Lorilee Craker, Kişisel Finans Kitap İnceleme Amish Para Sırları – Satın Alma Toplu ve Foodies

Zorlu ekonomik zamanlar, insanları hayatın tadını çıkarırken akıllıca finansal kararlar alma konusunda evrensel olarak teşvik eder. Her zaman sade, ancak anlamlı bir varoluş yaşamış olan bir kültür, Amish'tir. Giderek, insanlar yaşam tarzlarından ilham alıyor; ve kendi yaşamlarını kolaylaştırmak için yollar aramak.

Lorilee Craker, “Amish'in Basitlik Bulma, Paylaşma ve Tasarruf Etmede Gerçek Bolluğun Para Sırları” adlı yeni kitabının yazarıdır. Barışı, aileyi ve toplumu yakınlığıyla savurgan olan uygulamalarını inceler. Onlar için, tasarruf düzenli olarak yapılan bir kastır.

Craker, müşterisi% 95'i Amish olan bir Amish bankacısı da dahil olmak üzere Indiana, Michigan ve Pennsylvania'daki Amish halkıyla röportaj yaptı. 2008'deki Büyük Durgunluk döneminde, bankası şimdiye kadarki en iyi yılını geçirdi. Amish uzmanları ve İngilizlerin (Amish dışındaki herkese referansı olmayan), finansal bakış açıları da kitabı vurgulamaktadır. Burada, Amish'in iki para tasarrufu alışkanlığına dikkat çekiliyor: toplu satın alma ve gerçek bir sahtekarlık.

Amish Foodies (aka Feinschmeckers). Feinschmeckers, Amish foodies-iyi ve bol yemek insanlar. Amish bahçelerinde, kök mahzenlerinde veya ahırlarda kolayca erişilebilen ucuz malzemelere yapışmayı sever.

Bahçıvanlık. Bahçıvanlık tutumludur ve bütünlüğün özüdür. Tohum satın almak, sebze satın almaktan daha ucuzdur. Bahçecilik eğlenceli olabilir ve gün ışığında zaman geçirmenizi sağlar. En büyük zorluğu zaman alıcı niteliğidir.

Konserve. Konserve bu zorlu ekonomik zamanlarda bir kez daha kalça (Açılış Ulusal Can-It-Forward Günü 13 Ağustos 2011 Cumartesi kutlandı.

Tabloya çiftlik. Doğrudan çiftçiden satın alın, önemli ölçüde tasarruf edin. Çimen beslenen hayvanlardan elde edilen sığır eti ve süt ve karada otlayan tavuklardan elde edilen yumurtalar, seri üretilen meslektaşlarından daha lezzetlidir. Ayrıca Omega-3 yağ asitleri ve A ve E vitaminleri bakımından da zengindirler. Et, çim yerine soya ve mısır yiyen sınırlı ineklerden daha az yağlıdır. Tarladan masaya işletmeler, daha kısa, daha yumuşak, daha hafif ve daha yumuşak bir besin tüketimini, kısaltılmış bir besin zinciriyle desteklemektedir.

  Beden Dili -1

Topluluk Destekli Tarım. Bir çiftçi halka belirli sayıda “hisse” sunar. Hisseler tipik olarak bir kutu sebzeden (veya sepetten) oluşur, ancak diğer çiftlik ürünlerini de içerebilir. Bir tüketici olarak, bir hisse satın alırsınız (aka bir “üyelik” veya “abonelik”). Her hafta karşılığında, bir kutu mevsimsel ürün alırsınız.

Çiftçi marketleri. Çiftçi pazarları bugün yaygındır. Sağlıklı gıda üreten ülke halkını toprak dostu bir şekilde ve biraz daha fazla para ödeyen kasaba halkını birleştiriyorlar. Yerel çiftçi pazarınızı hareketlendirirken, aşağıdaki ipuçlarını aklınızda bulundurun:

 • Bölgesel olarak neyin üretildiğini öğrenin ve üreticilerden gelecekteki pazar teklifleri hakkında bilgi isteyin. Mevsiminde satın alın.
 • Erken gelin ve pazarın en iyi seçimlerini elde edin.
 • Günün ilerleyen saatlerinde varış yapın ve mallarını eve geri götürmeyen çiftçilere karşılık olarak, indirimli fiyatlardan yararlanın.
 • Maceracı-satın alma etnik, hatıra veya nadir sebzeler olun. Google tarifleri.
 • Yemekleri önceden planlayın ve pazarda buna göre satın alın.
 • Işlemleri hızlandırmak için taşıma ve küçük değişiklik için dayanıklı kanvas çanta veya sırt çantaları getirin.

Toplu Alış. Amish, kuru toptancı mağazalarında veya hasarlı mal satış noktalarında aylık olarak toplu satın alır (hasarlı veya süresi dolmuş ürünler hala mükemmel şekilde iyidir). Ayrıca, önceden planlama yapmak isteyen bir arabaya sahip olmamaları nedeniyle toptan satış kulüplerine de sık sık bakıyorlar.

Amish'in miktar olarak satın alması için büyük bir teşvik onların toplu büyüklükteki aileleridir. Satın almak için küçük bir yavru olabilir. Öyleyse, yıllık $ 40 veya $ 50 toptan kulüp üyeliği ücretinin ödenmeye değer olup olmadığına karar verin. Bunun yerine mahalle bakkalındaki alışverişe devam etmenin daha ucuz olduğunu öğrenebilirsin.

Craker, bazılarının diğerlerinden daha iyi alımlar alması nedeniyle toplu tasarruflarınızın kaleme bağlı olacağını belirtti. Kötü toplu alımlar şunları içerebilir:

 • Esmer pirinç. Kısa raf ömrü yağ içeriğini etkiler.
 • Sıvı sabun. Kullanılmadığında, pıhtılaşmış jöleye dönüşebilir.
 • Kağıt havlular ve tuvalet kağıdı. Maliyeti ucuz olan, eğer bir sorun olursa, sizi depolama gibi başka yollarla tartıştırabilir.
 • İyi toplu alımlar şunları içerebilir:
 • Konserve çorba
 • Tahıl
 • bebek bezleri
 • Köpek / Kedi maması
 • Tuna
  Judaica Sanatında Güzelliği Bulmak

Birim fiyat. Satın alımınızı birim fiyatına, ürünün üzerindeki fiyatın altında bulunan ve etiketin üzerinde yazılı olan küçük numaraya dayandırınız. Bu, toptan satış kulüplerinde ve marketlerde geçerlidir.

Aileniz ve arkadaşlarınızla ekmek kırmak kültürü ve mutfağı aşar. Yemek zamanlarınızı doğrulamak, ekonomik hale getirmek ve geliştirmek için Amish'in bazı uygulamalarını kullanmayı düşünün. Bu, ekonomik olarak mümkün olduğunda toplu alım yapmayı ve aracıyı ve doğrudan çiftçiden satın almayı ortadan kaldırmayı içerir.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın