Punta Cana, Dominik Cumhuriyeti Yakınlarındaki Vahşi Doğa

Yaban hayatı görmek için eko-maceraları seviyorsanız, ancak günün sonunda çadır yerine jakuzide rahatlamayı tercih ediyorsanız, size harika bir önerim var. Dominik Cumhuriyeti'nin doğu kıyısındaki Punta Cana'ya bir tatil tam arabanız olabilir. Punta Cana'da, tüm lüks konforlarla güzel bir tesiste kalabilirsiniz; aynı zamanda, bir saatten daha kısa bir süre içinde Dünya'daki en muhteşem vahşi yaşamın bazılarına kolay erişebilirsiniz. Dominik Cumhuriyeti'ndeki vahşi yaşamla heyecan verici bir deneyim yaşamanın en iyi yolu saygın bir eko-tur operatörü ile Punta Cana gezilerini, yani günlük gezileri yapmaktır.

Dominik Cumhuriyeti'ndeki hayvan dünyasının rock yıldızları, 4 büyük deniz kaplumbağası türü (şahin gagası kaplumbağaları, yeşil kaplumbağalar, deri sırtlı kaplumbağalar ve kütük kafalı kaplumbağalar), dev sokma ışınları, Batı Hint manatları (deniz inekleri), ve şişe burunlu yunuslar. Bölgeyi ziyaret edenler, Saona Adası yakınlarındaki mangrovlarda tüneyen ve yuva yapan geniş fırkateyn kuşları, memeler ve kahverengi pelikanlar kolonilerinden de oldukça etkilendi.

Elbette şnorkelle yüzmeye veya dalmaya meraklıysanız, Dominik Cumhuriyeti kıyıları boyunca uzanan geniş mercan resif ekosistemi merkeze girecek. Dominik Cumhuriyeti mercan resifleri, kelimenin tam anlamıyla binlerce tropik balık ve omurgasız yaratığa ev sahipliği yapar. Resiflerde gördüğünüz tüm canlıları tespit edip edemeyeceğinize bakmaksızın, canlı renkler ve desenler sizi şaşırtacak.

Dominik Cumhuriyeti'nde de kontrol etmek için birçok büyüleyici hayvan var. Bunlar arasında çok büyük gergedan iguanası, biraz karınca yiyene benzeyen agouta (solenodon) ve bir kobay gibi bir gine domuzu ile sıçan arasındaki haç gibi görünen bulanık küçük hutia bulunur. Sonra kıllı Cacata tarantula (Dominik tarantula olarak da bilinir) ve kuyruksuz kırbaç akrepinin kuzeni var. Eğer yarasalar iseniz, kesinlikle ülkenin en büyük doğa parkı olan Parque Nacional del Este'deki mağaraları keşfederek ve Punta Cana'dan bir saatten daha az bir zaman geçirmeden önce biraz zaman ayırmalısınız. Bu Dominik Cumhuriyeti mağaralarında yaşayan birkaç ilginç yarasa türü var.

  Cindy Crawford'ın Anlamlı Güzelliği ve Geri Kazanımı! Hangisi daha iyi?

İnsanlar genellikle egzotik hayvanları bitkilerden daha çok merak etseler de, Dominik Cumhuriyeti'nde gerçek bir yıldız olan ve “görülmesi gereken” bir bitki türü vardır. Bahsettiğim bitki yoğun mangrov ormanları oluşturan mangrov. Dominik Cumhuriyeti'nin güneydoğu kıyılarında bulunan mangrovlara Punta Cana gezileri yaparak kolayca Punta Cana'dan erişilebilir. Mangrov ormanları ayrıca binlerce başka tür için hayati bir yaşam alanı olarak hizmet eder. Balıklar ve omurgasızlar için önemli yumurtlama alanları olarak hizmet ederler ve yavru balık ve deniz kaplumbağalarını avcılardan korurlar. Bu nedenle dünya çapında muhafazakarlar ve pek çok Dominican onları korumakla çok ilgileniyor.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın