IELTS – Size Yüksek Puan Verecek İpuçları Yazma ve Konuşma

IELTS, anadili olmayanlar için dünyanın en prestijli İngilizce dil sınavlarından biridir. Kullanıcılara temel yazma, konuşma, dinleme ve okuma becerileri kazandırmak için tasarlanan bu, İngilizce seviyesini ispatlayabilmesi için olağanüstü bir araçtır. Daha da önemlisi, iletişim yeterliliğinin mükemmelleşmesinin yanı sıra, İngilizce konuşulan bir ülkeye göç etmesine de yardımcı olan – göz ardı edilmesi zor bir avantajdır. Bu makale, testin temel olarak iki ana alanına odaklanmaktadır – yazma ve konuşma.

IELTS testi iki türe ayrılır – IELTS Akademik ve IELTS Genel Eğitimbir üniversite programına veya ilk olarak İngilizce konuşan bir organizasyona hazırlık veya birincisi için İngilizce konuşulan bir ülkeye çalışırken / göç ederek ilgili olan.

Yazma bölümü iki görevden oluşur – Görev 1 ve Görev 2, her biri için ayrılan 20 ve 40 dakika ve toplam 60 dakika. IELTS Akademik sizden bir grafik, diyagram, grafik veya tablo hakkında yazmanızı, kişisel tarzınızla açıklamanızı, özetlemenizi veya tartışmanızı isterken, ikinci görev bir soruya veya bakış açısına cevap olarak bir kompozisyon yazmaktan ibarettir. Cevaplarınızı ciddi, resmi bir tarzda yazmanız önemle tavsiye edilir. IELTS Genel Eğitim İlk görev için size belirli bir durumu açıklama ya da bir mektup yazma talimatı verirken, Görev 2 için bir deneme yapılacaktır. Burada, stil sahiplerinin yarı resmi bir tarzda yazmalarına izin verildiğinden, stil daha rahat. Bununla birlikte, değerlendirme aşamasındaki değerli puanlara mal olacağı için, diğer yöne düşmemek için – istenmeyen bir durum olan – kayıt dışılığın belirli bir düzeyde olması önerilir.

Önemli ipuçları:

– Bu büyük teste hazırlıksız gelme – British Council ve çeşitli web siteleri ücretsiz testler veya test örnekleri sunmaktadır. Bunlardan yararlanın ve elinizden geldiğince pratik yapın!

  Yüksek Risk, Orta Risk ve Düşük Riskli Yatırımlar

– Zamanını yönetmeyi öğren! Size büyük ölçüde yardımcı olacak hayati bir bileşen zaman yönetimidir. Uygulama; Verilen görevleri tamamlamanızın ve cevaplarınızı zaman şartlarına uyacak şekilde planlamanın sizin için ne kadar gerekli olduğunu görün. Bu şekilde, test sırasında, görevleri çözmekte hiçbir sorun yaşamayacaksınız ve zaman sınırı tarafından daha az baskı altında kalacaksınız.

– Net biçimlendirilmiş paragrafları kullanın; fikirlerinizi tekrarlamayın ve yazım, noktalama işaretleri ve dilbilgisine dikkat ettiğinizden emin olun – hatalarınız için cezalandırılacaksınız!

– Kelime sayımını unutma! Görev 1 için en az 150 kelime ve Görev 2 için 250 kelime yazdığınızdan emin olun! Yaklaşık kelime sayımı elde etmek için basit, etkili bir ipucu, satır başına yaklaşık 10 kelime yazmaktır. Bu şekilde, gereksinimi yerine getirdiğinizden emin olmak için tüm kelimeleri tek tek saymanız gerekmez. Sadece satırları saymanız gerekiyor – görev numarasına bağlı olarak yaklaşık 15 veya 25 civarında ve doğru yoldasınız!

– Sonunda, hataları kontrol etmek ve doğru, resmi yazı tarzını kullandığınızdan emin olmak için prodüksiyonunuzu bir kez daha okuyun. Bu şekilde, bu tavsiyeye uymayan diğerlerine karşı bir avantaj elde edersiniz. Unutma, her nokta önemli!

Konuşma bölümü Bir sınav görevlisiyle yapılan görüşmenin üç bölüme ayrılması ve toplam 11 ila 15 dakika sürmesi. İlk bölüm (3 ila 5 dakika) bir giriş / mülakat – burada sizden eviniz, çalışmalarınız, aileniz, işiniz veya hobileriniz hakkında konuşmanız istenebilir. Bölüm 2 (3-4 dakika) denir Bireysel Uzun Dönüş. Denetçi, size belirli bir konuyu içeren bir kart sunacaktır – bir kişi, nesne veya etkinlik ve hazırlanmak için 1 dakikanız ve cevaplamak için 2-3 dakikanız olacak, bu süre zarfında sadece gözlemleneceksiniz. Cevabınızı verdikten sonra bazı sorular gelebilir. İki yönlü tartışma üçüncü ve son bölüm, 4-5 dakika sürüyor ve burada 2. Bölümde size sunulan karttaki konuyla ilgili bir şey sorulacak.

  Huzursuz Genç Yılları Anlamak

Önemli ipuçları:

– Önceden Bölüm 1'e hazırladığınızdan emin olun, çünkü sağlam bir giriş görüşmenizin gözünde olumlu olabilir. Aynı zamanda bir güven ve kendini kontrol işaretidir, bu yüzden ihmal etmeyin!

– Bir arkadaşınızla akıcılığınızı uygulayın. Bu ve fikirlerin tutarlılığı değerlendirme aşamasında ağır ağır olacaktır.

– Kelime hazinenizi okuyun ve geliştirin. Ne kadar çeşitli ve zengin olursa, sınava girme şansınız o kadar iyi!

– Bir arkadaşına telaffuzini dinlemesini söyle. Net ve doğal mı? Sesleri fazla vurgulamadığınızdan ve doğru ve önerilen telaffuza odaklanmadığınızdan emin olun. Gerekirse bir sözlük alın ve söz konusu kelimenin fonetik olarak nasıl yazıldığına bakın.

– Rahatlamayı ve kendinden emin bir tavır almayı öğrenin. Evden cevaplar hazırlamayın; Muayeneniz soruyu fark edebilir ve değiştirebilir.

– Görüşme yapan kişiden daha fazla konuşmaya çalışın ve cevaplarınızı konudan sapmadan, açık bir yapı içinde sunun.

Yukarıda verilen ipuçlarını izlerseniz ve elinizden geldiğince pratik yaparsanız sonuçlar gösterilecektir. Kendine güven, sahip olduğun her şeyi ver ve hiçbir zaman, IELTS yüksek bant skor kartını ellerinde tutacaksın!


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın