Ludwig Davullarının Tarihçesi ve Ludwig Siyah Güzelliği Tuzağı

Ludwig Black Beauty tuzağının evi olan Ludwig & Ludwig, 1909'da William F. ve Theo Ludwig kardeşleri tarafından kuruldu. Kardeşler, yenilikçi tasarımlarına basit bir Chicago garajında ​​başladılar; ilk inovasyonları, o sırada mevcut olan herhangi bir şeyden daha hızlı ve çok daha üstün olan bir bas davul pedalıydı.

1916'da kardeşler şu anki Dengeli Aksiyon Pedalı Timpani'nin temeli olacak olan bahar eylemiyle geldi.

1920'lerin ortalarında kardeşler, bugün hala koleksiyoncular arasında ödüllü dünyanın en iyi ukulele banjoslarını yapmakla ün saldılar.

1930'ların büyük çöküntüsü, şirket, C.G. Conn Şirketi, ancak William yeni yapıdan memnun değildi ve 1936'da kendi şirketi olan W.F.L'yi kurdu. Ünlü Speed ​​King Pedal ile Drum Company, bugün hala Ludwig tarafından üretilen ilk tasarlanmış ürünlerden biri.

Ludwig, 1955 yılında Conn'den satın alındı ​​ve Ludwig Drum Company olarak yeniden başlatıldı.

Yeni şirket, Liverpool, The Beatles'tan yeni çıkan bir grubun bir Londra mağaza penceresinde bir kitle geçtiği 1963 yılına kadar neredeyse 10 yıl boyunca mücadele etti. Müzik grubu Ringo'nun yerini tespit edip anında aşık olduğu grup, Londra'nın içinden geçiyordu.

Ed Sullivan şovunda yeni kitiyle ve bu ünlü Ludwig bas levhasında yer alan oturumda göründükten sonra satışlar fırladı.

1966'da, şimdi başarılı olan Ludwig, Musser Marimba Şirketi'ni satın aldı ve servetlerini değiştirdikleri için Ringo'ya şükran gösterisi olarak, Ringo'yu altın kaplama trampetli hediye etti.

Led Zeppelin'den John “Bonzo” Bonham, Ludwig davullarını kullanan bir sonraki süperstar davulcuydu. Ünlü kehribar rengi Vistalite davul seti, 1970'lerde rock davulcuğuyla eş anlamlıdır. Vistalite, 1970'lerde Ludwig'in akrilik davul serisinde kullandığı ticari isimdir.

Babasının 1973'teki ölümünden sonra, William F. Ludwig, Jr dizginleri devraldı ve şirket 1981 yılında Selmer Şirketi'nin bir parçası oldu.

  Güzelliği Artırmak İçin Bir Spa'nın Önemi

Şikago'daki o ahırdaki ilk günden itibaren şirket, daha önce davul üretiminde hiç düşünülmeyen birçok malzemeyi tanıtan her zaman yeniliklerin öncüsü olmuştur. Vistalite varillerine ek olarak, şirket aynı zamanda paslanmaz çelik varil kitleri de üretti, ancak yüksek üretim maliyetleri nedeniyle 1980'lerin başlarında üretimi durdurdu.

Şimdi ünlü ve en çok aranan trampet davullarından sonra, Ludwig Black Beauty ilk 1920'lerde üretildi. Ludwig Black Beauty trampet, elle oyulmuş siyah nikel kaplı pirinç kabuk tambur, hem koleksiyoncular hem de oyuncular tarafından büyük beğeni topladı. Kara Güzellik 1970'lerin sonunda yeniden açıldı, oyulmamış ya da makineye kazındı ve 1990'larda tekrar yayınlandı.

Ludwig Black Beauty trampet davul 1970'lerin sonunda yeniden tanıtıldığında, yine pirinçten yapılmışlardır. Şirket 1980'lerin başlarında mülkiyeti değiştirdiği için davul ekonomik nedenlerle yapılan bronz işine geçer.

Mevcut bir yeniden dirilişe sahip ve çoğu koleksiyona coveted bir ektir.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın