Tematik Yatırımın Önemi

Endeks Hizmetleri, uzun zamandan beri yatırım piyasalarına hâkim durumda. Yatırım konusunda çeşitlilik tercihi olan insanlar, Tematik Yatırımlara yöneliyorlar. İşte tematik yatırımın önemini vurgulamak.

Bu sezgisel bir yatırımdır

Bu, bilinmeyen bir şeye atılmak yerine, zor kazandığınız parayı fikirlerin yanı sıra tam olarak aşina olduğunuz eğilimlerin ve heyecan verici bulduğunuz şeylerin içine harcayabileceğiniz anlamına gelir. Aynı konuda iyi bir bilgiye sahip olmak, akıllı yatırım seçiminde bulunma yeteneği sağlayabilir. Kendi başınıza araştırma yapmaya başladığınızda, bu durum pozisyonunuzu nispeten güçlü kılar. Portföyünüzü kişiselleştirmek için yeteneğinizi daha da artırır. Gayrimenkul, seyahat ve sağlık gibi ilginizi çeken alanlara yatırım yapabilirsiniz.

Değerlerinizi hizalayabilirsiniz

Burada, yatırımınıza gelince sizin için önemli olduğunu düşündüğünüz değerleri aynı hizaya getirme fırsatını bulacaksınız. Tutkunun olduğu veya öncelikli olarak sosyal sorumluluğa odaklanan alanlara yatırım yapabilirsiniz. Yatırımın yardımıyla dünyayı daha iyi bir yer olarak yaşayabilirsin.

Çok geniş bir seçeneğiniz var

Arzu ederseniz size önceden hazırlanmış portföyü hazırlayan şirketler var. Aksine, kendiniz için bir portföy oluşturma seçeneğiniz vardır. Yatırımcı olarak kullanabileceğiniz bir yatırım fonu seçeneği bolluğu var.

Alfa oluşturmaya yardımcı olur

Tematik yatırım, alfa oluşturma fırsatını yakalamanın en iyi yoludur. Yatırımlarınızı, sermayenizi büyük miktarda dağıtabileceğiniz sıcak noktalara odaklayarak, alfayı kolayca oluşturabilirsiniz. Diğer portföyleri analiz ederek kendiniz için bir karar verebilirsiniz.

Size esneklik ve şeffaflık verir

Kendi portföyünüzü oluşturarak harika fırsatlara açılan kapıları açarsınız. Portföyünüzü özelleştirebilmeniz başlı başına büyük bir avantajdır. İhtiyacınız olan tek şey, şeffaflığa ek olarak, gizli bir maliyet olmadan mükemmel bir görünürlük ve kontrole sahip olmak. Kesirli payınızın ve kuruşun netliğini alıyorsunuz.

Erişimi kolaydır

Portföy yapılarının sadece pahalı değil aynı zamanda bakımları için çok fazla zaman harcayan karmaşık olduğu kadar kısıtlayıcı olduğu kadar kısıtlayıcı olduğu için, yalnızca sınırlı sayıda insanın tematik yatırımlara erişebildiği günler geride kaldı. Bunların çoğu yüksek net değerli yatırımcıların erişimine açıktı. Bugün böyle bir popülerlik kazandığı ve tüm parantez içindeki yatırımcılar için erişilebilir olduğu durum böyle değil.

  Yatırım Yapmak veya Yapmamak - Dubai'nin Emlak Çıkmazı

Sonuç olarak, bu tematik yatırımın önemidir. Aynı sınırları hala araştırmadıysanız, aynı şeyi yapmanın tam zamanı.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın