Hızlı İnternet – Farklı Hızlı İnternet Türlerinin Avantaj ve Dezavantajları

Orada pek çok farklı türde internet sağlayıcı olduğundan, eviniz veya işiniz için en iyisini bulmak zordur. Bana göre üç ana fark, uygunluk, hız ve teslimat. Doğru seçimi yapmanıza yardımcı olmak için dört ana internet türünü bir araya getirdim.

Çevirmeli İnternet

Çevirmeli ağ internet, tüketicileri bir telefon hattıyla çevrimiçi dünyaya bağlar.

lehte olanlar çevirmeli ülkenin her yerinde kullanılabilir durumda olmasıdır. İnsanlar bu tür interneti uzak ve kırsal alanlarda kullanabilirler. Bu alanlarda diğer tiplerde bağlantı mümkün değildir.

Eksiler

Bir hat bağlantısıyla kurulduğuna inanıyorum, tüketiciler telefonda konuşamaz ve aynı anda internette dolaşamazlar. Bu, günümüzün gelişmiş dünyasında büyük bir sorundur.

DSL (Dijital Abone Hattı) İnternet

Çevirmeli bağlantı fiziksel bir hat kullanır ve DSL kablosuz telefon bağlantısı kullanır. Tüketicileri telefon şebekesi kablolarıyla birbirine bağlar.

Artıları DSL, Dial-Up'dan daha yüksek bir bağlantı hızı sunar. Ayrıca, DSL telefon hatlarını kullanıyor olsa da, tüketiciler telefonda konuşabilir ve internette gezinebilir.

Eksileri DSL internet hızlarının her zaman tutarlı olmadığıdır. Bağlantı, tüketiciden sağlayıcıya olan mesafeye bağlıdır. Örneğin, caddede bulunan komşunuz sizden daha iyi bir bağlantıya sahip olabilir, çünkü ikiniz de aynı ücreti ödemenize rağmen, bağlantıya sizden daha yakındır.

Uydu İnternet

Evinizin çatısına bağlı bir uydu sistemi ile çevrimiçi olarak bağlanıyorsunuz. Uydunuza bir Şebeke Operasyon Merkezi'nden bir sinyal gönderilir.

Artıları Dial-up gibidir, uydu internet kırsal alanlara ve uzaktaki işletmelere ulaşabilir. Uzak evlerin geniş bant hızları kazanmalarının bir yoludur.

Eksileri, hava kötü ise, zevk aldığınız şeyleri yapamayabilirsiniz. Bölgenizde şiddetli bir fırtına olduğunda çevrimiçi oyunlar ve görüntülü sohbet gibi şeyler yapmak zor olacaktır.

Fiber Optik İnternet

Fiber-Optik internet, bilgisayarınıza lazerle üretilen ışık darbeleriyle verileri iletir. Bu sinyal bilgisayarınız tarafından anlaşılır çünkü Optik Ağ Terminalini (ONT) kullanır. ONT, telefonla veya internet yoluyla sağlanabilen bir medya dönüştürücüsüdür.

  İnternet Sağlayıcısı Seçerken Unutmanız Gerekenler

Artıları, ONT evinizde olduğunda, komşularınız tarafından kullanılan internetin internet bağlantınızı etkilemeyeceğidir. Hükümete göre, Amerika'da ortalama internet hızı 50 Mbps idi. Fiber optik internet 500 Mbps'ye kadar sunar. Bu hızlar, evinizdeki birçok cihazı ödün vermeden veya yüklemeden kullanmanıza izin verebilir.

Dezavantajları, evlerin yalnızca yüzde 10'unun bu internet türüne sahip olmasıdır. Bu, talep bakımından sınırlı oldukları ve sağlayıcınız tarafından belirlendiği anlamına gelir.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın