Otomotiv Işıkları: Tüm Işıklar Ne Demek?

Tüm otomobillerde, otomobilin iç ve dış kısımlarında çalışan bir aydınlatma seti bulunur. Genellikle gösterge tablonuzda bulunan ışıklar, araçla ilgili bir sorun olduğunda size bildirmek için elverişlidir. Dış lambalar diğer sürücüler için oradadır, böylece ne yapmak üzere olduğunuzu bilirler.

Gösterge lambaları aracın önünde ve arkasında bulunabilir. Bunlar genellikle parlak turuncu renkte parlar, böylece etrafınızdaki sürücüler sola veya sağa dönmeyi düşündüğünüzü görebilir veya bir sonraki şeride geçmek üzeredir. Bazen, otomobil üreticileri diğer sürücülerin aracınızı ve yapmak üzere olduğunuz hareketleri daha iyi görebilmesi için gösterge aynalarını yan aynalara takar.

Tehlikeler de turuncu renktedir ancak diğer sürücülere aracınızla ilgili bir sorun olduğunu bildirmek için sürekli yanıp söner. Diğer sürücüler daha hızlı veya hiç hareket edemeyeceğinizi anlayacaklardır. Bu yüzden sizi güvenle ele geçirebilirler.

Farlar aracın ön tarafında bulunur. Yolun görünürlüğü zayıf olduğunda bu ışıklar yanar. Gece ve yağışlı hava, kullanımlarının ana nedenidir. Geceleri araba üzerinde neredeyse hiç bir yansıma yoktur ve tüm gece sürücülerinin yolda bulunduğunuzu bilmeleri en iyisidir.

Sis farları da arabanın ön tarafında bulunur. Bunlar, kalın sis veya siste görmek ve diğerlerinin sizi görmesi için kullanılır. Günümüzde insanlar bunları diğer sürücülerle iletişim kurmak için kullanıyor.

Geri vites ışıkları otomobilin arkasında bulunur. Geriye doğru hareket ettiğinizi diğer sürücülere bildirmek zorunda olduğunuz için bu ışıkları yakmanız gerekir. Bu, sürücülerin size çarpmasını önler ve onların da geri dönmeleri gerektiğini bilmelerini sağlar.

Farları yaktığınızda arka lambalar da yanacaktır. Bunlar genellikle sürücülerin daha fazla görmesi için oldukça uzağa giden donuk bir kırmızıdır. Sürücüleri kör ettiyseniz, çok parlak olamazlar.

Fren ışıklar kırmızı renkte parlar ama daha parlaktır, böylece diğer sürücüler sabit bir konumda olduğunuzu görebilir. Bunlar sadece fren pedalına basarsanız yanacaktır. Parlak bir şekilde parlıyor çünkü dur-kalk trafiği olduğunda arkanızdaki insanların niyetinin ne olduğunu bilmesi gerekiyor.

  Biyografi Kitapları - Tüm Kitap Kurtları İçin!

SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın