Kişisel Finansı Anlamak – Herkes İçin İpuçları!

İyi bir borcunuz var mı? Harcamalarınızı kontrol etmek için mücadele ediyor musunuz? Finansal sıkıntılarınız ne olursa olsun, finansal geleceğinizi iyileştirmek için adımlar atmanız gerekir. Bu makalede, akıllıca tasarruf yapmanın ve harcamanın yollarını öğreneceksiniz, böylece kişisel bütçenizi kontrol altında tutabilirsiniz.

Kredinizi düzeltmeye çalışırken kredi puanınızda bir düşüş görmek kesinlikle mümkündür. Onu incitecek bir şey yapmamış olabilirsin. Kredi raporunuzla ilgili pozitif bilgi toplamaya adanmış olursanız, hedefleriniz sonunda ulaşılabilir olacaktır.

Paranızın tam olarak ne şekilde harcandığını belirlemek için belirli bir zaman dilimi boyunca harcamalarınızın kaydını tutun. Her kuruşu izlediğinizde, daha sonra paradan tasarruf etmek daha kolaydır.

Borçtan muaf kalmak en kesin bahsinizdir. Bir araba veya bir ev satın almak için ihtiyacınız varsa, bir kredi tamam. Ancak, günlük hayatınızda, her ne pahasına olursa olsun, krediyle ödeme yapmaktan kaçınmalısınız.

İster inanın ister inanmayın, bazı borçlar fena değil. İyi borçlar emlak gibi yatırımlardır. Örneğin, bir ev veya ticari mülke sahip olmak, gelecekteki takdirler gözetilmeksizin, genellikle kredilere olan faiz bakımından vergiden düşülebilir. Borç veren bir başka kralı da üniversite kredisidir. Orada ebeveynlere değil, öğrencilere geri ödeme yükünü koymak için tasarlanmış çeşitli kredi programları vardır. Bunlar genellikle düşük faiz oranları ve mezuniyet geçinceye kadar gerçekleşmeyen ertelenmiş geri ödeme süreleri sunar.

Finansal belgelerinizden her zaman güvenli bir şekilde kurtulmalısınız. Yüksek kalitede bir parçalayıcı bu amaç için kayda değer bir yatırımdır. Dolandırıcılık veya kimlik hırsızlığı, hassas belgelerinizi geri dönüşüm veya atık bertarafına bırakmanız halinde gerçek tehlikelerdir. Finansal belgelerinizi her zaman korumayı unutmayın.

Kaçırılmamış ödemeleri önlemek için banka hesabınızdan kredi kartı hesabınıza otomatik bir ödeme ayarlayın. Bu sizi unutmamaktan koruyacaktır.

Ekonomideki son düşüşlerle, tasarruflarınızı farklı alanlarda çeşitlendirmek akıllıca bir hareket. Paranızın bir kısmını tasarruf hesabınızda, bazılarını da çek hesabınızda tutun. Altın, hisse senetleri ve hatta yüksek faizli hesaplara yatırım yapın. Paranızı güvende ve çeşitlendirilmiş tutmak için bu araçların birçoğunu kullanın.

  İş Hayatında Yükselmek

Kredi puanınızı yüksek tutun. Yüksek kredi puanına sahip olmak, kredi kartı alma ve düşük faizli kredilere hak kazanma şansınızı artırabilir. Bir ev kiralamak, hizmetleri almak veya hatta bir cep telefonu planı satın almak istiyorsanız belli bir asgari kredi puanı da bir zorunluluktur. Kredinize hak ettiği saygıyla davranın, böylece olabildiğince yüksek kalsın.

Kişisel finansmanınızı kontrol altına almak, size bir başarı hissi verecek, kredi puanlarınızı artıracak ve hayatınızı iyileştirecektir. Yine de, yola geri dönmek akıllıca biraz zaman ve çaba harcamaktan ibarettir. Finansal kararlar alırken size rehberlik etmek için bu makaledeki tavsiyeyi kullanın. Bunu yaparsanız, finansal sorunlarınız uzak bir anı haline gelecektir.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın