Temel Ağaç İşleme Araçları ile Başlarken

Peki bazı temel ahşap işleme araçlarına nasıl başladınız?

Elbette bu, ele almayı planladığınız ağaç işleme projelerinin türüne göre değişir. Ancak, yeni başlıyorsanız sahip olmanız gereken ahşap işleme araçlarından bazılarına göz atalım ve oradan diğer makalelerde daha da ileri gideceğiz.

Çekiç: Bu, akla gelen ve zaten evin etrafında başka projeler yapmaktan bir başkasına sahip olabilecek ilk araçlardan biri. Ama yapmazsan kendine iyi bir çekiç bul.

Kelepçeler: Sağ ön size söyleyeyim, asla çok fazla kelepçeye ve çeşitli büyüklükteki kelepçelere sahip olamaz. Kıskaçlar sadece birkaç çift el vermekle kalmaz, bu temel ağaç işleme aletleri de çalışmanızı çok daha güvenli hale getirir.

Kare: Bir çerçeveleme kare ve bir hız kare olsun. Bunlar, neredeyse sonsuza dek sürmesi gereken ve olması gereken ucuz ahşap işleme aletleridir.

Backsaw: İyi bir el testeresi size yıllarca ve yıllarca hizmet verecektir ve çoğu zaman masa testerenizi ayarlama yolunda ilerlemekten daha hızlı ve daha kolay kullanılır.

keski: Sırf yakında tüm ahşap kaplama araçlarına sahip olacağınızı düşündüğünüz için, tüm bu tabanları ve kesikleri temizlemek için hala iyi bir keski setine ihtiyacınız olacak.

Şerit metre: Bir mezura ihtiyacın olacağını söylemeden devam ediyor. Muhtemelen bu araç olmadan asla bir proje yapmayacaksınız. Ancak bu sırada, daha doğru ölçüm için kendinize tahta bir cetvel alın.

Islak / Kuru Vakum: Tahta ile çalışacaksanız, o zaman toz atıyor ve genel olarak bir karmaşa yapıyor olacaksınız. Muhtemelen yolun aşağısındaki daha gelişmiş bir toz toplama sistemine gitmek istemenize rağmen, bu ahşap işleme aracı hala her dükkan için bir zorunluluktur.

Atları Gördüm: Bu portatif standların mağaza çevresinde yüzlerce kullanım alanı vardır ve satın almaları kolaydır veya satın almaları kolaydır, bu nedenle en az ikisinde kendinizi edinin.

  Kendi Evinizde Ağaç İşleme Sektörüne Başlarken İpuçları

tezgahı: Tezgah ile temel ahşap işleme aletleri listemizi bitirelim. Üzerinde çalışabileceğiniz geniş bir düz yüzeye sahip olmanız gerekecek. Dışarı çıkıp pahalı önceden yapılmış bir tezgah satın almak zorunda değilsiniz. Pek çok insan kendine ait biri … aslında bunu neden ilk projelerinden biri yapmıyor.

Bu kısa temel araçlar listesi bile maliyet katmaktadır, ancak tüm ahşap işleme araçlarınızı bir kerede edinmek zorunda olmadığınızı unutmayın. Aslında, hepimiz gibi, araç seçimlerinizin zaman içinde kademeli olarak artacağını göreceksiniz.


SİTE YOĞUNLUĞUMUZU ENGELLEMEK VE SAYFA AÇILIŞ SÜREMİZİN KISALTMAK İÇİN;
TÜM ESKİ YORUMLARI SİLDİK.
BİLGİNİZE...

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın