Etkili Arama Motoru Pazarlaması

Arama motoru pazarlaması, arama motorları listesinde en üst ve en üst sıralarda yer alma yarışması ve savaşıdır. Bazı arama motoru düzenleyicileri, spam göndererek sık sık arama motoru sonuçlarını kirletir; bu da arama yaparken alakalı bilgileri bulmayı zorlaştırır. Bu optimize ediciler, mümkün olan her yolla üst sıralarda yer almaya çalışan “siyah şapka” geliştiricileri olarak adlandırılır. Öte yandan, web sayfalarını arama motorlarına uygun bir şekilde kodlamak isteyen SEO'lar var; Bu SEO'lara “beyaz şapka” SEOları denir. Etkili arama motoru pazarlamasını belirleyebilecek çeşitli faktörler vardır.

Erişilebilirlik, içeriği mümkün olduğu kadar erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan arama motoru pazarlamasının etkinliğini etkileyen önemli bir faktördür. Her türlü kullanıcı web sitesinin içeriğine erişebilmelidir. Örneğin, herkes resimlerdeki metni okuyamaz, JavaScript ve Applet'i yorumlayamaz ve diğer multimedya içeriği türlerini görüntüleyemez. İyi tasarım ve içerik için, net bir hiyerarşi ve metin bağlantılarına sahip bir site yapılması önerilir; burada her sayfaya en az bir statik bağlantıdan erişilebilir olmalıdır. Site tasarımı, kullanıcılara sitenin önemli kısımlarına işaret eden bağlantıları içeren bir site haritası sağlarsa, SEM etkinliği daha da artırılabilir. Ayrıca, çok büyükse, site haritasını ayrı sayfalara ayırmanız önerilir. Tercihen, site çok kesin ve net bilgilerle faydalı ve zengin olmalıdır. Kullanıcıları kolaylaştırmak için, anahtar kelimelerin çoğunun sitede kullanıldığından emin olunmalıdır. Çoğu arama motoru metin içeren görüntüleri tanımadığından, önemli adları, içeriği ve bağlantıları görüntülemek için resimler yerine metin kullanmak daha iyidir. Açıklayıcı ve doğru başlık ve alt etiketlerin kullanılması, sitenin ve SE pazarlamasının etkinliğini de etkiler.

Bir web sitesinin erişilebilirliği, arama motoru sıralamasını büyük ölçüde belirler. Benzer şekilde, gezinmesi kolay bir web sitesi kullanıcıları sık sık tekrar ziyaret etmeye teşvik eder.

  Motosikletler Hakkında Temel Bilgiler

SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın