Güzellik Gerçekten Var

Güzellik. Güzellik nedir Tüm filozoflara, gözlemcilere ve bilge adamlara uykusuz geceler her türlü uygun bir tanım sağlamaya çalışan bir soru. Ancak güzellik, onu tanımlamak için kullanılan her bir tanıma hem bağımsız hem de yalnızca çelişkilidir. Konfüçyüs'ün sözünü belirtmek: – “Her şey güzeldir ama herkes onu göremez.” Yasal görünüyor ama doğru olsa bile, herkesin kendi güzellik fikirlerini geliştirmesini engellemez. İkna edici fikirler, açıklanabilir fikirler ve çekici olan fikirler. Ve tüm varsayımlar arasında, varsayımlar ve önyargılı kavramlar arasında güzellik kesinlikle anlamını yitirmiştir. Bir zevkten ruha, güzellik, mükemmel eğriler çizgisinin altında yatanları, ten rengini, saç türünü veya belirli yüz setlerini çekenleri mahvetmek için bir silah haline gelmiştir, uygulamalara dayanan bir yargı, kötü niyetli insanlarla başlar. Üstün hissetme niyetleri, yukarıda belirtilen özelliklerle kutsanmış olmaları nedeniyle. Ve bu güzelliğin tanımı şöhret, dikkat, ödüller, üstünlük ve yanılsama yaratmak için bir taktik haline geldi, çünkü güzelliğin en uygulanabilir yanılsama olduğu biliniyor.

Ve oportünistlerin algıladığı bu güzellik tanımı, toplum arasında bir ayrılık yarattı. Birincisi, mükemmel vücut özelliklerine sahip olan, uygun DNA düzenlemelerinin şansına dayanan üstünlüğünü ve bu yarışta geride kalan, saygınlıklarına ve erdemlerine dayanan bir yaşam sürdüğü üstünlüğünü iddia eden ilk kişi. çizgi ve güzel olup olmadıklarını dileğiyle. Buradaki amacım insanları çekici oldukları için nefret etmek değil, hepimizi şimdiye kadar küçük düşürücü bir sona sürükleyen kavramları analiz etmektir. Ünlü bir yazar John Green'den alıntı yapmak: – “Bu her zaman bana çok saçma gelmişti, insanlar birilerinin etrafında olmak istiyorlar çünkü güzeller. Kahvaltı gevreklerinizi tadı yerine renklere göre seçmek gibi.” Kelimeler bir araya o kadar iyi koştu ki bir kerede okumak güzel hissettiriyor. Fakat asıl soru, bu kelimelerden kaç kişinin etkilendiği ve hayatlarında değişiklik yaptıkları. Ve burada yine güzellik hakkındaki cevaplarıma soru yöneltdim.

  Flash Kurgu Yazma

'Güzel hissediyor'. Güzellik bakmak ve ölçmek için bir nesne midir, güzellik hissetmek için bir duygu mu yoksa güzellik çabalamak için bir fikir midir? Mevcut sorulara verilebilecek her cevapla beraber daha çok soru alıyoruz.

Bir anne için çocuğu veya herhangi bir çocuk her zamanki gibi güzeldir. Sanatı mükemmelliğinin hacmini konuşan bir sanatçı için, her yerde ya da her yerde yatıyor. Bir yılan büyücüsü güzelliği ciltte ve yılanların gözünde bulunur. Psikopat bir güzellik için avının kıvrımlarında ya da kaderini ona bildirdiğinde nasıl titriyorsa. Bir mühendis için güzellik, yarattığı tasarımlarda yatmaktadır. Bir doktor güzelliği için yeni doğan bebeği annesine teslim eder. İşadamı için güzellik sayı oyunda yatıyor. Bir model için güzellik vücudunun eğrileri ve yüzündeki ifadeler üzerine uzanır.

Çok fazla fikir, duygu ve açıklama var. Ve bir şekilde asla kesiştiği görünmüyor.

Ünlü şair John Keats'e göre: – 'Güzel bir şey sonsuza kadar sevinçlidir: güzelliği artar; asla bir hiçliğe geçmeyecek. ' Keşke bu ifadeye karşı çıkabilseydim, çünkü bunu okurken bunu hatırlatan birçok hatıra hissediyorum. Kucağımda bir bebek tuttuğum zamanı hatırlamak ve beni tamamen sıkı tutmamı reddediyor. Toplumun standartlarına göre daha yaşlı bir çift görmek, yürüyüşe çıkarken el ele tutuşarak ne güzel ne de zengin. Birinden sizi sevdiklerini ve yanaklarınızda oluşturduğu eğriyi anlatan bir metin alıyorum. Her şeyi sevgi ya da şefkatle karıştırabilirsin, ama eğer benim güzellik fikrim doğruysa, bunlar hepsi de güzellik. Kelimenin tam anlamıyla iddiamı desteklemek için pek çok örnek ve örnek düşünebilirim. Ancak bu, başkalarını güzellik fikrim hakkında ikna etmekle ilgili değil. Bu, değişen güzellik fikirleriyle ilgili kısıtlamalar koyma çabasıdır çünkü bazen bazı gizemler asla açılmamalı ve bazı cevaplar asla inkar ettiğimiz kadar söylenmemeli, kendi yolumuza gelen sürprizler için yaşıyoruz. Farklı güzellik biçimleri bulmak için yaşıyoruz.

  Bir Güzellik Salonu Bir Salon Fatura Yazılım Alımı İle Nasıl Yararlanır?

Kapanış argümanım veya daha doğrusu haklılığım için; Hadi, geçmişte herkesin olduğu gibi güzelliğin kökenini düşünelim. Belki de ilk insanlar ağır kasırgadan sonra bir gökkuşağı görmüş ve bu duyguya ya da görüşe bir isim vermeyi düşünmüştür. Aynı zamanda başka bir yerde başka bir adam uçurumun kenarında durdu ve gün doğumu gördü. Her ikisi de kendilerine neşe veren ve tarif edilemez bir his veren bir şey gördüler. Böylece bir isim verdiler: güzellik. Yıllar geçtikçe, farklı deneyimlere sahip farklı kişiler, kendi fikirlerini veya varsayımlarını veya güzellik deneyimlerini, güzelliği nesnelleştirmeye çalışanlar da dahil olmak üzere alıntılara, şiirlere, şarkılara ve hikayelere çekti. Maalesef güzelliğe itiraz edenler bugünlerde başarılı oldu.

Dolayısıyla, orta çağlardan günümüze kadar bütün bu güzellik tanımlarına baktığımızda, güzelliğe dair hiçbir açıklama veya açıklama yoktur. Kişisel çabalar için sadece sömürü var.

Belki de yanlış olduğumuz yer burasıdır. Güzelliği tanımlamaya çalışıyorum. İnsanlar var olduğundan beri, her şeyi bilme ve kontrol etme dürtüsüne sahipler. Her şeyi tanımlamaya çalışmak her zaman bir şeyi baltalar. Çünkü ne kadar denediğiniz önemli değil, daima bir şeyi özlüyor olacaksınız. Ve bir şeyi özlediğin zaman seni rahatsız ediyor. Ve şu anda sizi güzellik fikrinizin ne kadar yanlış olduğunu düşünmeye zorladığımda, size başka bir fikir veriyorum. Bu yanlış olsa da, kendim asla mükemmel bir tanımlamaya ulaşamayacağım, yapmaya çalıştığım tek şey sizi gerçekte olduğu şeyle her zaman en az bir santim yakınına getirmektir.

Daha fazla örnek için, “Mükemmellik, her bireyin tercihlerine bağlı olarak özneldir” dediği gibi.

Matematiğin karşı tarafında ise, ihmal edemeyeceğimizden emin olacağımıza dair kesin bir cevap var; örneğin, 5 + 5 = 10 gibi sonuçlara itiraz edemeyiz. herkes ve hiç kimse alternatif bir cevap düşünemez, bu da onlar gibi olduklarını ima eder. Yine de, bir bireyle başlayıp diğerine zıtlık kurabilecek hipotezlere ulaşmak için kullandığımız teknikler söz konusu olduğunda, bireyin başkaları olmadığı gibi spekülasyonları göz önünde bulundurmasını sağlar. Bungee jumping yapmam gerektiğinde, bunu yapmak benim için tehlikeli bir şey olmadığını hayal ederken, diğer birçok insana hayatın en güvenli yaşam deneyimi olarak bakabileceğini hayal ediyorum. Dolayısıyla, bu belirli şeyler hakkındaki hislerimin peşinden gideceğimi düşündüğüm her şey ve başkalarının sorularını reddedeceğim. Bilgi edinme yöntemi, her şeyi izlememiz ve görmemizin nedenidir. Mesela, öğrenme aralığında, şimdi ve tekrar işçiliğe önem veriyoruz ve ustaların bunu netleştirme şeklini kavramaya çalışıyoruz, ancak asıl önemli olan şey, iklimlendirmeyle ilgili ilk giriştir. gözlerimizin önünde ortaya çıktığını düşünmek için.

  TATA Yatırım Fonu: Karmaşık Yatırım İşleri Basitleştirilmiş

Bir yazarın görünüşte mevcut olması durumunda, ruhunun içinde, değişen açıları da dahil olmak üzere, ince unsurlarla dolu olabilir; diğerleri onu, ilgi çekici noktalarıyla hatırlayabildiği gibi ya da gündelik görmüş bir kişi gibi hatırlamaz. . Görme engelliler, var olmayan görme yerine dokunuşuna güvenebilir, pek çok şeye dokunacak ve sezgisi, bir şeyi görmesine ve sıradan bir insanın tonlarca yaptığı şeyden önemli ölçüde daha fazla hissetmesine yardımcı olacak. Onları zıt kılan ve onları başkalarından söndüren bazı yetenekleri olduğunu görüyorsunuz.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın