Egzersizler ve Egzersizler – Doğal Olarak Daha Aktif Olmanın Sırrı

Sağlığınızda iyileştirmeler yapmayı ümit eden biriyseniz, gününüze daha fazla aktivite eklemek için yapılacak “işler” listenizde bir soru yoktur. Nasıl bakarsanız bakın, hareketli bir vücut hareketsiz olandan daha sağlıklıdır ve dediği gibi: “Hareket halindeki bir vücut hareket halinde kalır”.

Çoğunlukla daha mobil olmanın en zor kısmı süreci başlatıyor. Yani bu dedi ki, oturup oturmadığınızdan emin olmak için ne yapabilirsiniz? Doğal olarak egzersiz yapmak isteyen insanlardan biri olabilirsiniz? Düşündüğün kadar zor değil.

İşte akılda tutulması gereken birkaç ipucu …

1. Aktiviteyi değil Egzersizi Düşünün. İlk önce, egzersizi değil aktiviteyi düşünmek isteyeceksiniz. Bazı insanlar herhangi bir “egzersiz” yapmaktan ve kendileri için zorlamaktan hoşlanırlar, zorlama düşünceleri üzerinde olumsuz bir etkisi olur.

İnsanlar bunun yerine aktiviteye odaklandıklarında – sadece bedenlerini hareket ettiriyorlarsa, onlar için daha doğal hale gelir ve bunu yapmak ve devam ettirmek için motive olurlar. Bu tekniği kendin için dene.

2. Katılmak için bir Arkadaş Edin. Aynı zamanda bir arkadaşınızı da dahil etmek akıllıca bir fikirdir. Örneğin, bir arkadaşınızı sizinle birlikte yürüyüşe çıkmak ya da bir meslektaşınızın öğle yemeği yoga dersine katılmak için davet etmesini isteyin. Bazen sadece başkalarının yanında olmak, fiziksel aktiviteye olan ilgiyi arttırmak için yeterlidir.

3. Bir Alışkanlık haline getirin. Aynı zamanda onu bir alışkanlık haline getirmeye odaklanmanız da çok önemlidir. Daha aktif olmak ve aktif kalmak istiyorsun, sadece geçici bir şey olması değil. Meşgul olmak için her gün bir zaman ayırmaya çalışın ve bu zamana en iyi şekilde bağlı kalın.

Üst üste beş gün yapabilirseniz, yapmaya devam etme şansınız çok daha yüksek olacaktır.

4. Yavaş Git. Sonunda yavaş git. Bir gecede “kanepe patates” olmaktan çıkıp “meraklısı egzersiz” yapmayı düşünmeyin. Zaman aldığını ve oraya hemen varamayacağınızı anlayın. Kendinize ve işlemlere karşı sabırlı olun. Kendinize bir anlayış ve öz-sevgi gösterirseniz, bu süreçte yoldaki pek çok darbeye çarpmadan ilerlemek çok daha kolay olacaktır.

  Egzersizler ve Egzersizler - Fitness Başarısını Gerçekleştirmek için En İyi İpuçları

Orada, vücutlarını harekete geçiren fiziksel aktiviteye sahip biri haline gelirken aklınızda bulundurmanız gereken birkaç ipucu var. Bunu geçici olarak yaptığınız bir şey değil, yaşam tarzı değişikliği olarak düşünün.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın