İlk Ezine Makalenizi Yazmanın Püf Noktaları

Kendinizi ilk ezine makalenizi yazmakta zorlanıyor musunuz?

Bazı insanların ezine makaleleri yazmayı bu kadar kolay bulmasının bir nedeni olmalı. Makale yazma ve gönderme konusunda yeniyseniz, biraz bunalmış hissedebilirsiniz ve yol tarifleri aramak ve başlamak için kolay bir yoldur.

İlk makalenizi yazma fikrine tıkar mısınız?

Bir seferde sadece bir adım atarsanız, bir sonraki makalenizi yazmak için her oturuşta kolaylaşır. Peki ya yazmaktan gerçekten nefret ediyorsanız ve ne söyleyeceğinizi bilmiyorsanız, blogunuza veya web sitenize ücretsiz trafik almanın en iyi yolu olduğunu bile bilmeye devam ederseniz? Başladıktan sonra kendinizi fikirlerle dolu bulabilirsiniz. Anahtar budur … Başlarken!

Peki Ezine Makalesi Tam Olarak Nedir?

Elektronik bir dergi aracılığıyla yayınlanan ve ezine web sitesi veya e-posta yoluyla teslim edilen bir makaledir. Ezine makaleleri, para harcamadan trafik çekmenin harika bir yoludur. Makale yazma olanakları sınırsız. Makale yazmanın bir çok yararı var. Ezine makaleleri yazmak, kendinizi markalaştırmak ve adınızı internette bulmak için harika bir yoldur. Pazarlayabileceğiniz bir ürün veya hizmete sahip olabilirsiniz. Dışarıda her gün arama yapan insanlar var ve sadece önermek istediklerinizi isteyebilirler. Makale yazmak, reklamcılığın en iyi yoludur, sizi ilgi alanınızdaki bir uzman olarak belirler ve daha fazla trafiğe daha fazla maruz kalmanızı sağlayan diğer web sitelerinde kullanılabilir ve kullanılabilir.

İlk Ezine Makalenizi Yazmaya Başlayın.

1. Konunuza karar verin. Aşina olduğunuz niş veya pazar hakkında düşünün. İnternette araştırılacak tonlarca bilgi var.

2. Bir Başlık seçin. Ne hakkında yazmak istediğinizi belli edin.

3. Makaleniz için bir Anahat oluşturun. Şimdilik sadece fikirleri yaz. Paylaşmak istediğiniz şeyler hakkında yazın.

4. Girişinizi Yazınız. “Onlar” hakkındaki yazınızı yapın. Aradıkları ve ilgili olabilecekleri bir şey.

  İçerik Oluşturma Kanıtlanmış İpuçları - Yalnızca İçerik Yazarları veya Konuşma İnceleyenleri İçin Değil

5. Makale Organınız. Taslağınızı makalenize dönüştürün. Birkaç paragraftan oluşabilir. İstenilen bir sonucu elde etmek için basit çözümler sunar. Fikir alanınızdaki diğer makaleleri inceleyin.

6. Kapanış ve Kaynak Kutunuzu Yazınız. Makaleden ana puanlarınızı alın ve okuyucunuzun aklınıza gelebilecek tüm soruları takip edin. Kaynak Kutusu, okuyucularınıza kendiniz hakkında daha fazla bilgi verdiğiniz ve ardından onlara ne yapmaları gerektiğini söyleyeceğiniz yerdir. Okuyucularınızın, yazdıklarınız hakkında daha fazla şey duymaları için heyecanlı olmasını istersiniz.

7. Kaynak Kutusu hakkında daha fazla bilgi. İçeriğiniz, okuyucularınız için yararlı bilgiler sağlamaktır. Teklifinizi sunduğunuz yer burasıdır. Okuyucuları, yaşamlarında olumlu bir değişiklik yapmaya karar vermeye yönlendirir. Harekete geçmelerini istiyorsun. Bu, kaynak kutunuzun tam olarak sizin için yapacağı şeydir. Makalenin kendisinin devamı olmalı.

Kapanışta, bir ezine reklam vermek için mükemmel bir yoldur. Sizin açınızdan biraz zaman ve çabadan başka bir şey yapmaz. Çaba göstermeye istekliysen, seni en çılgın hayallerinin ötesinde ödüllendirebilir!


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın