Plastik / Kozmetik Cerrahiye Karar Verirken Sık Yapılan Hatalar

Estetik veya kozmetik ameliyat geçirmeyi planlayan hastalar kesinlikle mümkün olan en iyi sonuçları almak isterler, bu yüzden bu makaleyi okumalıdırlar. Ameliyattan geçmeye karar verirken hastaların sık sık yaptığı beş hata ve bunlardan kaçınmanın yolları şunlardır:

Durum tespiti yapmamak

Hastalar, uygun referanslara sahipse, seçtikleri cerrahın geçmişini iyice kontrol etmeli, ancak kaynakları sınırlı olmamalıdır. Sadece sosyal medyadaki incelemeler, bir takım fotoğraflar veya hepsinden kötüsü fiyat nedeniyle cerrahlara karar vermemeliler. Ameliyatları, ne içerdiği ve mevcut seçenekler / alternatifler hakkında araştırma yaptıklarından emin olmalıdırlar – çünkü gerçekleştirmedikleri sürece belirli prosedürler hakkında konuşmayan cerrahlar vardır. Ayrıca görüntülerden önce ve sonra referansları da gösterebilirler.

Yutdışına çıkmak

Estetik / kozmetik cerrahi ameliyatı ile ilgilenen bazı insanlar, pazarlık yapmak için başka bir ülkeye seyahat ederler. Bazı sonuçlar olumlu olmasına rağmen, dil engelleri, konsültasyonların az olması veya hiç olmaması, sınırlı destek, standartlara uymayan ve cerrahın hesap verilemezliği, eğitimsiz veya akredite edilmemiş cerrahlar gibi faktörler nedeniyle cerrahinin olumsuz bir sonuç verdiği durumlar vardır. Yurtdışında bıçağın altına girmek risklidir ve hastaların emin olmayan sonuçlarla ameliyatı revize etmek için daha fazla para ödemelerine neden olabilir.

Yüksek / Gerçekçi Olmayan Beklentiler

Çoğu estetik / kozmetik cerrahi hastasının yaptığı yaygın hata gerçekçi olmayan bir sonuç beklemektir. Estetik / kozmetik cerrahi sonuçları hastalar arasında farklıdır, bu yüzden prosedürlerini arkadaşlarının yaşadıklarıyla ya da diğer insanlar hakkında duydukları hikayelerle karşılaştırmamalıdır. Hastaların çoğu, geride bırakılan izlerin, cerrahın becerisine bağlı olduğunu düşünür, ancak bunlar aynı zamanda genetik, yaşam tarzı ve genel sağlık gibi faktörlere de bağlı olabilir.

Riskleri düşünmemek

Her tür ameliyattan geçmekle ilgili olası riskler ve komplikasyonlar vardır ve bu nedenle hastalar bunları anlamalıdır. Potansiyel estetik / estetik cerrahına aklındaki tüm soruları sormalı ve doktorun kendilerine olası riskleri ayrıntılı olarak açıklamasını beklemelidirler. Tüm ameliyat türleri riskli gelmekle birlikte, cerrahın kurul tarafından nitelikli, eğitimli ve sertifikalandırılmış olmasını sağlayarak bunlar minimize edilebilir. Kötü yapılan bir cerrahi işi ele almak için yapılan revizyon cerrahisi ek riskler içerir, bu nedenle ilk prosedürü doğru yapmak en iyisidir.

  Motosiklet Endüstrisine ve Müşteriye Sigorta Açıklanması

İstişareden tam olarak yararlanamamak.

Bir hasta prosedürü uygulayacak cerrah üzerinde karar verdikten sonra, onları asıl konsültasyona tamamen hazırlamak için bir soru listesi hazırlamalıdır. Birçok hasta kritik sorular sormaz. Başlangıç ​​olarak, bu tür bir prosedürün onlar için en iyisi olup olmadığını, operasyonun yan etkilerini ve doktorun kaç kez yaptığını sorduğundan emin olmalıdırlar. Bunlar sadece önemli sorulardan bazıları, fakat dahası var. Ayrıca, diyetleri, aldıkları takviyeleri ve sigara içmek gibi sağlıksız alışkanlıkları da içeren tüm bilgileri ifşa etmek çok önemlidir. Tüm bunların o kadar önemli olmadığını düşünmelerine rağmen, bu hatalar cerrahi işlem sonuçlarını ve ayrıca hastanın iyileşmesini etkileyebilir.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın