Kablo Geniş Bantının Avantajları ve Dezavantajları

Kablo genişbantı hiç şüphesiz bugünlerde birçok kullanıcı için ana bağlantı haline geliyor. Bu tür bir İnternet servisi, kablo sağlayıcı tarafından gönderilen ve alınan verilere dayanır. Pek çok şirket bu hizmeti sunduğundan, birçok avantajı nedeniyle birçok abone bu seçeneğin keyfini çıkarmaktadır.

Bu, elbette, teknolojinin mükemmel olduğunu ve internete erişmenin en iyi yolunu göstermiyor. Kablolu internet ile gelen bazı avantajlar ve dezavantajlar vardır. Bu makale, madalyonun her iki tarafını da göstermeyi amaçlamaktadır:

Avantajları

Kablolu internetin birçoğu arasında neden büyük bir isabet yarattığını belirten önemli bir faktör etkileyici hızı. 12 Mbps'ye kadar servisler sunan ve internette gezinmek gerçek bir zevk olabilir. Videoları akış siteleri aracılığıyla izlemek, çevrimiçi oyunlar oynamak ve ağır dosyaları indirmek eğlenceli bir deneyim olabilir.

DSL veya kablosuz bağlantıyla karşılaştırıldığında bile, geniş bant genişliğinin daha iyi performans gösterdiği açıktır. Kesilen bağlantı çok yaygın değildir ve genellikle yalnızca ağ güncellemeleri sırasında gerçekleşir.

Üstelik, biraz para biriktirmek istiyorsanız, paket paketine gidebilirsiniz. Bu fırsatla kablolu internet, kablolu TV ve sabit hatlara sahip olabilirsiniz. Tek bir sağlayıcıya abone olmak kesinlikle uygun maliyetli bir fikir olabilir.

Dezavantajları

Tabii ki, kablo genişbant mükemmel bir sistem değildir. Örneğin, kullanıcılar yoğun saatlerde genellikle kötü bant genişliğinden şikayetçi olurlar. Hız bazen vaat edilen performanstan daha düşük olabilir ve bu bazen kaçınılmazdır.

Bağlantınızın hızını artırmak istiyorsanız, premium paketlere abone olmanız gerekebilir. Bu, uzun vadede daha yüksek aylık ücretler anlamına gelebilir. Bulunduğunuz yerde mevcut herhangi bir koaksiyel kablo hattı yoksa, kurulum ücretlerinin çok pahalı olabileceğini öğrenmekten de rahatsız olabilirsiniz. Ayrıca mahallenin aynı bant genişliğini kablo hattından paylaştığını unutmayın. Bu, aynı sağlayıcıya çok fazla abonenin bağlantıyı daha zayıf hale getirebileceği anlamına gelir.

  İşiniz Neden İnternet Geniş Bant Planlarına Yatırım Yapmalı?

Bunlar, kablo geniş bantının sizin için uygun olup olmadığına karar vermeden önce göz önünde bulundurmanız gereken faktörlerdir. Kendi tekliflerinizi sormaktan ve bölgenizdeki farklı internet sağlayıcılarıyla ziyaret etmekten çekinmeyin, böylece teklifleri hakkında ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Eğer sorulacak doğru soruları biliyorsanız, kablolu internet için en iyi paketi bulmak acı çekmek zorunda değildir. Bu şekilde seçenekleri daha iyi değerlendirebilecek ve kesinlikle en iyi pakete sahip olacaksınız.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın