Otomotiv Endüstrisinin Geleceğini Şekillendirecek 5 Bağlantı Eğilimi

Yenilik, modern otomobillerin direksiyonunda zaten. Evet, akıllı bağlantı şimdi otomotiv sektörünü daha önce hiç olmadığı kadar şekillendiriyor. Bu teknolojilerin bazıları halihazırda ana akım olma eşiğindeyken, henüz başlangıçta olan ve yapım aşamasında olan başka teknolojiler de var. Çoğu otomotiv yönetim hizmeti, bu teknolojilerin bir arada geleceğin bağlı otomobillerinin geleceğini şekillendireceğini tahmin ediyor.

İşte otomotiv endüstrisindeki bağlantının geleceğini şekillendirecek 5 trend.

1. Kendi kendine sürüş arabaları

Yolda sürücünün tekerleğinin arkasına müdahale etmeden koşabilen kendi kendini süren otomobiller, bu otomobillerin kendi modelleriyle birlikte gelen birçok otomobil üreticisinde zaten bir gerçektir. Çok sayıda başarılı deneme sürüşünden geçtikten sonra Sürücüsüz otomobiller, dünyadaki otomobilin geleceğini gerçekten barındırıyor. Ancak önde gelen otomotiv yönetim hizmetlerinin uzmanlığına göre, zaten gerçek olmasına rağmen, hala on yıl kadar süren sürücüsüz otomobiller, bu tür arabaların halka açılıp normal araçlar olarak yola çıkması için gerekli.

2. AI-powered araç bilgi-eğlence sistemleri

Modern otomobillerin bilgi-eğlence sistemleri gittikçe güçlenmekte ve tepki vermektedir ve ses komutları da dahil olmak üzere çoğu normal komuta cevap vermeye zaten hazırlar. AI destekli sanal asistanlar, yolculara ve sürücülere daha duyarlı bir şekilde yanıt vermeleri için gelecekteki otomobil bilgi eğlence sistemlerini yönetecekler. AI'nın gelecekteki araçların araç bilgi-eğlence sistemlerine bundan bir veya iki yıl sonra tanıtılması gerekiyor.

3. Blockchain Powered Bakım ve Onarım

Sahte otomobil parçalarının performans arızasına neden olduğu ve uzun vadede araçlara nasıl zarar verdiğini hepimiz biliyoruz. Ancak günümüzde, birçok ülkede bu tür sahte parçaların pazara girmesini engellemek için güvenilir bir sistem mevcut değildir. Bu bakımdan, Blockchain bazlı bakım ve onarım mekanizması, otomobil parçalarının doğrulanmasında gerçekten devrimci bir rol oynayabilir. Dağıtılmış bir muhasebe sistemi olarak verilere açık ve yaygın erişim sağlarken, verilerin silinmesine veya kurcalanmasına izin vermeyen Blockchain aslında, araba parçaları kolayca erişilebilir bir dağıtılmış araba parçası ile doğrulanmasına yardımcı olabilir.

  Kardiyo İyi mi ve HIIT Daha İyi mi?

4. Araç-Araç Bağlantısı

Yaygın olarak V2V teknolojisi olarak adlandırılan Araçtan Araca bağlantı, yoldaki araçların bilgi paylaşımına ve birbirleriyle iletişim halinde olmasına olanak sağlar. Yolda, bir araba hız, trafik, yol koşulları, tehlikeli tehditler, vb. İle ilgili bilgileri paylaşabilir. Otomotiv yönetim hizmetleri, böyle V2V iletişiminin sadece araç güvenliğini ve güvenliğini artırmadığını, aynı zamanda daha uzun süren rotalardan kaçınmak için aktif olarak yardımcı olmasını sağlar. yoğun trafik nedeniyle hedefe ulaşmak için. Zaten bazı otomobiller daha iyi bir araç içi iletişim sistemine sahip ve halihazırda oldukça donanımlı filo yönetim sistemleri mevcut. Bütün bunlar birlikte geleceğin tam donanımlı Araç – Araç bağlantı sistemini şekillendirecektir.

5. AR destekli bakım

Dijital etkileşimi etrafındaki gerçek dünyaya entegre etme yeteneği sayesinde zaten birçok sektöre ve alana nüfuz eden Artırılmış Gerçeklik teknolojisi. Tıpkı bir AR motorlu araç tamir ve bakım ortamında Pokemon Go gibi popüler bir AR oyunda Pokemon'un dijital oyun karakterini bulmak gibi, askerler de aracın her bölümünü gösteren dijital bir arayüzden rehberlik alarak hizmetlerini sunabilirler.

Otomobil koltuklarından başlayarak iç özelliklerine kadar tüm otomobilin motor ve motor kaputuna kadar bütün aracını görebilmesi bir servis mühendisi aracın tamamını tamir etmede kolayca rehberlik edebilir. Bu, otomobil endüstrisinin bakım ve servislerde büyük tasarruf sağlamasına yardımcı olacaktır. Müşteriler için de bu, daha fazla hassasiyet, zamanında hizmet ve aracın daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın