HPMC Kapsülleri – Jelatin Kapsüllerine Bir Alternatif

Projecting The Future. A hand holding a holographic projection.

HPMC Kapsülleri (Hidroksipropil metilselüloz), ilaç ve gıda hazırlama işlemlerinde eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. Günümüzde pazarda bilinir çünkü Jelatin Kapsüllerine alternatif olarak kullanılması muhtemeldir. Bu iki parçalı kapsüller, sağlığınıza ve cildinize bir jelatinleştirici olarak sayısız faydalar sunar ve bu nedenle talepleri her zaman en üst düzeydedir. Aynı zamanda, farmasötik endüstrisinde sürekli salimli bir tablet materyali veya film kaplaması olarak kabul edilir. Bunlar hayvansal olmayan malzemeden yapılır ve bu nedenle özellikle vejetaryenler tarafından alınması güvenlidir.

Bunlar kimyasal olarak stabildir ve düşük nem içeriğine sahiptir, bu da onu düşük nemde bile daha az kırılgan hale getirir. Bununla birlikte, bu kapsüller hızlı çözünme özelliğine sahiptir ve bu nedenle midenize ulaştıktan sonra birkaç dakika içinde kolayca çözülür. HPMC'den yapılan mermiler, otomatik kapsül dolum makinelerine uygundur. Bunlar kabuğun içinde güvenli olan ilacı içeren koruyucu bir duvar görevi görür. Bunlar% 100 doğal ve kullanımı güvenlidir ve ayrıca tatsız olması nedeniyle ilacın acılığını önlemenize yardımcı olur. Ayrıca, neredeyse her boyutta mevcuttur, böylece doldurmak istediğiniz dozaj miktarına göre seçebilirsiniz. Bu iki parçalı kapsüller, içindeki dozu kendi başınıza doldurmanıza da izin veriyor. İlaç endüstrisinde kullanılmak üzere geliştirilen ilk HPMC Kapsülü, QUALI-V Kapsülleridir.

Vejeteryanların talebini karşılar ve hayvan hastalıkları veya enfeksiyon korkusu olmadan onlar tarafından kullanılabilir. Jelatin Kapsüllerin yerini alarak dünyayı sarsan kapsül uygulamaları yelpazesini genişletir. İnsanların çoğu almaktan kaçınırlar çünkü bunlar aslen hayvan atıklarından elde edilen Jelatin materyali ile hazırlanır. Bu nedenle, özellikle vejetaryenler tarafından alınması zordur ve bu nedenle HPMC Kapsülleri, bu vejeteryan olmayan seçeneğe alternatif olarak ortaya çıkmıştır. Bununla birlikte, HPMC Kapsülleri, neme duyarlı formülasyon ve çapraz bağlanmaya karşı direnç için çok uygundur.

  Kardiyo Egzersizleri Yaşam Kalitesini ve Miktarını Nasıl Artırır?

Kısaca, vejeteryanların ilaçlarını korkmadan kullanabilmelerini sağlayan mükemmel bir alternatif. Bunlar, Jelatin Kapsüllerinkine benzer fiziksel boyutlarda mevcuttur. Bunlar genellikle hem kullanıcıya hem de üreticilere teknik veya pratik faydalar sunabilir. Bu nedenle, vejeteryansanız ve hayvan atıkları içeren herhangi bir dozajı almaktan korkuyorsanız, bu HPMC Kapsüllerini, Jelatin Kapsülleri yerine denemelisiniz. Size benzer faydalar sağlar, ancak vejetaryen dininizden ödün vermeden.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın