıda bulunabilirsiniz.

Bu etkinin iyi bir fikir olduğunu düşünmek yeterli değil. Stratejik bir düzeyde taahhüt etmelisin. Buna yatırım yapmalısın.

Etki, işletmenizin dünya ile buluştuğu ve onu daha iyi bir yer haline getirdiği yerdir. Gerçek liderler herkesin iyiliğine değer verir. Şirketinizi etkili kılmak için yatırım yapın.

  İnsanlar Günümüzde Matematiği Nasıl Kullanıyor?

SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın