SEO Makale Yazma Nedir? – SEO Metin Yazarlığı Açıklandı

Birçok serbest çalışan SEO'nun ne olduğu hakkında sorular sorar; SEO copywriting nedir; SEO yazımı nedir? Bu makalede – ayrıntılı olarak – bunun ne olduğu açıklanmaktadır. Ve, bir serbest yazar olarak ondan para kazanmak için nasıl.

SEO Nedir?

SEO, “arama motoru optimizasyonu” ifadesinin kısaltmasıdır. Arama motoru optimizasyonu, web sitenize daha fazla trafik çekebilmek için çevrimiçi satışları ve trafiği artırabilmeniz için belirli şeyler yapmakla ilgilidir.

Bunlardan bazıları neler?

Çok var, ancak burada serbest yazarlar için geçerli olduğu şekliyle tartışacağız. Ve bu, metni belirli bir şekilde yazmak anlamına gelir; böylece web sörfçüleri (yani internet kullanıcıları) belirli bir siteye girebilir.

Serbest Yazarlar ile İlgili Olarak SEO Nedir?

Serbest yazarların ilgilenmesi gereken şey anahtar kelimelerdir. Anahtar kelimeler nedir? Anahtar kelimeler, web'de sörfçülerin çevrimiçi arama yaptıklarında yazdıkları kelimeler ve kelime öbekleridir.

Örneğin, hacizli temizlik işiyle ilgilenmek istediğinizi varsayalım. Şu anda haberlerde sıcaklıklar olması dışında bu konuda sıcak bir şey bilmiyor olabilirsiniz ve bu tür bir şirket kurmakla ilgileniyorsunuzdur.

Bu nedenle, en sevdiğiniz arama motoruna (örneğin, Google, Yahoo! MSN, vb.) Giriş yapın ve “rehine temizlik işi” veya “rehine temizlik” veya “rehine temizlik” veya başka bir alakalı anahtar kelime öbeği anahtar kelimeleri yazın.

Not: İnternette bir şey bulmak için arama motoruna kelimeler yazdığınızda, girdiğiniz kelimelere bir anahtar kelime (bir kelime) veya bir anahtar kelime kelime öbeği (aralarında virgül içeren iki veya daha fazla kelime) denir.

İşletmeler Arama Motoru Sonuçlarının Başına Nasıl Ulaşıyor?

Bu kelimeleri yazıp “ENTER” tuşuna bastığınızda, bir çok site açılır ve sörf yapmaya başlarsınız (yani sonuçları tıklayın) ve ihtiyacınız olan bilgilere sahip olup olmadıklarını görmek için siteleri araştırmaya başlarsınız.

  143 Finansal Fonksiyonlar AİÇVERİMORANI

Açılan siteler, Google, Yahoo, MSN ve diğerleri gibi arama motorlarının yazdığınız anahtar kelime öbeğiyle (aka arama öbeği) en alakalı olduğunu düşündüğü sonuçlardır. Şirketler ilk iki arasında olmak için çok para öderler. veya arama motorlarının döndürdüğü sonuçlarda üç sayfa.

Neden SEO Metin Yazarları İsteğe Bağlı Değil ve Paralarını Nasıl Kazanırlar?

Sonuçların ilk iki veya üç sayfasında ortaya çıkma yollarından biri, uygun anahtar kelime öbeklerini içeren alakalı bir metne sahip olmaktır. Ve bu, bir SEO metin yazarı olarak çok para kazanabileceğiniz yerdir. Sitelerinin arama motoru sonuçlarında ortaya çıkması için gereken metni yazarsınız.

Çoğu zaman, şirketler size basitçe bir sürü anahtar kelime öbeği verecekler ve belli bir uzunlukta olduğu sürece (genellikle 300-500 kelime) istediğinizi yazmanıza izin verecektir.

Birçok serbest yazar var – birkaç milyon olmasa da yüz binlerce. AMA, yalnızca küçük bir azınlık SEO'nun ne olduğunu ve bu tip kopyaların nasıl yazılacağını bilir. Ve bu yüzden bu kadar talepliler.

SEO metin yazarları isteğe bağlı bir yeteneğe sahiptir. Ve, gittikçe daha fazla şirket, reklam bütçelerinin daha büyük bir bölümünü İnternet pazarlamasına taşıdıkça, yetenekleri için daha da büyük bir talep var.

SearcheEngineWatch makalesinde, SEO Metin Yazarı: Web’i Söz VermekWilliam Flaiz, bir SEO metin yazarı önemini vurguluyor. O yazıyor:

“Ajans SEO metin yazarı rolü benzersiz çünkü …. Birdenbire, yazar basın bültenlerini optimize etmeli, sosyal haberler için makaleler hazırlamalı, sosyal ağ iletişimlerini izlemeli ve wiki içeriği geliştirmeli …. güçlü bir SEO metin yazarı uyarlanabilir ve çok fazla yeni bilgiyi son derece hızlı bir şekilde içselleştirme yeteneğine sahiptir.Bu benzersiz bireyler hızlı bir şekilde birçok SEO sözleşmesinin bel kemiğini oluşturdular. [SEO copywriters] krallar “

  Web Sitesi ve Arama Motoru Pazarlaması Basitleştirilmiş

Ve bu yüzden SEO metin yazarları hizmetleri için prim alabilirler. Çevrimiçi bir serbest yazar olarak gelirinizi başlatacak veya maksimize edecek bir yol arıyorsanız, o zaman SEO metin yazarlığı Onlar gitmenin yolu mu?


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın