Dijital Kamerayla Doğa ve Vahşi Yaşam Fotoğrafları Çekmenin Püf Noktaları

Projecting The Future. A hand holding a holographic projection.

ISO ve diyafram hızlarının fotoğrafınızın çıktısını nasıl etkilediğini anlamak da önemlidir.

Muhteşem manzaralar çekmek için geniş zumlu objektif kullanmak en iyisidir. Yabani çiçeklerin şaşırtıcı çekimlerini yapmak için bir makro lens önerilir.

Bir nokta ve çekim kamerası hızlı ve kolay olsa da ve mükemmel fotoğraflar çekse de, sizin için tüm pozları seçecek ve ayarlayacak bir kamera kullanmazsanız hareketli su, yıldız yollar veya ışık parkurları çekemezsiniz. bir zoom objektifi.

Vahşi hayatı fotoğraflarken çok fazla çekim yapın. Hayvanların hareketsiz durmayacağını ve sizin için poz vermeyeceğini unutmayın, bu yüzden çok bulanık görüntüler elde edersiniz. Bu, dijital fotoğraf makinelerinin güzelliğidir, bulanık görüntüler geliştirmek için değerli film veya para harcamazsınız! Hayvanları ve kuşları vururken iyi bir kural, gözlerine odaklanmaktır. Ancak fazla yaklaşmamaya dikkat edin, eğer kendilerini tehdit altında hissediyorlarsa vahşi hayvanlar tehlikeli olabilir. Ani hareketler hayvanları uzaklaştırabilir, onlara nasıl yaklaşacağını öğrenebilir. Unutma, sen kendi topraklarındasın! Tüm bunları göz önünde bulundurarak, vahşi yaşamı çekmenin en iyi yolu bir telefoto lens ile.

Bir vahşi yaşam safarisine katılmak için Afrika'ya seyahat edecek paraya sahip değilseniz, neden hayvanat bahçesini, yerel parkınızı veya botanik bahçelerini denemiyorsunuz.

Tripodunuzu unutmayın, bu genellikle gerekli bir aksesuar olarak görmezden gelinir. Çoğu tripodun, tripodun … ve bu nedenle, atışlarınızın düz olmasını sağlamak için bir baloncuk seviyesi vardır. Tripod kullanmak, özellikle manzara çekerken, çekimlerinizi son derece iyileştirebilir.

Her zaman hazırlıklı olun, bu mükemmel çekimi yapma fırsatını kaçırmayın … bitmiş bir pil ya da tam bellek kartıyla yenmeyin. Kamera çantanızda her zaman ekstra tam olarak şarj edilmiş bir pil ve ekstra bellek kartları bulundurmalısınız.

Fotoğraf çekmek için günün en iyi zamanlarından birkaçı günün erken saatlerinde veya daha sonra güneşin zayıf olduğu günlerde yapılır. Üretilen aydınlatma yumuşak ve sıcak. Hafif bulutlu günler, konunuz hala aydınlatılacağından çekim yapmak için de iyi günler.

  HPMC Kapsülleri - Jelatin Kapsüllerine Bir Alternatif

Sonunda, orada olduğunuzu ve tadını çıkarın! Bazen en şaşırtıcı şeyler, çevreyi yavaşlatmak ve eğlenmek için zaman ayırmayı unuttukça kaçırılmaktadır. Ama aynı zamanda arkana da bakmayı unutma!

Ansel Adams'ın dediği gibi … “Fotoğraf çekmiyorsun, çekiyorsun”


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın