IPTV'nin Normal TV'ye Çok Etkili Bir Alternatif Olmasının Sebepleri

IPTV hakkında

IPTV geleneksel bir televizyona ve diğer multimedya servislerine bir alternatiftir. Bir yerin internet ağlarını kullanarak çalıştığı için internet protokol TV denir ve cihaza internet protokol adresi üzerinden multimedya verileri iletilir.

Kanalları yayınlamak için uydu sinyallerini ve kablo formatlarını kullanan televizyon hizmetlerini yavaşça değiştirmektedir, çünkü TV, cep telefonları, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve bilgisayarlar gibi herhangi bir cihazda kanallar ve çeşitli programlar sunmak için yerel ağı kullanabilmektedir. Çok popüler, çünkü canlı televizyon gösterebiliyor, aynı zamanda listeden program ve videolar talep edebiliyor ve istediği zaman izleyebiliyor.

Bir bulmak gerekir ücretli IPTV daha sonra birisinin ağına bağlı bir set üstü kutu ayarlayacak servis sağlayıcısı, ardından herhangi bir sıkıntı yaşamadan en sevdikleri programları veya filmleri kesintisiz olarak izleyebilir.

IPTV'yi çok popüler yapan ve normal kablo TV'lere karşı çok güçlü bir rakip haline getiren bazı özellikler var ve bunlar aşağıda tartışılmaktadır.

İsteğe bağlı içerik

Bu bir elde etmenin en kullanışlı özelliklerinden biridir. IPTV aboneliği, Yani, bir kişi TV programlarını ve zamanlamalarını beklemeden ne isterse izleyebilir. Burada, seçtiği programları ve filmleri, yalnızca servis sağlayıcılar tarafından sunulan çalma listesinden seçerek izleyebiliriz; bu, birinin bir sonraki bölümü izlemesi veya meşgul olduğu için herhangi bir programı kaçırması gerekmeyeceği anlamına gelir. Bu özellik tüm deneyimi daha kolay ve rahat hale getirir.

Büyük içerik havuzu

Biri kablo bağlantısıyla geleneksel bir televizyon planına abone olduğunda, o zaman sadece sabit bir kanal kümesi elde edilir ve böylece içerik kullanılabilirliği sınırlı tutulur. Ancak, IPTV sağlayıcıları Müşterilerinin hem canlı hem de talep üzerine izlenebilecekleri çok çeşitli gösterilerle avail olduklarından emin olun. Ayrıca, TV’den farklı olarak, yalnızca belirli bir zamanda programları izleyebilmek için bunlarla sınırlı değildir. Ayrıca herhangi bir ekstra ücret ödemeden dünyanın dört bir yanındaki uluslararası içerikleri izleyebilirsiniz.

  Astronomi Dürbünleri - Teleskopa Harika Bir Alternatif

Cihazlarla uyumluluk

IPTV televizyona yalnızca normal bir TV ağı gibi bağlı değildir. IPTV'yi tercih edilen herhangi bir cihazda kullanabilir, bu sayede herhangi bir programı izlemek için televizyonlarının önünde oturmak zorunda kalmayacağınız için çeşitli izleme noktaları olabilir. Biri, internetin olduğu her yerden, bilgisayarlar veya telefonlar gibi İnternet ağına bağlanabilen herhangi bir cihazı kullanabilir.

Kolay abonelikler

IPTV'de abonelerini genellikle pahalı hale getiren uzun vadeli sözleşmeler imzalayan televizyon kablo ağları gibi, sadece biri izlemek istediklerini öder ve genellikle kolay ve esnek abonelik planları vardır. Bir kişi planlarını kişiselleştirebilir ve çok yüksek bir abonelik ücreti ödemek zorunda kalmadan birden fazla cihazı izleyerek istediği gibi kullanabilir.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın