İşte Niçin Herkesin Bir Hobisi Olmalı

Evet, herkesin bir hobisi olmalı, özellikle her gün bir ofiste çalışmak ve aynı rutin işleri tamamlamak için. Eğlenceli bir şeyler yapmak için kendinize zaman ayırdınız mı, eğlenceli olduğunu düşündüğünüz bir proje ya da aktivite? Pek çok insan, tamamlamak istedikleri fikirlerin veya projelerin bir listesine sahiptir ve genellikle listeden önce gelen cümle şöyledir: Eğer sadece zamanım olsaydı başlarımdı. Bu size tanıdık geliyor mu?

Dikkat ve meditasyonun yararları hakkında çok fazla şey yazıldı. Bu, kendinize yalnız olmaya, günlük rutininizin ve sorumluluklarınızın uzağında, bir denge hissi kazanmak ve stresi yönetmek için zaman ayırma fikrine dayanır. Ancak birçok insan için, sessiz bir odada oturmak ve aniden sakinleşmek ve bir amaç olmadan odaklanmaya çalışmak fikri başarmak için çok zor. Yine de, onu uygulayanlar tarafından, meditatif bir duruma ulaşmanın getirdiği faydalar olduğu anlaşılmaktadır.

Ya şu anda genel olarak refahınıza yarar sağlayacak ve kendinizin en iyi kısmına dokunmanıza izin verecek bir şey yapabilirseniz, bu da kim olduğunuzu en iyi şekilde keşfetmeniz anlamına gelir? Artık bu stratejiyi, faydalarını veya stresi yönetmenize nasıl yardımcı olduğunu düşünmeden kullanıyor olabilirsiniz. Bahsettiğim şey bir hobi veya eğlence aktivitesi biçiminde çalışmak, el sanatları tipi bir proje üzerinde çalışmaktan daha fazlasını içerebilecek bir şey yapmak. Bir hobi, üretken veya yaratıcı bir sürece dahil olurken düşünce sürecinizi değiştirmenize izin veren bir proje veya etkinliktir.

Bir Hobiye Sahip Olmak Ne Demektir?

Bir hobi fikri eğlenceli ve heyecanlı görünebilir veya diğer tüm sorumluluklarınızdan bir ara verebilseniz yapardınız. Bu nedenle bir hobinin ne demek olduğunu yeniden düşünmek faydalı olacaktır. Bir dizi aktiviteyi temsil etmek için bu kelimeyi seçtim. Örneğin, okuma, yazma, bahçecilik, araç üzerinde çalışma, fırınlama, ev geliştirme projesi üzerinde çalışma veya başka bir aktivite içerebilir. Bir hobi, adıyla ilişkilendirilen olağan aktivite olan bir zanaat projesi üzerinde çalışmayı da içerebilir. Neyi seçtiyseniz veya şimdi dahil olmak için neye karar verirseniz verilsin, zihni üretken veya yaratıcı bir şekilde meşgul eden bir aktivite olmalıdır.

  Hobi Olarak Kuş Gözlemciliği

Kelimesini kullandım hobi yerine eğlence koçluk yaptığım ya da mentorluğumun zevkli bir şey olarak görmesini teşvik ettiğim için, ayrıca belirli bir amacı olabilecek devam eden bir etkinlik. İlk başta başkasını değil, yalnızca sizi ilgilendiren bir faaliyet geliştirme hakkında düşünmek bencilce gelebilir; ancak bu, günlük rutininizden uzaklaşmak ve sizi bu işe dahil olmak için motive etmeye devam edecek olanın bir parçasıdır. Başka birisini mutlu edeceğine inandığınız için bir şeye katılmaya çalışırsanız, zevkiniz kısa ömürlü olabilir. Fakat sizi mutlu eden ve rahatlamanıza yardımcı olan bir şey seçerseniz, bunun için zaman ayırma konusunda soru sorulmaz.

Bir Hobi Neden Bu Kadar Önemli?

Listelediklerim gibi bir aktiviteyi tanımlamak için kullandığınız isme bakılmaksızın, nişanlanırken dönüşümlü olabilecek bir şey var. Meditasyon yapan bir kişiyi ve deneyimlerini nasıl tanımladıklarını düşünün. Gündelik düşüncelerin düzeltilebildiği ve sakinleşme hissinin yaşanabileceği genellikle çok huzurlu bir zamandır. Odaklanmış ve sessiz olmanın bilinçli bir sürecidir. Buna karşılık, bir bahçeyi önemseyen, fırın yapan veya bir otomobil üzerinde çalışan biri, “imar etmek” olarak adlandırılan veya diğer rahatsız edici düşünceleri ayarlayan bir şeyle karşılaştıkları görevlerine odaklandıklarını görebilir. Bu, yüksek dereceli bilişsel işlevlerle birlikte zihninizin yaratıcı kısmına dokunmanın zamanıdır. Üretken olduğunuz ve katıldığınız işe odaklandığınız bir zamandır.

Hoşunuza giden bir faaliyete veya projeye dahil olduğunuzda, ilham alabilir, yeni fikirler geliştirebilir, sorunları çözebilir, yeni makaleler yazabilir, yeni projeler inşa edebilir veya aklınızın hayal edebileceği başka bir şeyi tamamlayabilirsiniz. Yaptığınız şey, bu zihinsel durumdayken, kendinize en iyi şekilde değinmek. Hobiniz, yaratıcı ya da üretken bir şey içeriyorsa, genellikle bununla ilişkili olumsuz bir şey yoktur ve içinde bulunduğunuz sırada kendinizi kötü hissetmeniz için hiçbir neden yoktur. Bu nedenle, seçilen aktiviteye bağlı olarak, hobiler eğlenceli olarak görülüyor. Bu nedenle, yetişkinlere önce ciddi sorumluluklarını yerine getirmeyi öğrettikleri için insanların eğlence etkinliklerine katılmama eğiliminde olmasının nedeni de budur.

  Güvenilir Bir Enerji Alternatifi Olarak Biyokütle

Bir kişi yoğun bir programa ve birçok sorumluluğa sahip olduğunda, aksama süresi alma ya da “eğlenceli” bir şey yapma ile ilişkili olarak birçok suçluluk söz konusudur. Oysa bu, bir çıkış biçimine sahip olmak için hiç olmadığı kadar bir neden. Düşüncelerinizde, özellikle de aklınızın yaratıcı bir tarafına dokunmanıza yardımcı olan bir değişiklik, stresi yönetmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, ne zaman sıkışıp kaldığınızı ve ara vermeye ihtiyaç duyduğunuzda veya yeni veya yaratıcı fikirleriniz tükendiğinde yeniden başlatma sağlayabilir. Bazen bir konuyu çok uzun süre düşünürken, özellikle bir sorunu çözmeye çalışırken, yeni seçenekler görmenizi veya yeni fikirler üretmenizi önler. Bu, düşünce sürecindeki bir değişikliğin çok faydalı olabileceği zamandır.

Hobiyi Bilinçli Bir Karar Verin

Şu an içinde bulunduğunuz, bir hobi olduğunu düşündüğünüz ve bulduğunuz bir faaliyet ya da proje olabilir, katılmanız için çok sakindir. Eğer öyleyse, benim tavsiyem bu faaliyete dikkat etmeniz ve zaman ayırmanızdır. düzenli olarak bunun için. Kendinizi bir daha “bölgenizde” bulduğunuzda, bunun ne kadar iyi hissettirdiğini ve yaşadığınız üretken, olumlu duyguları şimdi fark edip etmediğinizi görün. Bu sadece rahatlamanın değil, kendinizin en iyisini keşfetmenize izin verme zamanıdır. Bu, kendini eleştirme konusunda kendini yargılama zamanı değil. Bu, kendini keşfetme, güçlü yönleriniz hakkında bilgi edinme ve daha da önemlisi, etkinlikle ilgili yeni beceriler ve bilgiler kazanabileceğinizi keşfetme ile ilgilidir. Ayrıca, problem çözme sürecine dahil olduğunuzda daha üst düzey düşünmeyi veya eleştirel düşünmeyi deneyimleyebilirsiniz.

Şimdi bir hobi ya da eğlence aktiviteniz yoksa, bu eğlenceli veya eğlenceli bulacağınız projelerin bir listesini yapmak için iyi bir zaman olabilir. Bilgilerini başkalarıyla paylaşmak isteyen herkes için bir öneri bir blog başlatmak ve uzmanlık ve bilgileri hakkında yazmaya başlamaktır. Ücretsiz blog platformları mevcut ve başlamak kolay olacak. Ne yapmaya karar vermiş olursanız olun, diğer teknolojilerden, özellikle de teknolojiden çekip çıkarmaya çalışın, böylece düşüncelerinize odaklanıp kendinize gelişim için zaman ayırabilirsiniz. Bu süreç başlangıçta biraz çaba gerektirecektir, ancak zevk aldığınız bir şeyi yaparak kendiniz hakkında iyi hissetmenin yararlarını bir kez deneyimledikten sonra, düzenli olarak tekrar kolayca zaman ayıracaksınız.

  Bead Craft Hobilerinin Farklı Türleri

SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın