Finansman Hayati Öneme Sahip

Para olmadan yapamayacağın doğru bir şey. Finans dünya üzerinde yaşayan herkesin hayatında hayati öneme sahiptir. Paranın değiş tokuş ortamı olmadığı bazı yerler olabilir, ancak yaşamın gerekliliklerini elde etmek için bir tür ticaret kullanılmalıdır.

Çalışmayan, para kazanmayan veya yetenekli olmayan insanlar, fon almanın bir yolunu bulmak zorundadır. Çoğu zaman, insanlar aldıkları para için çalışırlar. Onlar zaman ve uzmanlık için dolar alınıyor. Bir iş ya da bir hizmet için para alıyorlar.

İnsanlar bazen ihtiyaç duyduklarını veya ihtiyaç duydukları şeyleri satın almak için gereken parayı almak için yalvarır, ödünç alır veya çalarlar. Sokaktaki dilenciler para ihtiyacından muaf değil. Bu herkesin bir dereceye kadar ihtiyacı olan bir şey.

Tıpkı kimsenin bu hayattan yargısız çıkamayacağı gibi, mali sıkıntı çoğu insanın hayatında da olabilir. Hazır olmayan fonları güvence altına almanın zorluğu strese ve zorluğa neden olabilir. Bazen, insanların yeterli paraya sahip olmamanın sonucuna maruz kalmaları kendi hatalarından dolayı değildir.

II. Dünya Savaşı sırasında Japon Amerikalılara, ABD'deki 120.000 civarında Japon mirasının, Batı Kıyısı'ndaki evlerinden zorla alındığı zaman olan buydu. Amerikan toplama kampları olarak bilinen şeye yerleştirildiler. Aceleyle inşa edilen kışlalar ve bu kamplardaki diğer binalar, ülkenin ıssız ve uzak bölgelerine yerleştirildi. İnsanlar oraya götürüldü ve çoğu savaş süresince haps edildi.

Pearl Harbor’ın bombalanması Japonya İmparatorluk Donanması tarafından gerçekleştiğinde, Amerikalılar ve Japon kökenli göçmenler hemen düşman olarak görülüyordu. Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşayanların çoğu Amerikan vatandaşıydı. Banka hesapları donduğu ve geçim kaynakları tehdit edildiği için hayatları hemen kaosa atıldı. Neredeyse sahip oldukları hemen hemen her şeyi kaybettikleri için aşırı maddi sıkıntılarla karşılaştılar. Maddi malları ellerinden alındı ​​ve maddi kalıntılar işlerini kaybettikleri için muhtemel bir sonuç olarak belirlendi. Hayat karanlık ve belirsizdi.

  Erime Dönüsüne Alternatif

Kampların haksız hapsolmasına üç yıldan fazla zaman harcadıktan sonra, bu insanlar savaşın sonunda serbest bırakıldı. Hayatlarını sürdürmeye ve tekrar para kazanmaya çalıştılar. Finansal problemler çok ve aşırıydı. Yine de çoğu sebat ve sonunda öne çıktı.

Bunu nasıl yaptılar? Başarılı oldular çünkü çok çalıştılar. Savaş sona erdikten sonra hala ırkçılık ve ayrımcılığa maruz kalsalar da, pes etmediler. Birçok olumsuz mali durum ve problemle karşı karşıya kaldılar, ancak kararlılıkla ilerlemeye devam ettiler. Gelecek nesiller kararlılıkları ve sıkı çalışmalarından yararlandılar.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın