Popüler Kozmetik Cerrahi Tipleri

Yüz gerdirme

Genellikle yüz gerdirme olarak bilinen ritidektomi, gözle görülebilir yaşlanma belirtilerini tersine çevirmede çok etkili olan cerrahi işlemlerden biridir. İyi bir yüz germe, yaşınızdan 10 yıl daha genç görünmenize izin verebilir. Bu nedenle, günümüzde en popüler plastik cerrahi türlerinden biridir.

Yüz germe, adından da anlaşılacağı gibi, cildi kaldırmayı amaçlar ve bu nedenle sarkma veya gevşekliği azaltmak için sıkın.

Bu prosedür, yanak ve çenelerin yanı sıra daha az belirgin bir çene çizgisi gibi, sarkan yanaklar ve çeneler gibi sorunlu alanları hedefleyerek yüze daha tazelenmiş ve genç bir görünüm getirebilir.

İnsanların çoğunluğunun düşündüğünün aksine, bir facelift zaten var olan kırışıklıkları gidermede etkili değildir. Bununla birlikte, yeni ince çizgilerin ve kırışıklıkların gelişme hızını yavaşlatabilir.

Mevcut olan çeşitli asansör tipleri arasından seçim yapabilirsiniz. Örneğin, sarkmaya başlayan alanları sıkılaştırmak için yüzün sadece bazı kısımlarını kaldıran bir mini facelift elde edebilirsiniz. Bu, daha kısa bir iyileşme süresinin yanı sıra, diğer engelleme biçimlerine kıyasla daha düşük maliyetleri içerir. Çok çeşitli yüz gerdirme vardır ve her biri kendi tedavi seçeneklerini sunar.

Göz Kapağı Ameliyatı

Göz kapağı ameliyatı (Blefaroplasti), gözleri saran aşırı sarkan cildi gidererek yüze daha genç bir görünüm kazandırmayı amaçlar. Bu, sarkmadan kurtulmak için üst veya alt göz kapağından cerrahi olarak çıkarılır.

Örnek olarak, üst göz kapağındaki ameliyat, kaşların altındaki gözlerin hemen üzerinde kalan cildi alabilir. Bu, bir kişinin yaşlı görünmesini sağlama eğilimindedir ve daha da kötüsü normal görüşü bozmaya başlayabilir.

Alt göz kapağı ameliyatı, yorgun gözlerin başka bir nedeni olan “göz torbaları” adı verilen gözlerin altındaki torbaları çözebilir.

Ne tür bir prosedür seçerseniz seçin, aşırı cilt altta yatan yağ ve kasla birlikte alınacaktır. Bu, zor görülen bir yara izi ile cilt kıvrımlarına doğal olarak gizlenebilecek bir sonuç doğurur.

  Hindistan'da Estetik Cerrahi Alanını Keşfetmek

Genel olarak, göz kapağı ameliyatı geçirenler, gözleri daha parlak ve geniş göründüklerinden, onlara eskisinden daha tazelenmiş, geniş ve uyanık bir görünüm vererek, olumlu sonuçlar alır.

Alın Germe

Bazı insanlar alnındaki kırışıklıklar hakkında şikayetçi. Tam yüz germe yapmak yerine, bazen bir “kaşarma” veya “kaş kaldırma” olarak bilinen bir alın kaldırmayı tercih ederler.

Kaş kaldırma, yüzün en üst kısmında görünen yaşlanma belirtilerine karşı olabilir.

Bu prosedür, derin kaş çatma çizgileri, kaşlar arasındaki kırışıklıklar, alçak kaş çizgisi ve sarkan kaşların azaltılmasına veya kurtarılmasına yardımcı olabilir.

Bu, sizin yaşınızdan daha genç görünmenize ve daha fazla uyanık görünmenize izin vererek görünümünüzde bir iyileşme sağlar.

Botox enjeksiyonları ile aynı sonucu elde edebilmenize rağmen, sonuçlar sadece geçicidir, bu nedenle uzun vadede birçok insan, daha kalıcı bir çözüm sağladığı için bir alnına karar verir.

Kaş kaldırma

Botox'tan daha doğal görünümlü bir etki için, cerrahi alın kaldırıcılarını tercih edin – gerçi bir çeşit iz bırakmama dezavantajı ile birlikte giderler.

Neyse ki, iyi haber şu ki, ameliyatın yol açtığı yara izleri saç çizgisi içinde iyi gizlenebiliyor – bu, uzaklaşan bir saç çizgisi olan erkekler için bir sorun olabilir.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın