Kişisel Finansmanın Anahtarı

Kişinin kişisel finansmanını yönetme konusundaki ek çaba, kişisel kaynakların daha olumlu kullanılmasıyla sonuçlanacaktır. Ulaşılabilir, gerçekçi hedeflerle, finansal durumdakiler hiçbir zaman ilerlemeyecektir. Bununla birlikte, ilgili bireyin adına bu, uygun planlama ve izleme için çağrı yapar. Belirlenen hedeflerin karşılanıp karşılanmadığını veya finansal durumu hafifletmek için daha fazla müdahalenin gerekli olup olmadığını görmek için bir noktada değerlendirmeye ihtiyaç vardır.

Kullanılabilir Gelir:

 • Düzenli ev içi nakit akışı
 • Bütçe sonrası nakit veya net akış

Düzenli hane halkı nakit akışı, beklenen yıllık giderlerin beklenen yıllık düzenli gelirden düşmesinden sonra kalan şeydir. Bütçeden sonra, nakit veya net akış, bilinen evlerden düzenli hanehalkı yükümlülüklerini çıkardıktan sonra sona erecek olandır. Düzenli gelirin normal giderlere gitmeyen kısmı, diğer kişisel finansal hedeflere yönlendirilebilecek çok önemli bir kaynaktır. Bir bilanço, daha büyük ve daha önemli satın alımlar için nasıl tasarruf edeceğiniz konusunda daha fazla plan yapmadan önce net değeri belirleyebilmelidir.

% 50 net artış isteniyorsa dikkate alınması gereken faktörler:

 • Tam borçlar
 • Ödenmemiş borçlar
 • Yatırım Araçları
 • Tasarruf verimi – tasarruf + kazanılan faiz
 • Ödenmemiş öğrenci kredileri

Sadece borçlar düştüğünde, bir kişinin net değerinin de beraberinde arttığı söylenir. Finansal olarak ilerleme planları olan insanlar için bir numaralı öneri, faiz biriktirildiğinde, birinin kredi notunda potansiyel olarak tehlike arz eden sulu banka kredilerini teklif etmekten kaçınmaktır. Borçlardan toparlanma, kişisel finansmana daha fazla ihtiyaç duyulacaktır. Ne kadar fazla borç ödenirse, borçlar o kadar az borçlandırılır ve bu da bilanço ve onun kredi durumu üzerinde olumlu bir yansıma oluşturur.

Kişisel yatırımlar, bir kişinin net değerini büyük ölçüde arttırır ve bu nedenle, bir kişinin yaşamı boyunca alabileceği kadar değerli varlıklar elde etmek için kalıcı olarak iyi bir hamledir. Bu, öngörülerin burada kullanılmaması gerektiği, aksine kullanılması gerektiği anlamına gelmez. Karlı varlıklar satın alarak yatırım yapmak her zaman dikkatli bir analizden önce yapılmalıdır, böylece bir alım aslında birinin portföyüne canlılık katacaktır. Genel eğilim, riskten kaçınılması durumunda yatırımcı türünün yüksek riskli yatırımlardan kaçınılmasıdır. Bunlar emlak gibi zamanın akışı ve akışı ile değişen, altın gibi kıymetli metaller ve uçucu değerlere sahip olduğu bilinen diğer fiziksel ürünlerle olan özelliklerdir.

  Astronomi İçin Teleskop Çeşitleri

Aramızda daha riskli olanları, zaman zaman hisse senetleri ve diğer finansal araçlarla kolayca ticaret yapma korkusuyla inkar edilemez derecede daha dirençli olanlar. Bu tür varlıklarda kural, risk ne kadar yüksek olursa, olası kazançlar o kadar yüksek olur. Bu tür yatırımların, aşırı kayıplardan kaçınmak ve ne zaman ve nerede düşecekleri kazançlarını yakalamak için doğası gereği, tekrar araştırılması ve tekrar çalışılması gerekmemektedir.

Tasarruf, bir insanın net değerinin önemli ve ayrılmaz bir parçası olduğu için, daha iyi ürünler sunan kurumların isimlerini ya da sadece zor kazanılan dolarları için daha iyi oranlar sunmak için araştırma yapılması istenir. Örneğin, Amerikan askerleri,% 10 ile çok yüksek faiz oranlarına sahip olan DOD Tasarruf Mevduatı programından yararlanma seçeneğine ve ayrıcalığa sahiptir.

Tasarruf hesapları ve CD'ler size iki şekilde hizmet vermektedir: birincisi toplam net değerinizi artırarak, ikincisi de, her şeyden önce geçerli olan trendlerin görüldüğü gibi kişisel finans portföyünüze çok ihtiyaç duyulan bir tampon bölgeyi vererek. Bunun nedeni, bu tür enstrümanların federal olarak sigortalı olmaları ve her yıl sabit ve uygun bir oranda büyümeleridir.

Sürekli olarak net değere zarar veren bir şey, bir kişi mezun olduktan ve çalıştıktan sonra uzun süre devam edebileceği için öğrenci kredileridir. Bunun olumsuz etkilerine karşı koymak için, etkili bir uygulama mevsimsel vergi indirimlerinden yararlanmaktır. Yalnızca Amerikan fırsat vergisi kredisi ile, bir kişi 2.500 ABD doları kadar tasarruf sağlayabilir ve halen okuyanlar, genel olarak daha düşük veya sabit oranlar taşıdıklarından, federal olarak finanse edilen krediler lehine tamamen özel öğrenci kredilerinden çekilmelidir.

Nakit akışını en üst düzeye çıkarmanın en etkili yolları:

 • Çok bilinçli finansal kararlar
 • Bir bütçeye uyma ve bağlılık
 • Etkileyici satın alımın kontrolü
 • Maliyet düşürme önlemlerini uygulamaya koymak
  KUMARBAZ YANILGISI - MANTIK TESTİ

Akıllı finansal seçimler bazen harabe ve ilerleme arasındaki farkı heceleyebilir. Örneğin, mütevazı bir konaklama yeri kiralamak yerine daha sonra ekonomik olmayan bir ev satın almak arasında bir seçenek var. Evin satış fiyatının 20 yıldan büyük bir rakam olduğu kanıtlanırsa, fiili satış fiyatı yıllık kiralamaya bölündüğünde, o zaman kiralarsanız daha akıllıca olursunuz. Kişisel finansı yönetmek göz korkutucu bir iş olmak zorunda değildir; sadece sabır ve pratik gerektirir.

Maliyetleri nerede düşürebilirsiniz:

 • Gereksiz harcamaları kısın
 • Dışarıda yemek yemek yerine
 • Araba sigortası maliyet düşürücülere bakın
 • Kupon toplama ve kullanma
 • Nerede olursanız olun perakende yerine toptan alım yapmak

Kuponları kullanmakta kesinlikle utanılacak bir şey yoktur ve avantajlar muazzamdır, hatta bir alışkanlık haline gelebilir. Kupon kesme ve tasarrufta biraz dikkatli olunca neden tam bir bedel ödüyorsunuz? Kuponların toplanacağı yerden hiçbir basılı materyal bulunmuyorsa, internet her zaman oradadır, yazdırılabilir kuponları aramak için mükemmel bir yerdir.

Evde pişirin ve gruplar halinde pişirin. Sonra daha sonra yemek için dondurun. Artıkları gözetmek için gereken özeni göster ve büyük olasılıkla bir geri ödeme bütçesi içinde bir servet kazanacaksın. Yenilebilir yiyeceklerin saklanmasında utanılacak bir şey yoktur ve ailenin ya da bireyin yiyecek bütçesine merak eder.

Telefon paketleri, kablo ya da internet paketleri gibi şirket tekliflerini azaltın, ne kadar gizli masraflar varsa, bunlara sıfır verin ve yalnızca temel hizmet almayı isteyin, yalnızca gerçekten ihtiyaç duyduğunuz ve kullandığınız şey için ödeme yapın. Ekstra özellikler uzun vadede maliyete neden olur.

Araba paylaşımı da tasarruf etmenin bir yoludur ve kesinlikle araba kullanmanız gerekiyorsa, masrafları önlemek için güvenle sürün. Bu küçük şeylerin hepsi birisinin finansmanını akıllıca ve üretken bir şekilde yönetmeye katkıda bulunur. Değişen alışkanlıklar da değişmez, bu yüzden daha iyisini yapmak için değişiklik yaptığınızdan emin olmak en iyisidir.

  Ezgi GÜRKAŞ Hoşgeldin...

Tahmini nasıl yapılır: Değerin Belirlenmesinde Araçlar

 • Basit Net değer hesap makinesi
 • Emeklilik hesap makinesi – çoğu indirilebilir
 • Mortgage oranı hesaplayıcı, tekrar indirilebilir
 • Birden fazla gelirli haneler için eş veya ortak gelir hesaplayıcısı
 • Birçok hesap sitesinden ücretsiz olarak kredi hesaplayıcısı
 • Para birimi dönüştürücü – zaten her yerde geniş kullanım alanı
 • Ev bütçesi hesap makinesi – birçok ev hanımı için standart
 • FICO puan aralığı aracı – tekrar çevrimiçi ücretsiz
 • Öğrenci kredisi hesaplayıcısı – güncel faiz oranları için

Bu kişisel finans hesaplayıcıları, uzun ve kısa vadeli hedeflerinizi, vergi ödemelerinizi ve programlarınızı, ipotek kararlarınızı ve diğer finansal adımlarınızı stratejilerken ve kurarken kesinlikle gereklidir. Tahminler gerçek rakamlara ne kadar yakınsa, planlarınızı o kadar yakından gerçekleştirirsiniz ve bunlar büyük ölçüde hesap makinelerine bağlıdır.

Kişisel finans, sadece net değer, nakit akışı, ilgili planlama, tasarruf, yatırım araçları, bütçe veya tahsisler ve maliyet düşürücüdür. Teorik olarak kavramları anlamak ve akıllıca uygulamak için çaba sarf edilirse, kişisel bilanço ve kredi notu iyileşmenin ötesinde sürekli olarak gelişir ve büyümeye devam eder.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın