Egzersiz aslında aşırı terlemeyi azaltabilir mi?

Aşırı terleme veya hiperhidrozdan muzdaripseniz, sizi daha da terletecek durumlardan kaçınmaya çalışırsınız. Örneğin, egzersiz insanları terletmek için ünlüdür. Ancak tamamen egzersiz yapmaktan kaçınırsanız, semptomlarınızı azaltan faydaları kaçırmış olabilirsiniz.

Egzersizin aşırı terlemeyi azaltmaya yardımcı olabileceği bir durum, durumunuzun vücudunuzdaki toksinlerle ilgili olduğu durumdur. Terleme, vücudun bu toksinleri yok etmeye çalıştığı bir yöntemdir ve bu doğal bir süreçtir. Bununla birlikte, günlük yaşamınıza devam ederken, vücudunuz toksinleri terletirse, bu muhtemelen çok az bir rahatlıktır. Öyleyse, düzenli egzersiz seanslarında vücudunuza toksinlerden kurtulma konusunda biraz yardım etmek daha iyi olmaz mıydı? Bu şekilde, vücudunuzun daha az uygun zamanlarda onları terletmesi için baskı uygularsınız.

Egzersizin aşırı terleme semptomlarını iyileştirebileceği diğer bir durum, durumun kilonuza bağlı olması durumudur. Fazla kilolu olmakla terlemenin artması arasında bir bağlantı var. Bundan sonra ideal kilonuza yaklaştığınızda, aşırı kilolu olma semptomlarını (biri aşırı terleme) otomatik olarak azaltırsınız. Belirtilerinizin kilonuzla bağlantılı olup olmadığından emin değilseniz – ve fazla kiloluysanız – kilo vermek sağlıklı bir deney olacaktır, bu sadece sorununuza cevap verebilir. (Ayrıca, daha fazla güven, enerji, zindelik vb. Gibi aşırı kilo vermenin getirdiği diğer tüm avantajlardan da yararlanabilirsiniz …)

Hiperhidroz veya aşırı terleme vücutta bir yerde bir arıza nedeniyle oluşur. Sorunun bir kısmı, bu arızayı neyin tetiklediğini bilmek olabilir. Sebep ne olursa olsun, sağlıklı ve iyi işleyen bir beden için çabalıyorsanız, sizi aşırı derecede terleten her ne olursa olsun, bunun etkilenmesi için iyi bir şans var. Böylece düzenli egzersiz yapmanızı sağlayarak, vücudunuzu zinde ve aktif tutarak, daha verimli çalışmasına yardımcı oluyorsunuz. Ve vücudumuza ne kadar iyi bakarsanız, o zaman size bakmak o kadar iyi olur (ve sizi hayal kırıklığına uğratması olasılığı da o kadar düşük olur). Egzersiz vücudunuza önem verdiğinizi göstermek için harika bir yoldur.

  Egzersiz Yapmak? Motivasyonu Geri Kazanmanın ve Antrenmanları Ertelemenin İki Yolu

Zinde ve sağlıklı bir vücudun bir başka faydası da verimli bir metabolizmadır. Bu aşırı terleme hastaları için iki kat etkili olabilir. İlk olarak, vücudunuz istirahatte bile daha fazla kalori yakar, böylece fazla kilo vermenize yardımcı olur. İkincisi, aşırı terleme, gıda intoleranslarının veya beslenme sorunlarının bir belirtisi olabilir. Bu nedenle, sindirim sisteminizi güçlendirirseniz, vücudunuz bu intoleranslarla daha iyi başa çıkabilir ve bu nedenle 'arıza' olasılığı daha düşüktür.

Egzersiz aynı zamanda ünlü bir stres atıcıdır. Bu nedenle aşırı terleme semptomlarınız strese bağlıysa, egzersiz, stresinizi atmaya yardımcı olabilir. Bu, sağlığınız için çok faydalı olacaktır, ancak aynı zamanda stresinizle olumlu bir şekilde ilgilendiğiniz zaman, gelecekte stresli durumlarla başa çıkmanız daha iyi olacaktır. Bu, fazla tepki verme eğilimlerini ve daha sonra ortaya çıkan semptomları (yani terleme) azaltmalıdır.

Çözümünüzün egzersiz parçasını aşırı terlemeye alıştırmak için başka bir harika neden daha var! Egzersiz, beynin endorfinleri vücudunuza salmasına neden olur. Bu hormonlar seni mutlu ediyor. Bu yüzden bazı insanlar egzersiz yapmaya bağımlı hale geliyor – endorfin acelesini seviyorlar. Ayrıca, endorfinler ve mutlu olmak sağlığınız için iyidir. Böylece, egzersizinizi tamamladıktan çok sonra olumlu etkileri olan refahınıza genel bir destek kazandırırsınız.

Son olarak, egzersiz sırasında sıcak ve terli olmak sosyal olarak kabul edilebilir. Egzersiz yapmak herkesi terletir. Herhangi bir spor salonunda, başkalarının ne düşüneceğinden endişe etmeden, insanların terlediğini göreceksiniz. İnsanların terine uygun olmayan insanlardan daha çok terleyen bir teori bile var. Yani egzersiz sırasında bir kez ne kadar terlediğinizden endişelenmeyi bırakabilirsiniz. O zaman rahatlayabilir ve sağlığınızı, mutluluğunuzu iyileştirdiğinizi ve aşırı terleme sorununuzu da azaltmanızın iyi bir şansı olduğunu bilirsiniz.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın