Mary Hunt tarafından Noel Borç Geçirmez – Kişisel Finans Kitap İnceleme

Geç Şükran Günü geçenlerde tatillerde erken alım çılgınlığının bir parçası olarak Kara Cuma ve Siber Pazartesi'ye katıldı. Kasım ayının başlarında, tatil reklamları zaten çevrimiçi, televizyonda ve basılı olarak gösteriliyor.

Sezonun ticarileşmesine yakalanmadan önce, tatilin gerçek anlamını hatırlamak için zaman ayırın. Dinlenme, yansıma ve neşe için bir zaman temsil eder.

Kişisel Finans yazarı Mary Hunt, 20 yıldan daha uzun bir süre önce kendi tatil alışveriş borçlarını ödeme konusundaki kendi hikayesinden yola çıkarak, “Noel'in Borçlarını Korumak” adlı kitabındaki anlamla mal arasındaki mükemmel dengeyi sunuyor.

Hunt, tatilcileri kutlamak için tek bedene uyan tek bir çözüm olmadığını kabul ediyor, çünkü okurlara nakit para dolu bir Noel geçirmeyi ve yakında Ocak ayında çıkacak faturalardan kaçınmayı gösteriyor. Hediye vermek, tatilde eğlenmek ve evi giydirmek kapsadığı konular arasındadır.

Mevsimsel borç biriktirmemek için tatilleri hazırlamanız ve planlamanız zorunludur. Duygusal olarak abartılı bir tatil yapmayı engelleyen en iyi ayırıcı, zamandır. “Duygusal olarak yer almadığınız halde, en rasyonel olarak düşünebileceğiniz zamandır.”

Hunt'ın dikkat çekici tatil kutlaması düşünceleri şunları içerir:

Tutum. Hunt, “Noel kutlamaları için nasıl kutlarsınız ve nasıl ödediğiniz tamamen sizin kontrolünüz altındadır” diyor Hunt.

Cesaret. Bekar, çocuksuz bir çift veya maddi açıdan zorlanabilirsiniz ve her akraba için hediye almayı bekleyen geniş bir ailenin parçası olabilirsiniz. Çözüm, suçluluk veya beklenti dışında istediğiniz gibi verme cesaretini geliştirmektir. İstediklerinize elinizden geleni yapın, başkalarının söylemesi gerekenleri değil. Hediye vererek yaratıcı olun.

Zarflarda nakit para. Her hediye alıcısına harcayacağınız bir miktar belirleyin ve bu parayı bir zarfa koyun. Para bittiğinde gitmiş olur ve bu kişi için hediye satın alır.

Nakit kullanın ve daha iyi pazarlığı bulmaya zorlanan daha disiplinli bir müşteri olun.

  Otomotiv Biyometrisi - Otomobil Endüstrisinde Trend Büyüme ve Uygulaması

Hediye Kartları. Hediye kartlarındaki son yıllarda yaşanan artış, Hunt'tan nakitle aynı olmadıklarını, bunun yerine o mağazanın kurallarına ve politikalarına tabi olan belirli bir mağaza kredisi olduğunu vurgulamaya yönlendirir. Hunt'ın hediye kartı veren tavsiyesi şunları içerir:

  • Alıcının istek listesine girdiğinde size uygun olmayan bir hediye kartı verin.

  • Pek çok hediye kartının aktivasyondan altı ay sonra değer kaybetmeye başladığını fark edin.

  • Çocuklara hediye kartı vermekten kaçının çünkü çok soyutlar. Bunun yerine para verin.

Outlet mağazaları. Satış noktaları, anlayışlı alışveriş gerektiren kendi ticari tecrübelerine uyum sağlamıştır. Hunt'ın outlet alışveriş ipuçlarından bazıları şunlardır:

  • Büyük satışlar için bekleyin. Satışlar, belli başlı tatillerde en iyi pazarlığı olan normal mağazalarla aynı programı takip eder.

  • Satış elemanlarına, malın özellikle priz için üretilmiş birinci kalite, isim marka veya düşük kalite olup olmadığını sorun.

  • Mağazanın arka tarafında bulunan ve en düşük fiyatlarla satılan sezon dışı ürünler hakkında bilgi alın.

Aile gelenekleri. Gelenekler, ailelere belirsiz zamanlarda bile, değişen bir dünyada, aynı kalmak için güvenebilecekleri bazı şeyler olduğuna dair güvence verir.

Önerilen bir gelenek, ailenizin değerlerine ve tatillere ilişkin inançlarına uygun yirmi dört kitap toplamaktır. Kitapları paketleyin ve 1 Aralık tarihinden itibaren, çocuklarınızın yatmadan önce bir kitap seçip açmasını ve sonra birlikte okumasını sağlayın.

Hunt, en sevdikleri tatil kitapları (Noel ve Hanuka) için okuyucuları oyladı ve en popüler yirmi dört kitabı listeler.

Hunt'ın web sitesinin okuyucuları, tatil kutlamalarını nasıl kişiselleştirdiklerine dair ilham veren hikayelerini paylaşıyor.

Bir aile, üyeleri geçen yıl hakkındaki düşüncelere katkıda bulunmaya teşvik eden bir hatıra kutusu başlattı ve tatillerde gelecek için umut verdi. Her Noel Arifesi yakınları kutuyu açar ve önceki girişlerini yansıtır.

  JAPONYA TARİHİ - BİR SÜPER GÜCÜN DOĞUŞU

Borç Korumalı Noel'iniz, dünyanın dört bir yanındaki çaresiz durumlarda çocuklara hediyeler dağıtan bir organizasyon ve polisin çalınan mülk odalarında talep edilmeyen eşyalara teklif vermenize izin veren sade bir site içeren hazine artırıcı web siteleri içerir. istasyonları.

Hunt, tatilde bahşiş ve yardımda bulunmanızı tavsiye eder. “En saygın yardım kuruluşları, bağışlanan her bir dolardan yirmi beş sentten daha fazla idari maliyet için harcama yapmazlar.”

Onaylamalardan ilham alıyorsanız, Hunt, “Noel'in tam olarak ödendiğini bilerek uyanmak istediğimde 26 Aralık'ta bir göz tutacağım” da dahil olmak üzere tatil borcunu önlemenize yardımcı olmak için dokuz teklif ediyor.

Borç Koruması Noel'iniz, anlamlı ve borçsuz bir tatil sezonu elde etmek için yıl boyu referans olarak hüküm sürecektir. Bu yıl para dolu bir Noel deneyimi yaşama yeteneğinizi atlamak için şimdi Hunt'ın ipuçlarını keşfedin.

Noel'inizi düzenlemek ve tatillerinizi kolaylaştırmak için adresini ziyaret edin. Organize Noel.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın