Safra Kesesi Giderme Sonrası Sindirim Sorunlarına Alternatif Tedavi

Bir safra kesesi çıkarma ameliyatı mutlaka bir smaç prosedürü değildir. Safra kesesi çıkarma ameliyatından sonra, bazı kişilerin sindirim ve ağrı ile ilgili sorunları var. Bu durumun tıbbi adı postkolesistektomi sendromudur ve safra kesesi çıkarma ameliyatı kolesistektomidir. Tıbbi araştırmalardan sonra, postkolesistektomi sendromu safra kesesi olmayan kişilerin yüzde 15-40'ında görülür. ABD'de yıllık 700.000 kolesistektomi yapılırsa, bu birçok insanın hazımsızlık ve ağrıdan muzdarip olduğu anlamına gelir.

Kuşkusuz, safra kesesi sindirimde önemli bir rol oynar ve çalışmaları sıkı bir şekilde karaciğer, pankreas, safra kanalları, Oddi sfinkteri, oniki parmak bağırsağı, mide ve hatta kolona bağlanır. Bu sıkı bağlantı ve içsel çalışmaları hakkında “safra kesesinin alınmasından önce ve sonra doğal sağlık” kitabımda yazıyorum.

Karaciğer, genellikle yapmak için inkar edilemez iki önemli işi olan safrayı üretir. İlk olarak, karaciğer, kolesterol, ağır metaller, safra pigmentleri, ilaçlar, ilaçlar ve alkol gibi yağda çözünür maddeleri uzaklaştırır. İkincisi, karaciğer, vücudun ihtiyaç duyduğu yakıt olan yağların ve yağda çözünen vitaminlerin uygun şekilde sindirilmesini sağlar. Bu sorumlulukların her ikisinde de, karaciğer işlerini sadece safra ile yapabilir.

Safra, vücuttaki çöp kamyonunun rolünü oynar. Bile, vücudumuz için yaptığı sıkı çalışma için bir madalyayı hak eden, asılsız bir kahramandır. Yediğimiz her şey karaciğere gider. Zararlı maddeler ve toksinler vücudumuzdan temizlenir. Bu zararlı tahriş edici maddeler safra kanallarımızı, Oddi sfinkterini, oniki parmak bağırsağını rahatsız edebilir, iltihaplanma ve ağrıya neden olabilir. Gördüğünüz gibi, bu tahriş edici maddeler bir dizi vücut parçasını etkileyebilir, bu nedenle tüm vücut temizliği safra kesesi olmayan insanlar için faydalıdır ve tavsiye edilir. Dikkat – Zeytinyağlı “karaciğer sifonu” kullanmayın – bu sadece safra kesesi olan süper sağlıklı insanlar içindir.

  Kardiyo Eğitimi İçin Bir Rehber

Safra kesesinde karaciğerden safra toplanır ve konsantre edilir; sonra safra kesesi safrası, yağları sindirmek için yemeğin mideden girdiği duodenuma girer. Safra kesesi kesildiğinde, karaciğer safrası, yiyecek olmamasına rağmen sürekli duodenuma doğru aşağı hareket eder.

Neden bazı kişiler safra kesesinin alınmasından sonra ağrı ve sindirim problemleri yaşarlar? Bu cerrahi işlem yapıldıktan sonra ağrılar neden kaybolmadı?

Açıklamama izin ver. Çok fazla insan karaciğer ve pankreasın alkalin bezleri olduğunun farkında değildir. Bezler alkali olduğundan safra ve pankreas suyu da (sıvı) alkalidir. Safra ve pankreas suyunun alkalinitesi, uygun sindirim ve bir insanın sağlığı için hayati bir faktördür. Bu yazıdan anlamlı bir şey alırsanız, alkalinite olmasına izin verin.

Aksine, asitlik bu sıvıların biyokimyasında büyük değişikliklere neden olur. Asidik safra, son derece agresif, tahriş olmuş, aşınmış ve safra kanalları gibi çevre dokuları ve safra kanalı ve duodenum arasındaki Oddi sfinkterini zedelemektedir. Acı ve kramplar için büyük bir sebep olabilir.

Agresif asidik safra, duodenumun duvarlarını aşındırarak bağırsak duvarının sarsıntılı, düzensiz kasılmalarını oluşturur. Bu dengesizlik safra reflüsüne neden olur – agresif asidik safra mideye veya özefagusa girer. Bu yanlış yönlü akış safra reflüsü, inatçı mide ekşimesi, mide iltihabı, ülser ve Barret'in yemek borusunun temel nedenidir.

Asitlik, tıkanıklıklar, iltihaplanma ve ağrı yaratabilecek safra kanallarında safra taşlarına yol açar. Asidik safra, yağları ve yağda çözünen A, D, E ve K vitaminlerini sindirme kabiliyetini kaybeder. Sindirilmeyen yağlar ve aşınmış asidik safra, kronik ishale yol açan kolonu tahriş eder.

Yiyecekler ince bağırsakta düzgün bir şekilde sindirilmezse, düzenli gaz, şişkinlik, dolgunluk, şişkinlik ve bulantı ile bakteri ve mayalar tarafından mayalanırlar. Fermantasyon sırasında birçok toksik madde üretilir. Bir sonraki adıma giden bir adımla, insanların uzun bir semptom listesi yaşayabilecekleri şaşırtıcı değildir: Merak, yorgunluk, depresyon, kilo alımı veya kaybı, düşük bağışıklık, hormonal dengesizlik, cilt reaksiyonları, vb. Sağlıklı asit-alkali dengesi? Neyse ki, vücudu alkalin yapmanın üç doğal yolu vardır:

  Sağlığınız İçin Kardiyoyu En Üst Düzeye Çıkarmanın Sırları!

1. Alkali diyet

2. Karlovy Vary şifalı maden suyunun içilmesi

3. Hücresel magnezyum-potasyum gibi minerallerle takviye

Bu arada, herkes asidite ile karşı karşıya olup olmadığını öğrenebilir. Evde, turnusol kağıdıyla tükürük ve idrar pH'ınızı kontrol edebilirsiniz. 6,6 pH'dan düşükse, bu asitliğe eşittir. Alkalin, çeşitli makalelerdeki sağlıklı beslenmeye ve kitabım, Sağlıklı Pankreas, Sağlıklı Size odaklanıyorum. Doğal olarak, insanlar vücutlarına çoğunlukla sebze ve sudan gelen mineralleri ve bikarbonatı sağlayarak normal, hafif alkali bir ortama yapışabilirler. Alkali bir diyet hakkında çok şey bilinmesine rağmen, birçok insan mineral ve takviye alır, ancak ABD'de doktorlar veya hastalar tarafından iyi bilinmeyen bir doğal kaynak vardır – şifalı maden suyu içtiği – insanlara yardım ettiği kanıtlanmıştır.

Karlovy Vary şifalı maden suyunun sindirim bozuklukları için kullanılması Avrupa'da garip değildir. Avrupalı ​​doktorlar, yüzyıllarca şifalı maden suyunun kullanılmasını önerdiler. Karlovy Vary şifalı maden suyu, tüm maden suları içinde en çok araştırılanıdır. Çok sayıda tıbbi makale pratik eylemlerini ve güvenliğini kanıtlamıştır. Avrupa'da olmanıza veya yabancı bir dil konuşmanıza gerek yok. Orijinal Karlovy Vary kaplıca tuzunu alabilir ve verilen talimatları uygulayarak evde şifalı maden suyu elde edebilirsiniz.

Çok sayıda tarihsel referansla Avrupalı ​​doktorlar, Karlovy Vary şifa veren maden suyunda bulunan minerallerin, bikarbonatların ve iz elementlerin, postkolesistektomi sendromu olan kişilerde sindirim problemleri ve ağrı üzerinde etkili olduğunu belirtmişlerdir.

Bu makaleden çıkarılmayan ilaç dışı, alternatif bir tedavi de akupunkturdur. Akupunktur, tüm dünyada birçok sindirim bozukluğu için yaygın olarak kullanılmaktadır. Akupunktur ağrıyı, gazı azaltabilir, ishal veya mide bulantısını durdurabilir, kilo vermeye yardımcı olabilir. Vb. Eğitimli bir profesyonel tarafından yapılan karın masajı, ameliyat sonrası ağrı ve yapışmayı azaltabilir.

  Makine Mühendisinin Mezuniyet Sonrası

Yüzlerce yıldır Dünya Gezegeninde bulunan insan gruplarının, sağlık sorunlarını tedavi etmek için bitkisel ilaçları vardı. Bu bitkisel ilaçlar hala var. Geleneksel Çin Tıbbı, Avrupa bitkileri, Ayurveda veya Amerikan yerlilerinin bitkileri ishal, kabızlık, ağrı ve spazmlar konusunda yardımcı olabilir.

İyi bağırsak florasının restorasyonu, gastrointestinal sistem için uygun sağlık merkezindedir. Bir Candida karşıtı diyet, otlar, probiyotikler ve kolon hidroterapi, bağırsakta dost bakterileri yeniden kurabilir. İçinizdeki bu sağlıklı çevre acı, gaz, şişkinlik ve kabızlıkla mücadele edebilir.

Tabiat Ana hata yapmaz. İnsan vücudunun her bir organı belirli bir nedenden dolayı yapılır ve safra kesesi istisna değildir. Ne yazık ki, safra kesesini tekrar vücuda koyamıyoruz, ancak yardımcı olacak alternatif tıpta güvenli ve etkili yöntemler var. Denenmiş ve kanıtlanmış bu alternatif yöntemler gerçekten işe yarıyor. Bu doğal tedaviler tıbbi tedavi (ler) ile birlikte kullanılabilir veya tek başına bir tedavi olarak kullanılabilir. Safra kesesi kaybı nedeniyle ağrı ve semptomlarınızı profesyonelce anlayan, bilgili, deneyimli, lisanslı bir pratisyen veya uygulayıcı bulmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Bu makaledeki bilgiler sadece eğitim amaçlı bilgilendirme amaçlıdır. Nitelikli lisanslı bir profesyonelin teşhis, tedavi ve tavsiyesinin yerine geçmez.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın