Kardiyo ve Aerobik Egzersizler

Projecting The Future. A hand holding a holographic projection.

Kardiyo ve aerobik egzersizler, daha güçlü kaslar elde etmenize yardımcı olur çünkü kas, egzersiz yapmasanız bile yağ yakmanızı arttırmanın anahtarıdır. Daha güçlü kaslar elde etmenin en yaygın yolu ağırlık kaldırmadır ancak ağırlık kaldırma, spor salonuna katılmayı veya spor salonuna gitmeyi gerektirir. Hızlı kilo kardiyo ve aerobik egzersizler yakmanın etkili bir yolu vardır, çünkü bunlar çok faydalıdır.

Kardiyo ve aerobik egzersizleri

Kardiyo ve aerobik egzersizler solunum kaslarını güçlendirmede yardımcı olur ve daha yumuşak ve serbest nefes almayı sağlar. Bu egzersizler kardiyovasküler kasları güçlendirmek için iyidir ve aynı zamanda kalp pompalama verimini de arttırır. Geliştirilmiş kan dolaşımı ve düşük kan basıncı ile sonuçlanan vücudun tüm bölümlerinin kaslarını tonlandırır. Vücuttaki kırmızı kan hücrelerinin sayısını artırır ve bu da vücutta oksijenin daha iyi taşınmasını sağlar.

Düzenli ve disiplinli aerobik izlerseniz, kardiyovasküler hastalıklar riskini azaltabilirsiniz. Solunum hastalıkları ve osteoporoz gibi diğer sağlık problemleri riskini azaltmada da yardımcıdır.

En yaygın kardiyo egzersizleri:

Yürüme – Yürüme, kardiyo egzersizinin en yaygın şekli olarak kabul edilir. Yürüme düşük etkili bir egzersizdir ve hemen her yerde yapılabilir. Aslında yaşam tarzınıza dahil edilebilecek birkaç aerobik egzersizinden biridir. Alışveriş merkezinde 15-30 dakikalık bir yürüyüş yaparsanız, koşu bandında yaptığınız kadar kalori kaybedersiniz. Yürüyüşlerinizin hızını artırarak yağ kaybınızı artırabilirsiniz.

Koşma veya Koşu – Bir başka, en erişilebilir ve kolay kardiyo egzersizi koşuyor veya koşuyor. Fiziksel kapasitenize bağlı olarak yapabilirsiniz. Yeni başlayanlar, önce jogging ve ardından koşmaya devam etmeden önce hızlı yürümeyi denemek zorundadır. Yürüyüş ve koşma gibi, koşu plajınız, parkınız gibi birçok yerde mahallenizde veya bir pistte yapılabilir. Vücudunuz için çok doğal bir aktivitedir ve düzenli bir egzersiz yaptığınızda kolayca adapte olabilirsiniz.

  Kardiyo İyi mi ve HIIT Daha İyi mi?

Aerobik Dansı-Onlarca yıl boyunca aerobik dansı egzersizleri değişmiş olabilir, ancak solmamıştır. İnsanlar hala büyük bir ritmi ile egzersiz yapmayı tercih ediyorlar ve aerobik danslar çok etkili ancak eğlenceli ve zayıf bir vücuda sahip olurken ağırlıktan uzak durma yolları.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın