Kozmetik Cerrahiye Genel Bir Bakış

Estetik cerrahi iki daldan oluşur: estetik cerrahi ve rekonstrüktif plastik cerrahi. Estetik ameliyatın amacı bir kişinin fiziksel görünümünü iyileştirmektir. Plastik cerrahi bunu veya sadece rekonstrüksiyonu yapabilir (rekonstrüktif cerrahi). Öte yandan, işlevi iyileştirmek için rekonstrüktif plastik cerrahi yapılır. Bu, birincil amacı olmasa da, görünümü iyileştirmeyi gerektirebilir. Rekonstrüktif plastik cerrahi aynı zamanda rekonstrüktif cerrahi olarak da bilinir.

Dünya çapındaki diğer yerlerde, kozmetik cerrahi tamamen plastik cerrahi ile ayrılmıştır. Estetik cerrahi terimi aynı zamanda temel olmayan cerrahi, elektif cerrahi ve hastanın karar verdiği cerrahi işlem olarak adlandırılırken, plastik cerrahi, hastalık veya yaralanma nedeniyle ortaya çıkan görünümü iyileştirmek amacıyla yapılan cerrahidir.

Uzmanlara göre, kozmetik cerrahi herkes için değil. Hastanın hayatında gerçekleşen ve ameliyat için gitme kararını etkileyen şeyler vardır. Bazı durumlarda, Avrupa ve Kuzey Amerika'dan cerrahlar, hasta psikolojik danışmadan geçinceye kadar prosedürü erteleyebilir. Estetik ameliyatların çoğu kalıcı sonuçlar verir, bu nedenle bir prosedürü geçmeden önce hastanın çok emin olması çok önemlidir.

İşte çok sık yapılan üç cerrahi işlem:

Tummy tuck (abdominoplasti)

Bu prosedür, karın yeniden şekillendirmek ve sıkılaştırmayı amaçlamaktadır. Aşırı yağ ve cilt, karın duvarının ön ve kaslarını sıkılaştırmak için orta ve alt karın bölgesinden alınır. Genellikle mideye sıkışmayı tercih edenler, çok kilo vermiş ve sonuç olarak cildi sarkmış olanların yanı sıra doğumdan sonraki kadınlardır. Bazen, genetik sebeplerden dolayı cildi sarkıyorlar (hasta kalıtsaldı). Karın sıkışması, özellikle göbeğin altında bulunan çatlak izlerinin görünümünü de iyileştirebilir.

Çok kilo vermiş hastalar arasındaki yetersiz beslenmeyi belirlemek çok önemlidir. Ameliyattan önce, yetersiz beslenme önemli bir kilo kaybında tespit edildiğinde, daha az cerrahi komplikasyonlar, daha hızlı yara iyileşmesi, daha yüksek enerji seviyeleri ve vücut şekillendirmesinden geçmek isteyen hastalar için gelişmiş skar olacaktır.

  Tümleşik İletişim Gerçek İş Değeri Getiriyor

Burun işi veya rinoplasti

Bu prosedürde, cerrah hastanın burnunu yeniden şekillendirir. Bu bir kulak burun boğaz uzmanı (baş ve boyun cerrahı ve kulak / burun uzmanı), plastik cerrah veya çene cerrahı tarafından yapılır. Bu prosedür, hastanın solunumla ilgili bir sorunu varsa, burun görünümünü ve fonksiyonunu iyileştirmeyi amaçlar. Cerrahlara göre, hastalar en az 15 yaşında olmalıdır (erkekler daha yaşlı olmalıdır). Rinoplasti bir facelift ile birlikte gerçekleştirildiği zamanlar vardır.

Yüz germe veya ritidektomi

Bu, ameliyat yoluyla kırışıklıkları gidermek için bir prosedürdür. Bu, hastanın daha genç görünmesini sağlayarak hastanın yüzünü iyileştirmeyi amaçlar. Cerrah, altta yatan dokuları sıkmaya gerek kalmadan aşırı yüz cildini çıkarır. Hastanın yüzündeki ve / veya boynundaki cildi kızarır. Yüz germe yapmanın birkaç yolu vardır, ancak en yaygın olanı kulağın saç çizgisine uzanan ve kulağın tabanı çevresinde ve arkasından geçen ön kısmını kesmektir. Sonra boyun ve yanaktan geçen bir neşter veya makas cildi daha derin dokulardan ayırır. Daha sonra, bu derin dokular dikiş veya dikiş ile sıkılır. Ekstra derin dokular bazen kaldırılır. Ardından, cilt yeniden katlanır ve fazladan cilt çıkarılır. Son olarak, cerrah kesiği keser veya zımbalar.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın