Meşgul Bir Yaşam Tarzı ile Sağlık ve Zindelik Hedeflerinize Ulaşmak İçin 3 Tavsiye

Hayat, sinsi sünme ve kıvrık topları sola ve sağa atmanın bu sinsi yoluna sahiptir. Hayat her zaman olacak. Her zaman iş ya da aile problemleri ya da yüksek ve düşük ya da hasta çocuklar arasındaki ilişkide yoğun bir gün olacaktır. Çatışma ortaya çıktığında, sağlık ve spor rutinleri haywire gidiyor gibi görünüyor. Konforlu yiyecekler arıyoruz ya da sadece hareket etmek istemiyoruz. Bunlar hem beden hem de zihin açısından açık ve dengeli kalmamıza yardımcı olan şeyler! Öyleyse, çatışma bizi yüzümüze tokat attığında ne yaparız (ve bunu herkes okursa, eğer bunu okuyorsanız – yalnız değilsiniz)? Çatışmayı önlemek mantıklı değil çünkü bize gelenleri her zaman kontrol edemiyoruz. Herhangi bir konuda nasıl gezineceğinizi bulmak, yolda kalmak için ne yapılması gerektiğine karar verir.

Bence pek çok kez sağlık ya da zindelik hedeflerine “ya hep ya hiç ya” zihniyetiyle yaklaşıyoruz. Örneğin, sağlıksız bir öğün veya atıştırmalık yemekle diyetinizden ayrıldığınız için gününüzü mahvetmiş olabilirsiniz. Ya da, bugün egzersiz yapmamaya karar verdiniz, çünkü planladığınız 60 dakikalık bir dakikayı yapamıyordunuz. Bir şey yapmak yerine, hiçbir şey seçmemiş olabilirsiniz. İki günlük 30 günlük temiz yemekten vazgeçtin. Bu seslerden herhangi biri tanıdık geliyor mu? Hepsi ya da hiç olması gerekmez ve bir şey hiç olmamasından iyidir. Aşağıdaki ipuçlarım size hayat eğri bir top attığında bile sağlık ve zindelik hedeflerinize nasıl ulaşacağınıza dair bazı bakış açıları sağlayabilir.

Benim felsefem beslemek, hareket etmek, zihniyettir. Vücudumuzu beslemek, dikkatlice hareket ettirmek ve sağlıklı bir tutum sürdürmek için çalışabilirsek, günden güne, haftadan haftaya, aydan aya biraz daha iyi bir şekilde çalışabilir ve sonunda düzenli olarak sağlıklı alışkanlıklara girebiliriz. toplam vücut dengesini sağlamak.

  Çocuklara ve Gençlere El Sanatları ile Kar Öğretimi - Öğrenilebilecek 5 Değerli Ders

1. Besler.

Her seferinde küçük bir şeye odaklanın. Basit başlayın ve oradan çalışın. Bir gece yeme alışkanlıklarınızı değiştirmeyi beklemeyin. Günden güne, haftadan haftaya vb. Yapılan küçük değişiklikler gerçekten büyük değişikliklere yol açabilir. Bu yüzden küçük bir beslenme eylemi seçin ve yeni bir değişiklik eklemeden önce bir ila iki hafta uygulayın.

Örnekler: Porsiyon kontrolü ile çalışın (yemek kalitesine bakılmaksızın), her yemeğe bir renkli yemek ekleyin, yarının sağlıklı yemeklerine yemek hazırlamak için 15 dakika ayırın ya da akşam yemeğinden sonra atıştırmalık şekeri atlayın (sağlıklı bir alternatifle değiştirin). Yavaşça yiyebilir ve yemeğinizi tamamen çiğneyebilir ya da her öğünde protein, karbonhidrat ve yağ olacak şekilde öğünlerinizi dengelemeye odaklanabilirsiniz. İşlenmiş yiyecekleri günde bir ila iki öğünde dışarıda bırakmak da bir başka harika seçenektir. Bunlar sadece bazı örnekler ancak beslenmenizi iyileştirmek için hangi küçük adımı atabileceğinizi bulmak size kalmış.

2. Hareket.

Sahip olduğunuz zamanın avantajlarından yararlanın. Zamanınızın küçük ceplerine alan ayırın. Zamanında sabitleniriz, bir miktarın her zaman hiç olmamasından daha iyi olduğunun farkında değiliz. Örneğin, 30 dakikadan 1 saate kadar bir antrenman yapmanız gerektiğini düşünmek çok kolaydır. 15 dakikalık antrenmandan sonra hiç olmamasından daha iyi olmaz mıydı? Cevap Evet! Yani yapabildiğin şeyi, ne zaman yapabildiğini sık.

Sıradışı alın. Belki “antrenman” yapmak için zamanın yoktur. Elindekilerle elinden geleni yap. Belki asansör yerine o gün merdivenleri kullanırsın. Bazı ekstra adımlar almak için binanın en uzağındaki park yerine park edin (gasp!). Masanızdan kalkın ve her 15 veya 20 dakikada bir bir dakika yürüyün. Çocuklarla oyun alanında dolaşın. Hareket her zaman düz 30 dakikalık bir HIIT antrenmanı formunda olmak zorunda değildir. Dışarıda veya içeride hareketli ve aktif olabilir. Biraz daha harekete geçmenin yolları nelerdir?

  Otomotiv Boya Koruma Filmi Nedir?

Dikkatlice hareket et. Vücudunuza ve size anlatmaya çalıştığı şeye dikkat edin. Vücudunuz ve enerji seviyeleriniz günden güne dalgalanacaktır, bu nedenle aktif canlanma, hafif egzersizler, hatta yoga veya gerektiğinde germe yapabileceğiniz daha güçlü egzersizlerden yararlanın.

3. Zihniyet.

Pes etme Havluya doğru yeme ve vücudunuzu hareket ettirmeyin. “Hepsi ya da hiçbiri” yaklaşımını benimsemek kolay görünüyor ama bu gerekli değil. Bir şey her zaman hiçbir şeyden iyidir. Kendini dövme! Hayat ebbs ve herkes için akar. Şu anda nerede olduğunuzu ve şu anda ne yapabileceğinizi öğrenin.

En önemli şey nerede olduğunuzu onurlandırmaktır. Hayatında bu noktada neler yapabileceğini yalnızca sen biliyorsun. Attığınız küçük adımların sizin ve yaşam tarzınız için% 100 uygulanabilir olduğundan emin olun. Zaman içindeki küçük adımlar büyük değişikliklere neden olabilir.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın