Otomotiv Boya Koruma Filmi Nedir?

Boya koruma filmi, boya işini yongalardan, sıçratmalardan ve küçük aşınmalardan korumak için otomobilin boyalı yüzeylerine uygulanan bir termoplastik üretan tabakasıdır. Aynı zamanda uçaklarda, motosikletlerde, elektronik cihazlarda, cep telefonlarında ve diğer elektronik cihazlarda yaygın olarak kullanılır. Neredeyse tüm otomotiv üreticileri araçlarda boya koruyucu film kullanımını onaylamıştır. Ayrıca, orijinal üretici olan Clear Bra olarak da bilinir.

Yapımcıların, ürünün filmin düzgün görünmesini ve ömrünü uzatmak için benzersiz beceriler ve teknikler gerektirdiğinden, ürünün uygulamalarını sertifikalı Vinyl Wrap ve Clear Bra profesyonel mağazalarına emanet etmesi önerilir. Birçok Pencere Renklendirme ve detay mağazası da kurulumu gerçekleştirir.

Clear Bra'nın temel amacı, çiziklerin, kaya yongalarının ve aracın boyasına ve gövdesine zarar verebilecek diğer vandalizm türlerini önlemektir. Genellikle araçların, kamyonların ve SUV'ların ön kısımlarına uygulanır. Aracın fabrika boyasına maksimum koruma sağlamak için aracın tüm gövdesi üzerinde de kullanılabilir.

Başlangıçta askeri uygulamalarda kullanılmak üzere geliştirilen, artık kamu kullanımı için ticari olarak mevcuttur. Otomotiv endüstrisi boya koruma filmi tarafından sunulan faydaları not aldı ve pahalı karbon fiber ve cam elyafı gövdelerini korumak için yarış arabalarına uygulamaya başladı. Başlangıçta, film daha kalın ve zordur çünkü kalın film, helikopter bıçaklarını kum erozyonuna karşı korumak için tasarlanmıştı.

Bugün piyasada mevcut olan film esnek ve özellikle bir aracın gövdesine uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Piyasada, özellikle üst düzey koruma ve hatta kendi kendini iyileştirme kabiliyetleri sunmak için teknik kabiliyetle üretilen özel tiplerde birçok seçenek bulunmaktadır.

Boya Koruma Filmi neden kullanılır?

Yeni veya bakımlı araçlarda çizikler sadece arabanızın, aracınızın veya SUV'nin görüntüsünü bozmakla kalmaz, aynı zamanda yeniden satış değerini de azaltır. Bir otomobilin vandalizmin veya yolun döküntülerinin ellerinde acı çekmesini önlemek için boya koruma filmi mükemmel bir çözümdür.

  Kabe Nedir? Neden Kutsal?

Clear Bra, moloz, kaya, kum ve çimento gibi yoldaki tehlikelere dayanacak güce sahiptir. Takıldığı araçtaki alanları koruyacak ve vücudu filmi uyguladığınız günkü gibi koruyacaktır. Birinci sınıf filmlerin çoğu kendi kendini iyileştirme özelliklerine sahiptir, bu nedenle çizik ve çatlaklardan zarar gördüğünde film kendini iyileştirir. Bir diğer harika uygulama da aracınızı aracın yanında oynayan çocuklardan korumak ve boya yüzeyini oyuncaklarıyla çizmektir.

Hangi Boya Koruma Film Markaları en güvenilir?

Bugün piyasadaki en güvenilir boya koruma filmi markaları orijinal Clear Bra, 3M, Suntek ve Xpel'dir. Xpel ve 3M, kendi iyileştirici özellikleri ve sektör lideri garantileri nedeniyle mağazamızda tercih edilen filmlerdir. Tam film rulolarına ek olarak, bu üreticilerin birçoğu bir aracın markası, modeli ve yılına özgü DIY tutkunu önceden kesilmiş kitleri sunar.

Bugün Çin ve Hindistan gibi yerlerden ithal edilen ve eBay ve Amazon gibi sitelerde satılan ucuza yapılmış film sıkıntısı yoktur. Her zaman saygın bir üreticiden gelmeyen malzemelere karşı dikkatli olun. Ucuz boya koruma filmi aracınızı korumaz ve genellikle bu tür malzemelerde kullanılan ucuz yapıştırıcılar çıkarmaya çalıştığınızda fabrika boyasına zarar verir.

Nasıl Uygulanır?

Boya koruma filmi için birçok kurulum türü vardır. Çoğu kurucuda çizici yoktur. Bu nedenle dolgu malzemesini doğrudan rulodan uygulamak ve malzemeyi aracınızdaki uzunluğa göre kesmekten başka seçenekleri yoktur. Çizicilere yatırım yapan saygın kurulum atölyeleri, filmin kurulacağı panelin şekli için bir desen oluşturmak ve hassas bir şekilde çizdirmek veya kesmek için özel olarak tasarlanmış yazılımlar kullanır. Bir plotter, kesim modelini, satış sonrası gövde kitleri ve tamponlar gibi özel modellere uyacak şekilde değiştirmek için de kullanılabilir.

DIY müşterisi için popüler bir kurulum tekniği önceden kesilmiş bir kittir. Önceden kesilmiş bir kit, aracınızın markası, modeli ve yılına göre sipariş edilebilir ve kutudan çıkarmaya hazır hale gelir. Önceden kesilmiş bir kitin dezavantajı, kurulum sırasında malzeme bölümlerinden birine zarar verirseniz, tamamen yeni bir kit satın almanız gerekir. Önceden Kesilmiş Kitler ayrıca aracınızdaki satış sonrası tampon, gövde kiti veya spoiler gibi özel parçalarınız için mevcut değildir.

  ilayı kelimetullah nedir?

Clear Bra kurulumcusu ararken, iyi değerlendirmeleri olan saygın bir dükkan seçmek zorunludur. Kurulum aracınızın, aracınızın veya SUV boyasının jiletlerle kesilmesini gerektirir. Sabırsız veya vasıfsız bir tesisatçı hızlı bir şekilde pahalı aracınıza önemli ve geri dönüşü olmayan bir hasara neden olabilir.

Film Nerede Uygulanabilir?

Boya koruma filmi, aracınızın görünümünü korumak için çıplak gözle neredeyse görünmez görünecek şekilde üretilmiştir. Otomobilin herhangi bir bölgesine uygulanabilir, ancak çoğunlukla otomobilin hasar görebilecek bölümleri için önerilir. En yaygın alanlar aracın yan aynaları, ön tampon ve kaputudur. Clear Bra'nın kullanılabileceği bir diğer alan, sürekli açılma ve kapanmadan yıpranmaya ve yırtılmaya meyilli oldukları için kapı kenarlarıdır. Kapı kenarlarını korumak, park yerlerinde sıkça oluşan ufalama ve sıyrıklara karşı mükemmel bir koruma sağlar.

Kapı kolu bardaklarına da uygulanabilir çünkü sürekli kullanımdan zarar görürler. Kapı kolu bardaklarına görünmez bir Clear Bra filmi uygulanarak çizikler ve sıyrıklar önlenebilir.

Boya Koruma Filminin Faydaları

Şeffaf Sütyen uzun ömürlü olduğu kadar esnek ve gerilebilirdir. Neredeyse görünmez ve aracın herhangi bir yüzeyine uyacak şekilde kalıplanabilir. Boyalı yüzeyleri uzun süre kalıcı parlak bir görünüm ve parlak dış görünüm için sızdırmaz kılar. Clear Bra, çizilmelere ve çatlamalara karşı dayanıklı, markalı kendi kendini iyileştiren bir kaplamadır. Arabalara gelince kaçınılmaz olan her türlü hasara karşı savunmada sert bir cephe oluşturur.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın