Motosiklet Endüstrisine ve Müşteriye Sigorta Açıklanması

Motosiklete sahipseniz, motosiklet kullanıyorsanız veya satıyorsanız, koruma sigortası hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir.

Üreticiler ve bayiler ile birlikte sürücüler de kendilerini riskler konusunda bilgilendirmeli ve onları değişkenlerden koruyacak şekilde uyarlanmış kapsama alanı sağlamalıdır. Bu genel bakış, ayrı sigorta sınıfının temellerini basitleştirecektir.

Sahip ve Binici İçin Motosiklet Sigortası

Genel olarak, çoğu standart otomatik ve kişisel sorumluluk planları motosiklet sigortasını kapsamaz. Bu nedenle açıkça motosikletlere, motorlu scooterlara, motorlu bisikletlere ve benzeri araçlara yönelik sigorta kapsamı, bunlara sahip olan ve kullananlar için zorunludur. Kapsam, üçüncü bir şahsa verilen bedensel yaralanma veya maddi zararın sürdürülmesi durumunda mal sahibinin veya işletmecinin sorumluluğuna karşı korur. Çoğu durumda, motosiklet sigortası sağlayan sigorta şirketleri arasında yangın, hırsızlık, kapsamlı ve çarpışma politikaları için fiziksel hasarlar bulunmaktadır. İlgili alıntılar, tipik olarak motorun yer değiştirmesinin santimetreküp ölçümü ile belirlenir.

Motosiklet sigortası sunan şirketler, ayrıca sigorta poliçelerine sigorta poliçesi teminatını tavsiye ederler. Medikal ödeme seçeneğinin yanı sıra yolcu sorumluluk kapsamı sunanlar da var.

Motosiklet ve Motorsiklet Özel Üretim ve İmalat Sigortası

Özelleştirme motosikletlerinin popülaritesinin artması nedeniyle, birçok işletme orijinal detaylarla, çerçeve değişiklikleriyle ve motor değişiklikleriyle ilgilenir. Bu, elbette, özel bisiklet tasarımcıları, imalatçıları, imalatçıları ve servis ya da motosiklet tamir atölyeleri için farklı sorumluluk maruziyetlerine borç vermektedir.

İlgili politikalar aşağıdaki teminatları içermektedir:

• Genel sorumluluk sigortası

• Ürünler ve Tamamlanan İşlemler Kapsamı

• Garaj Sahipleri Yasal Sorumluluk Sigortası

• Hırsızlık Teminatının bir parçası olduğu Ticari Kişisel Mülkiyet Sigortası

Motosiklet ve Motorsiklet Satıcıları Sigortası

Bu tür bir sigorta genellikle değiştirilmiş bir otomobil bayi- sorumluluk formunda – özellikle motosiklet bayisinin ihtiyaçlarına uyarlanmış bir formda – sağlanır.

  Huawei InFocus Awards 2019 Fotoğrafçılık Yarışması Başlıyor

İki farklı ortalama var:

1. Müşterilerin motosikletlerinin servisi veya onarımı ile ilgili olarak satış işlemlerinde tesis sorumluluğu içeren bir politika.

2. Müşterilerin motosikletlerinin satıcılarının tamirhanesinde depolandıkları süre boyunca kapsama alanlarını kapsayan bir politika. Bu plan, bir garaj sahibinin yasal sorumluluk sigortası poliçesine benzer.

Bayilerin ek fiziksel hasar sigortası poliçesi, satılmayı bekleyen depolanmış motosikletleri korur ve yangın, hırsızlık, çarpışma, vandalizm, isyan ve diğer belirli risk riskleri gibi riskleri kapsar.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın