Ev Yapımı Model – Zorlu Bir Hobi

Doğduğunuz evi veya en sevdiğiniz şehir, kasaba, ülke ayarı veya bir sahil kulübesinde bulunan bir evi temsil eden bir yapı tasarlayın ve inşa edin. Veya fantazi, fütüristik veya hayalinizdeki evi inşa edin. Size yeni bir hobi veya profesyonel bir meydan okuma olarak örnek bir üretici olmanız için meydan okuyorum.

Bu tip model inşası mimari model inşası olarak bilinir.

Bir yapıyı oluşturan modelin değeri, bir yapının görsel ve dokunsal bir senaryosunu sunmaktır. Mimarlar, gerçek inşaat başlamadan önce müşterilerin nihai ürünü görmesine yardımcı olmak için yapı modelleri inşa eder.

Evet, evi görselleştirmeye yardımcı olan bilgisayar programları var, ancak bilgi, yaratıcılık, hayal gücü, bilgi ve yetenekli ellerden kaynaklanan fiziksel bir model oluşturduğunuzda farklıdır.

Model Yapı Malzemeleri ve Araçları

En ucuz yöntem poster panosu ve kraft kağıdı kullanmaktır. Poster panosu esnektir, ancak yapıştırıcı veya yapıştırıcı ile birlikte yapıştırıldığı için yapı güçlenir. Zona, tuğla, taş, tahta şeritleri ve diğer dokuların tasarımlarıyla yapılan kâğıt kâğıdı, yapının içine, çevresine ve çevresine gerçekçi bir doku eklemek için kısa bir kesimdir.

Bir makas, zanaat bıçağı veya neşter, metal cetvel, macun veya yapıştırıcı, kesme matı, kurşun kalem ve boya gerekli olan minimum araç olacaktır. İsterseniz, model ölçeğini ve alışkanlık olarak modeller oluşturmaya karar vermeniz durumunda boyutların hesaplanmasına yardımcı olmak için bir mimari ölçekte yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

Bina Basamakları

  1. ev planı

  2. zemin

  3. Duvarlar

  4. Çatı

  5. Son dokunuşlar

Ev Kat Planı

Gerçek ev kat planlarının bir kopyasını alın. Ölçekte karar verin. Örneğin, bir inç bir ayağı temsil edebilir. Ölçeğin bitmiş ürün ve teşhir alanının büyüklüğü ile ilgisi vardır.

Ölçek belirlendikten sonra, planları, etiketi ve bölüm kesmesini çizin veya izleyin. Hatalardan kaçınmak ve binanın gerçek ve sağlam durmasını sağlamak için ölçülen bir parçayı bir kerede kesin olarak kesin ve zemin planının üzerine yerleştirin. Kat planı, evi nihai ürün olarak üretecek veya kat planını peyzaj düzenlemesi sağlayacak bir platform üzerine yerleştirecektir.

İç ve Dış Dekor

Kat planını ve bitmiş evin bir resmini veya fotoğrafını kullanmak, odadan odaya geçerken zemine yerleştirmek için basılmış ahşap, fayans veya halı tasarımlarını seçmenize yardımcı olacaktır.

Pencereleri olan duvarlar selefon kağıt, bir pencere deseni, perdeler veya çiçeklerle bir pencere pervazına sahip olabilir. Dış duvarlar için tuğla, taş, ahşap veya dış cephe kaplama kâğıtları, parçaları birleştirirken poster panosundaki oyuklara yapıştırılarak yapıştırılabilir. Malzemelerin çoğu bir sanat ve zanaat dükkanında veya bir hobi modelinde bulunabilir.

Döşeme ve Çatı

Ev iki katlı bir bina ise ek döşemeye ihtiyaç duyulacaktır. Evin bodrum katında ya da çatı katında olabilir veya olmayabilir. Bir ev planının önemi budur.

Çatı taçlandıran zaferdir. Kraft kağıt, zona veya diğer çatı kaplama seçenekleri için kullanılabilir.

  Astronomik Teleskoplar Nasıl Satın Alınır

SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın