Estetik Ameliyat Olmadan Önce Neleri Bilmeniz Gerekir?

Kozmetik cerrahi günümüzde çok karmaşık, ancak yaygın bir işlemdir. İnsanlar talihsiz durumlarını bağlar ve ruh halleri, vücutlarında hoşlanmadıkları özelliklere döner. Ancak, bir estetik ameliyat için gitmeden önce çok dikkatli olmalısınız. Tüm problemler veya endişeler estetik ameliyata giden yolu izleyerek ortadan kalkmayacaktır.

Genellikle kaş ağdası veya göz germe kremleri veya cilt sıkılaştırma jelleri gibi basit prosedürlerle görünüşlerini değiştirebilen insanlar, ne yazık ki kendi vücutlarında hoş bir niş bulmak için bıçağın altına girerler.

1. Ameliyattan sonra karşılaşılabilecek tüm olası yansımaları ekarte etmek için estetik cerrahtan sonra aranan bir kişiye danışılmalıdır. Çünkü bir kez yapıldığında, değişiklik yapsanız da beğenmeseniz bile bu değişiklikler yapılamaz. Ayrıca, ameliyat için karar vermeden önce mutlaka ikinci bir görüş almayı düşünmelisiniz.

2. Kozmetik, estetik ameliyat olmadan önce önemli bir husustur. Sağlığınızı ve tıbbi geçmişinizi daima cerrahınıza gösterin. İçte hiç formda değilken, dışarıda estetik görünmek iyi bir fikir değil.

3. Ameliyatınızın avantaj ve dezavantajlarını bilmek için daima sizin adınıza küçük bir araştırma yapın. Ayrıca daha önce güzel yüzler elde etmek için bıçak altında olanların deneyimlerini de düşünün. Kendiniz için düşündüğünüz ameliyatı not alın ve alacağınız tüm faydaların bir listesini yapın. Bu yazılı senaryo, tüm şüpheli bulutları temizleyecektir ve açıkça gündeminizi göreceksiniz.

4. Bir fayda listesi ile birlikte, karşılaşabileceğiniz olası komplikasyonların bir listesini yapın. Onları bir şekilde yazmak, ameliyattan sonra olası yan etkileri size hazırlar. Emekli bir doktor size yardımcı olabilir. Enfeksiyonlar, estetik ameliyatların en sık görülen yan etkileridir. Her zaman olmadığı için gerçekleşen prosedür veya kullanılan aletler sterilize edilir. Ayrıca ameliyat sonrası skar izi çoğunun kabul edemediği bir şeydir. Ama bu her zaman olmasa da yüzleşmek zorunda kalabileceğin acı bir gerçektir. Her ne kadar cerrahınızla her zaman korkutucu saklanma insizyonları ve yara izlerini saklama tekniği hakkında samimi bir konuşma yapabilirsiniz.

  Estetik Ameliyattan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

5. Estetik ameliyattan önce yaratmış olabileceğiniz imaj aynı şekilde gerçekleşmeyebilir. Kişi burada ve oradaki belirli miktarda hata için farkında olmalı ve hazırlanmalıdır. Burun yanlış konumlandırılması veya çenede yanlış yere eğilmesi felaket ve iç karartıcı olabilir. Sonuçtan endişe duymamak için, daha iyi görünen bir yüz hedeflenmeli ve belirli bir yenilenmiş özelliğe hedef alınmamalıdır.

6. Ameliyattan sonra, iyileşme süresi boyunca geçen süre tutulması gerekir. Tamamen iyileşmek oldukça uzun sürüyor. Acı seansları ve gerginlik hissi ile ofisinizden veya iş yerinizden ayrılmak zorunda kalabilirsiniz.

7. Maliyet, yapılan kozmetik cerrahide önemli bir rol oynayan başka bir faktördür. Getirdiği riskleri göz önüne alırken, bu çok önemli kararı tam bir bilgelikle almak gerekir. İstediğiniz görünümü vermek için çok para harcamak, herkesin karşılayabileceği bir şey değildir. Öyleyse, hayatınızın diğer tüm önemli yönlerini önünüzde tutmaya karar verin ve seçiminizi önceliklendirin. Çünkü hemen dikkat gerektirebilecek çok fazla şey var.

Yukarıdaki faktörleri göz önünde bulundurarak, ameliyattan sonra doğaçlama versiyonuna hazır olup olmadığınızı veya şu anda olduğunuz gibi mutlu olup olmadığınızı kolayca kolayca belirleyebilirsiniz.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın