Hobi Olarak Kuş Gözlemciliği

Bahçenizdeki kuşları izlemek, milli parklarda ya da diğer eyaletlerde veya ülkelerde tatil yaparken bu açık hava eğlence ve eğitim hobisinden hoşlananlar için çok eğlenceli. Her yaştan bu etkinliğe katılabilir. Amerika Birleşik Devletleri'nde 764 tür ve dünya çapında binlerce insan var.

İnsanlar neden kuş gözlemciliği ile ilgileniyorlar?

Araştırma yapmaktan, araştırmaktan ya da dedektiflik yapmaktan hoşlananlar bu açık havaya karşı eğilimli görünüyorlar.

Kuşları izlemenin faydaları:

1. Bir türü, işaretlerinden ve renklerinden tanıyabilme

2. Şarkıları dinlemek

3. Bu tüylü yaratıkların tüm boyutlarını görüntüleme

4. Stil ve kalıplarda uçuş gözlemi

5. Nerede yaşıyor veya yuva yapıyor?

6. Bu kuş uçuyor mu, atlıyor mu, koşuyor mu, yoksa bir kombinasyon mu?

7. Ritüel ve diğer davranışları eşleştirmek?

Kuş gözlemciliği birkaç araç gerektirecektir. Bunlar en kritik dört unsur.

1. Dürbünler, türlerin doğru tanımlanması için kuş işaretlerinin detaylı olarak görülmesine yardımcı olur. 8x ve 10x popüler. Kişisel bir seçim olacak ve kuşları nasıl görmek isteyeceksiniz.

2. Kuşlara odaklanmak için uygun lensli kamera. Nikon ve Canon'un dijital markaları kuş meraklıları arasında oldukça popülerdir. Kullanmayı tercih ettiğiniz lens, kuş gözlemleme türünüz için kritik bir karar olacaktır.

3. Not almak için kalem ve defter veya yeni dijital elektronik notları kaydetmek ve kuş şarkılarını kaydetmek için.

4. İnsanların kullandığı tarla rehberleri National Geographic'in Kuzey Amerika Kuşları Saha Rehberi ve Peterson Tarla Kılavuzları, Doğu ve Orta Kuzey Amerika Kuşları ve Batı Kuzey Amerika Kuşları'dır.

Bu hobi, tüylü arkadaşlarımız hakkında türlerine, renklerine, işaretlerine, göç kalıplarına ve davranışlarına göre daha fazla bilgi edinme merakınızı uyandıracak. Bu herkes için mükemmel bir hobi. Bekarlar, aileler, yetişkinler ve çocuklar katılabilir.

  Koli Bandı El Sanatları İle Kurnazlık

Dünya çapında yaklaşık 50 ila 75 milyon insan hobi olarak kuş gözlemciliğinin tadını çıkarmaktadır. Bu aktivite, rekreasyon, eğlence, sosyalleşme, eğitim, sanat ve el sanatları dünyasıdır. Eğlenceli ve heyecan verici ve yeni yerler görmek ve yeni insanlarla tanışmak için fırsatlar sunuyor. Bu öğrenme alıştırmasıdır ve eğitimimize ek bir fayda sağlar. Diğer sanat ve el sanatları de kullanılacaktır. Fotoğraf, yazı, resim, heykel, bu kuşları vahşi ortamda gözlemleme hobisini geliştirecek veya destekleyecek yetenek ve becerilerden sadece birkaçı.

Sorgulayıcı ve meraklı bir aklınız varsa, kuş gözlemekten zevk alacaksınız.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın