Sağlığınız İçin Kardiyoyu En Üst Düzeye Çıkarmanın Sırları!

Kardiyo egzersizinin genellikle kilo yönetimi için etkili bir yöntem olduğu düşünülmektedir. Ancak, çoğu zaman insanlardan duyuyorum, “Çok fazla kardiyo yapıyorum ve kilo vermeyerek kilo alıyorum !!”

Kafa karıştırıcı sorun değil mi? Sonuçta, yaptığınız kardiyo miktarıyla kilo vermenize neden olacak kadar fazla kalori harcayacağınızı düşünürdünüz.

Bu inanca eklenen şey, zindelikte en son görülen durumun, ağırlık antrenmanı mı yoksa kardiyo vasküler antrenman mı olduğu, yüksek yoğunluklu egzersizin teşvik edilmesidir.

Yanlış yaptığını önereceğim! Tartışacağım birkaç nedenden dolayı. Öncelikle ve en önemlisi, uzun süre boyunca, diğer memelilerden farklı olarak, durmak zorunda kalmadan, aktif olmak için aktif olduklarından, vücutlarından biraz ısı almak için durmaları gerektiği için aktif olabileceğimiz insanlar olarak anlamak önemlidir. Bunu, başka şekillerde sürekli hareket etmemize izin verecek şekilde yapıyoruz.

İki saat veya daha fazla süren olaylar gibi daha uzun çabalarda, çabanın yüzde doksan dokuzu aerobik sistemden geliyor. Üç enerji sistemimizden biri, bu sayede saygı açısından kısa sürede değişmiş gibi görünüyor.

Enerji sistemlerine hızlı genel bakış:

 1. İlk 5-10 saniye ATP / CP sistemi tarafından desteklenmektedir
 2. Bu süreden sonra vücut laktat üreten bir sisteme kaymaya başlar (birikmesi egzersizden bir gün sonra yanmaya neden olur)
 3. Son olarak, 2 dakikalık ve daha uzun süreler aerobik sisteme uzun bir çabayı sürdürebilmemizi sağlayan bir kayma var.

Yağ, aerobik sistemin güçlendirilmesinde ana bileşendir ve vücudun içinde kaplanmasının nedenidir. Bu sistem gün boyunca düzenli olarak kullanılıyor, aslında şu anda bir dereceye kadar bunu okuduğunuzda. Aerobik sisteminiz ne kadar güçlü olursa, şeker yerine yakıt için o kadar fazla yağ kullanabilirsiniz (basit karbonhidrat).

Aerobik sisteminiz zayıf olduğunda, şekerden gelmesi için daha fazla enerji kaynağına ihtiyacınız vardır (çünkü yukarıda belirtilen 2. sistemin tercih ettiği yakıt). Ancak, şeker yediğinizde insülin üretiminde bir artış olur ve bu da enerji için yağın daha fazla parçalanmasını önler. Bu da daha fazla şekere ihtiyaç duymanıza neden olur ve bu da yağ yakma yeteneğinizi daha da azaltır.

  Alternatif Tıbbın Avantajları ve Dezavantajları

Kardiyo- nuzun artışı ile kilo almış biriyseniz, büyük olasılıkla enerji kaybıyla baş etmek için daha fazla yiyorsunuzdur.

Aerobik olarak zayıf olmanın yan etkileri şunlardır:

 • Yorgunluk – gün ortası yorgunluk daha şekerli yiyecekler için ulaşmanıza yol açar
 • Vücut yağının artması – vücudun ihtiyaç duyduğu enerji ile başa çıkmak için diyette (şekerli tiplerde) karbonhidrat artışı
 • Enflamasyon – sık kas-iskelet sistemi veya sinirle ilgili yaralanmalar
 • Hormonal dengesizlik – yüksek düzeyde kortizol, stres hormonu olduğu için görülür. Bu ayrıca, şekerli yiyecekler ve yüksek vücut yağ seviyeleri için istek duyuyor.
 • Fiziksel yaralanmalar – vücut dokulara, kaslara, sinirlere, bağlara, tendonlara vb. İletilen oksijene ihtiyaç duyar. Oksijen kan damarlarından iletilir. Yaşla birlikte vasküler sistemde kayıp olur ve onu gerektiren dokulara oksijen verilmesini sağlar. Aerobik egzersiz geliştirir ve bazı durumlarda ihtiyaç duyulan dokulara daha kolay oksijen nakli için daha fazla kan damarı oluşturmaya yardımcı olur.

Bu listedeki son vaaz uzun zamandır yaptığım yer. Hastalar ile sık sık, onlardan bahsedeceğim bu küçük aerobik eğitimini uygulamalarını rica ediyorum ve onları ağrıdan kurtarmaları yeterli (yaralanmalarının giderilmemesine yol açan bazı kilit işlevlerde olsa bile).

Peki aerobik egzersiz yapıp yapmadığını nasıl bildin? Basit. Maffetone'un rehberliğini takip edin. Bunu uzun yıllar çalıştı ve zamanımızın birçok büyük atletiyle çalıştı. Uygun aerobik eğitimi konusundaki rehberleri aşağıdaki gibidir:

1. Yaşınızı 180'den çıkarın

2. Bu kategoriyi, aşağıdaki kategorilerden fitness ve sağlık profilinize en uygun olanı seçerek değiştirin:

 • Büyük bir hastalığınız varsa veya iyileşiyorsanız (kalp hastalığı, herhangi bir ameliyat veya hastanede kalış, vb.) Veya düzenli ilaç tedavisi alıyorsanız. Ek 10 çıkartın.
 • Yaralandıysanız, antrenman veya yarışmada gerilediyseniz, yılda ikiden fazla soğuk algınlığı veya grip krizi geçirin, alerjiniz veya astımınız varsa veya tutarsızsanız veya yalnızca eğitime geri döndüyseniz. Ek bir 5 çıkarın.
 • Yukarıda listelenen sorunların hiçbiri olmadan iki yıla kadar tutarlı bir şekilde (haftada en az dört kez) egzersiz yapıyorsanız. Sayıyı 180 – yaşta tut.
 • Yukarıda listelenen sorunların hiçbiri olmadan iki yıldan fazla bir süredir eğitim almışsanız ve rekabette yaralanma olmadan ilerleme kaydettiyseniz. 5 ekle.
  Makale Yazma - Zirve Performansı için 5 Önemli Etmen

Size söz veriyorum, bunu okuyan çok az insan son 12 ay içinde 2'den az hastalanacaktı ve neredeyse bir defa kalp atış hızı monitörünü bağlayan bu okuma, kalp atış hızınızı korumak için ne kadar yavaş olmanız gerekebileceğini şaşırtacak aralık önerilir.

Benim tavsiyem formüle bağlı kalmak. Her egzersiz için 30-40 dakika, haftada 3 ila 4 kez ve 6 ayın üzerinde sadece vücut kompozisyonunuzda önemli bir değişiklik fark etmeyeceksiniz (diyeceklerim, diyetlerdeki kilo kaybı aksine) daha az hasta olduğunuzu, daha az yaralandığınızı, enerji seviyelerinin arttığını unutmayın. O zaman daha önce yapmış olduğunuz yüksek yoğunluklu antrenmanlara geri dönebilir ve ne kadar iyi olduğunuzu şok edebilirsiniz.

Bu işi hastalarımın çoğu ve seçkin sporcularımla yapıyorum.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın