En Çok Satan 10 Motosiklet Markası

Japon Big Four'a (Honda, Suzuki, Kawasaki ve Yamaha) ek olarak, en çok satan motosiklet üreticilerinin listesi İtalya, ABD, Avusturya ve İngiltere merkezli şirketleri içerir.

Honda

Honda'nın motosiklet bölümü, yılda 15 milyondan fazla motosiklet satıyor ve bu da dünyanın lider üreticisi olmasını sağlıyor. Şirketin satışlarını yönlendiren faktörlerden biri de Asya pazarlarındaki popülerliği. Oysa Honda, Kuzey Amerika'da da egemen.

Ducati

Bologna merkezli İtalyan markası, 1935'ten bu yana motosikletler üretmektedir. Ducati, güçlü spor bisikletleriyle tanınmaktadır. Şirketin 1951 yılında başlayan, uzun ve başarılı bir yarış geçmişi var. Bugün gelirlerinin% 7'sini yarış sektöründe harcıyor. Marka, bağlı ortaklığı Lamborghini ile Audi'ye aittir.

Harley Davidson

20. yüzyılın büyük tarihi ve heyecan verici sürüş deneyimi, Harley-Davidson'a efsane bisiklet şirketinin statüsünü kazandırıyor. Bu marka neredeyse herkese tanıdık geliyor, hatta hayatlarında hiç bisiklet kullanmayanlar bile.

Yamaha

Yamaha bisikletleri, mükemmel performans, sürüş kalitesi ve nispeten kolay kullanım için bilinir. Yamaha, bir diğer ünlü Japon üretici olan Honda kadar başarılı. Ayrıca, sattığı kir bisikletlerinin sayısı Honda ve Yamaha'nın birleştiğinden daha fazla.

Kawasaki

Kawasaki Heavy Industries'in Motosiklet ve Motor bölümü, çok küçüklerden spor olanlarına kadar geniş bir bisiklet üreticisi olarak tanındı. Bu motosikletler, güçlü ve güvenilir motorları nedeniyle büyük hız geliştirebilecekleri tüm dünyada seviliyor. Japonya, Kuzey Amerika, Filipinler, Endonezya ve Tayland'da üretim tesisleri bulunmaktadır.

Suzuki

Japon Büyük Dört'ün bir temsilcisi daha. GSXR 750 ve DR 400, en popüler Suzuki motosikletlerindendir. Şirketin 20'den fazla ülkede 35'ten fazla üretim tesisi bulunmaktadır.

KTM

İlk yıllarda, Avusturya motosiklet üreticisi 2 zamanlı ve 4 zamanlı off-road motosikletlerde uzmanlaşmıştır, ancak zamanla ürün yelpazesi genişlemiştir. Kir bisikletlerine ek olarak, şimdi sokak motosikletleri ve spor arabaları da içeriyor. Marka, CROSS Industries AG ve Bajaj Auto Limited şirketine aittir.

  ÇEKİLİŞ VAR KOŞŞ!! ORJİNAL PS4, PS3, PC OYUNLARI (ABONE OL İSMİN GÖRÜNSÜN!)

BMW Motorrad

BMW, en eski motosiklet üreticilerinden biridir. Şirketin ilk bisikleti 1923 yılında üretildi. BMW Motorrad, yol bisikleti, spor turu bisikleti ve spor bisikleti ile ünlüdür. En bilinen modellerden bazıları GS Adventure, S 1000 SOĞUTUCULAR ve K1600.

zafer

İngiltere'deki en büyük motosiklet üreticisi Triumph, kruvazör, çıplak ve spor sınıflarına ait yol bisikletlerinde uzmanlaşmıştır. Triumph markası BMW'ye aittir.

Zafer

Zafer nispeten yeni bir marka, 1998 yılında motosiklet üretimine başladı. Geniş deplasmanlı kruvazörleri tüm dünyada ünlüdür. ABD'de bulunan şirketin Iowa'daki son montaj tesisi vardır.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın